Скачать презентацию ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ Т Г ШЕВЧЕНКА Тарас Григорович Скачать презентацию ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ Т Г ШЕВЧЕНКА Тарас Григорович

шевченко.ppt

  • Количество слайдов: 11

ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ Т. Г. ШЕВЧЕНКА

Тарас Григорович Шевченко ► «Він був сином мужика і став володарем в царстві духа. Тарас Григорович Шевченко ► «Він був сином мужика і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури» І. Франко.

► Тарас Шевченко відкрив нову сторінку в розвитку української літератури. ► Тарас Шевченко відкрив нову сторінку в розвитку української літератури.

► Важким, тернистим був життєвий шлях поета. ► Він прожив усього 47 років, § ► Важким, тернистим був життєвий шлях поета. ► Він прожив усього 47 років, § із них 24 у кріпацькій неволі, § 10 — на засланні § і лише 13 років — на волі, та й то на чужині.

► Україну Тарас залишив 15 -річним хлопцем, переїхавши з паном Енгельгардтом до Вільно (тепер ► Україну Тарас залишив 15 -річним хлопцем, переїхавши з паном Енгельгардтом до Вільно (тепер - Вільнюс), а потім до Петербурга. Бажаючи мати власного живописця, пан віддав Шевченка в науку до малярних справ майстра Ширяєва.

► Художник Карл Брюллов намалював портрет російського поета Василя Жуковського, який розіграли в лотерею, ► Художник Карл Брюллов намалював портрет російського поета Василя Жуковського, який розіграли в лотерею, що відбулася 16 квітня у палаці графа Михайла Вієльгорського. За зібрані гроші — 2500 карбованців — викупили Тараса Григоровича з кріпацтва. «Відпускна» з підписами Михайла Вієльгорського, Карла Брюллова, Василя Жуковського була вручена Шевченкові 22 квітня 1838 року.

Двадцятичотирирічний юнак у 1838 році стає вільним слухачем Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, пише вірші Двадцятичотирирічний юнак у 1838 році стає вільним слухачем Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, пише вірші та поеми про тяжку долю покріпаченого українського народу. І в 1840 році виходить перша збірка творів Шевченка «Кобзар» . ► За назвою цієї книги Кобзарем іменують і самого поета. Максим Рильський написав про нього такі промовисті рядки: ► § Кобзарем його ми звемо, Так від роду і до роду. Кожен вірш свій і поему Він присвячував народу.

► У 1843 та 1845 роках Шевченко відвідував Україну. Свої враження від трагічних картин ► У 1843 та 1845 роках Шевченко відвідував Україну. Свої враження від трагічних картин народного лиха, роздуми над побаченим виразив у поетичній формі. Твори, написані Тарасом Григоровичем у період трьох літ (1843 — 1845), стали вершиною його літературної діяльності: драма «Назар Стодоля» (1843), поеми «Сон» (1844), «Кавказ» (1845), вірш «Минають дні, минають ночі» (1845) та ін. ► У цей час він підготував альбом своїх художніх полотен під назвою «Живописна Україна» . ►

► В 1847 році був заарештований за участь у таємному гуртку - Кирило. Мефодіївському ► В 1847 році був заарештований за участь у таємному гуртку - Кирило. Мефодіївському братстві і доставлений в Петербург. ► До закінчення слідства перебував у казематі. Потім був відправленний на заслання у Сибір в Орську фортецю із забороною писати й малювати.

Повернувся Тарас Григорович із заслання лише в 1857 році. ► В 1859 року здійснив Повернувся Тарас Григорович із заслання лише в 1857 році. ► В 1859 року здійснив свою третю подорож в Україну. ► ► У 1960 році митець одержав звання академіка-гравера.

► Помер Шевченко 10 березня у Петербурзі, похований у Каневі на Чернечій (нині Тарасовій) ► Помер Шевченко 10 березня у Петербурзі, похований у Каневі на Чернечій (нині Тарасовій) горі. ► Пам'ять про поета вшановують не лише в Україні, а й у всьому світі. Його твори перекладено багатьма мовами.