Звукова пла та (також звукова карта, аудіоплата) (англ.

Скачать презентацию Звукова пла та (також звукова карта, аудіоплата) (англ. Скачать презентацию Звукова пла та (також звукова карта, аудіоплата) (англ.

Звукова карта.ppt

  • Количество слайдов: 18

>Звукова пла та (також звукова карта, аудіоплата) (англ. sound card) — пристрій, що дозволяє Звукова пла та (також звукова карта, аудіоплата) (англ. sound card) — пристрій, що дозволяє працювати зі звуком на комп'ютері (виводити на акустичні системи та записувати в комп'ютер).

>В 1988 році фірма Creative Labs випустила пристрій Creative Music System (С/MS, пізніше також В 1988 році фірма Creative Labs випустила пристрій Creative Music System (С/MS, пізніше також продавалася за назвою Game Blaster) на основі двох мікросхем звукогенератора Philips SAA 1099, кожна з яких могла відтворювати по 6 голосів одночасно. Приблизно в цей же час, Ad. Lib випустила свою карту, однойменну з назвою фірми, на основі мікросхеми YM 3812 фірми Yamaha. Даний синтезатор для генерації звуку використав принцип частотної модуляції (FM, frequency modulation).

>   Різновиди звукових плат У наш час звукові карти бувають вбудованими в Різновиди звукових плат У наш час звукові карти бувають вбудованими в материнську плату (інтегровані звукові карти), як окремі плати розширення і як зовнішні пристрої. Інтегровані плати вбудовуються в материнську плату комп’ютера, при цьому усі входи і виходи і кодеки припаяні до материнської плати, а обробку бере на себе центральний процесор. Плати розширення встановлюються у роз'єм шини PCI, як правило вони відтворюють звук якісніше ніж інтегровані, проте для професійної роботи їх можливості обмежені. Зовнішні звукові плати виникли з потребою надійного екранування сигналу від сторонніх перешкод, до того ж професійні плати мають велику кількість роз’ємів, розрахованих на підключення професійних студійних пристроїв. Зовнішні плати підключають через інтерфейси USB або Wire. Fire, причому останній більшої пропускної здатності інтерфейсу.

> Будова звукової карти Типова звукова карта включає звукову мікросхему, що містить цифро-аналоговий перетворювач, Будова звукової карти Типова звукова карта включає звукову мікросхему, що містить цифро-аналоговий перетворювач, який конвертує записаний або згенерований цифровий звук в аналоговий формат. Вихідний сигнал поступає на підсилювач, навушники або зовнішній пристрій, використовуючи стандартні роз'єми, звичайно TRS або RCA. Якщо кількість чи розміри роз'ємів завеликі для задньої панелі комп'ютера, вони можуть бути винесені окремо. Більш просунуті звукові карти містять декілька мікросхем для досягнення вищої якості або поліпшення виконання різних операцій одночасно, наприклад для запису музики в реальному часі важливо, щоб синтез звуків відбувався з мінімальною затримкою процесора.

>  Будова звукової карти Відтворення звуку звичайно здійснюється за допомогою багатоканальних ЦАП, що Будова звукової карти Відтворення звуку звичайно здійснюється за допомогою багатоканальних ЦАП, що підтримують одночасне відтворення звуків різної висоти й гучності, а також звукові ефекти в реальному часі. Багатоканальне відтворення звуку також використовується для синтезу звуку за допомогою цифрових банків інструментів (англ. Wavetable), що займає невелику кількість постійної або флеш -пам'яті і містить звукові семпли MIDI- інструментів.

> Семпл (англ. sample) — відрізок аудіо- інформації, вирізаний або записаний з якого- небудь Семпл (англ. sample) — відрізок аудіо- інформації, вирізаний або записаний з якого- небудь існуючого джерела — наприклад, звук акустичного музичного інструменту, звук техногенного чи природного походження, звук, вирізаний з наявної аудіокомпозиції чи відеофільму тощо. Семпли використовують для створення нового звучання або створення впізнаваних елементів композиції. Інший шлях синтезу звуків полягає у використанні "аудіо-кодеків", цей шлях вимагає відповідного програмного забезпечення, сумісності з MIDI, та багатоканальної емуляції.

>Ци фро-ана логовий перетво рювач (англ. DAC) — пристрій для перетворення цифрового (як Ци фро-ана логовий перетво рювач (англ. DAC) — пристрій для перетворення цифрового (як правило двійкового) сигналу на аналоговий. Пристрій, що виконує зворотну дію називається аналогово -цифровим перетворювачем (АЦП) Схематичне зображення 8 -бітного ЦАП Як правило ЦАП отримує на вхід цифровий сигнал в імпульсно- кодовій модуляції (англ. PCM — pulse-code modulation). Перетворення різних стиснутих форматів в PCM виконується відповідними кодеками (комп'ютерна програма , призначена для стиснення та розпакування аудіо даних відповідно до його формату).

>Звукові канали та поліфонія Важливою характеристикою звукової плати є поліфо нія, що означає можливість Звукові канали та поліфонія Важливою характеристикою звукової плати є поліфо нія, що означає можливість одночасного і незалежного відтворення принаймні кількох звуків, та кількість незалежних звукових каналів. Останнє означає кількість електричних аудіо- виходів, відсилаючи до конфігурації динаміків (наприклад таких 2. 0 (стерео), 2. 1 (стерео і саб-вуфер), 5. 1 тощо). Іноді (напр. в MIDI- технологіях) обидва англійські терміни — «voices» ( «англ. голоси» ) та «channels» ( «англ. канали» ) означають глибину поліфо нії

> Зовнішній інтерфейс Більшість звукових карт мають роз'єми для вхідних (input) та вихідних (output) Зовнішній інтерфейс Більшість звукових карт мають роз'єми для вхідних (input) та вихідних (output) сигналів. Нерідко звукові карти оснащуються двома вхідними роз'ємами. Один з них, line-in, призначений для підключення пристроїв високого рівню сигналу, таких як, наприклад магнітофон. Цифрова карта оцифровує цей сигнал і зберігає на жорсткому диску комп'ютера (пізніше збережений сигнал можна обробляти). Інший вхідний роз'єм, microphone, призначений для підключення мікрофону або подібного пристрою низького рівня сигналу.

>Професійні звукові плати оснащуються кількома вхідними роз'ємами, що дозволяє здійснювати багатоканальний запис звуку. Професійні звукові плати оснащуються кількома вхідними роз'ємами, що дозволяє здійснювати багатоканальний запис звуку. Крім того, звукові карти містять так званий "ігровий порт", початково призначений для підключення джойстиків, проте пізніше він знайшов своє призначення для підключення MIDI-клавіатур, цифровий вихід S/PDIF та інші роз'єми. При цьому кожне з гнізд роз'ємів маркують певним кольором згідно з такою таблицею:

>Creative Audigy SE Bulk  (30 SB 057000000) Creative Audigy SE Bulk (30 SB 057000000)

>  Опис Creative Audigy SE Bulk   (30 SB 057000000 Звукова карта Опис Creative Audigy SE Bulk (30 SB 057000000 Звукова карта Sound Blaster Audigy SE - чудове економічне рішення для тих, хто хоче отримати 7. 1 -канальний об'ємний звук на своєму ПК. Ця звукова карта, що володіє високоякісними аудіо характеристиками, такими як запис і відтворення 24 біт/96 КГц і ставлення сигнал / шум 100 д. Б, ідеально підходить для відтворення об'ємної музики та звукового змісту фільмів. Ті, хто хоче досягти ще більшого реалізму в іграх, напевно оцінять підтримку технології EAX ADVANCED HD 3. 0, яка забезпечує акустичні ефекти і деталізований 7. 1 -канальний тривимірний об'ємний звук в іграх об'ємним. Поставляється в комплекті з творчим джерелом інформації - універсальним програмним пакетом для створення MP 3 файлів, управління музичною колекцією, додавання ефектів і записи композицій на CD диск.

> Технічні характеристики Тип - внутрішня інтерфейс PCI Кількість каналів 7, 1 Розрядність і Технічні характеристики Тип - внутрішня інтерфейс PCI Кількість каналів 7, 1 Розрядність і максимальна частота ЦАП 24 біт/96 к. Гц Розрядність і максимальна частота АЦП 24 біт/96 к. Гц Співвідношення сигнал / шум 100 д. Б Підтримка технологій EAX ADVANCED HD 3. 0, CMSS Входи і виходи 2 х лінійний вихід 1 х лінійний вхід 1 х додатковий аудіовхід

>Перед встановленням звукової плати необхідно переглянути документацію, що постачалася в комплекті. Документація звукової плати Перед встановленням звукової плати необхідно переглянути документацію, що постачалася в комплекті. Документація звукової плати може містити важливу інформацію щодо встановлення плати. Потрібно також уважно перечитати документацію комп’ютера, щоб дізнатися, чи не анулює гарантію відкриття комп’ютера.

>Для встановлення звукової плати потрібні: • Звукова плата, яку слід встановити. • Викрутка Phillips Для встановлення звукової плати потрібні: • Звукова плата, яку слід встановити. • Викрутка Phillips для відкриття комп’ютера (якщо потрібно). • Компакт-диск, DVD-диск або інший носій, що надійшов разом із звуковою платою (за наявності), який містить драйвери та інші програми.

>Щоб вдало вибрати звукову карту, потрібно зрозуміти для чого вона потрібна. За своїм призначенням Щоб вдало вибрати звукову карту, потрібно зрозуміти для чого вона потрібна. За своїм призначенням вона дуже схожа на відеокарту. Відеокарта формує зображення і виводить його на монітор. Звукова карта формує звук і виводить його на акустичну систему. Тобто, так само як відеокарту називають графічний процесор, звукову карту можна називати звуковий процесор, так як вона повністю відповідає за звук. Вони бувають як вбудовані в материнську плату, так і окремі PCI - пристрої, набагато більше розповсюджені вбудовані в материнську плату звукові карти. Деякі люди, щоб добитися максимально якісного звучання все ж хочуть вибрати окрему звукову карту, хоча це набагато дорожче. Ще можна заощадити, підключивши музичний центр до комп'ютера.

>Самий простий і зручний варіант - вибрати вбудовану в материнську плату звукову карту. Це Самий простий і зручний варіант - вибрати вбудовану в материнську плату звукову карту. Це і дешевше і зручніше. Легше буде з драйверами, так як вони будуть перебувати на одному диску з драйверами материнської плати. На малюнку зображена окрема звукова карта, вбудована звукова карта - це просто чіп на материнській платі.

> Але вбудовані звукові карти поступаються за якістю окремим. Зрозуміло, що професійні звукові карти Але вбудовані звукові карти поступаються за якістю окремим. Зрозуміло, що професійні звукові карти краще, але ж вони дорожче. У них краща якість звуку, більше функцій, з ними в комплекті може йти пульт і ще якісь навороти, але краще заощадити, вибравши вбудовану звукову карту, і вибрати хорошу акустику