Скачать презентацию Здобутки архітектора Т Тальовського декана львівської Політехніки Вклад Скачать презентацию Здобутки архітектора Т Тальовського декана львівської Політехніки Вклад

1631cbe708c88e7253e74dce1d00d3ba.ppt

  • Количество слайдов: 24

Здобутки архітектора Т. Тальовського, декана львівської Політехніки. Вклад реставраторів у збереження його творчої спадщини Здобутки архітектора Т. Тальовського, декана львівської Політехніки. Вклад реставраторів у збереження його творчої спадщини

Теодо р-Мар'я н Тальо вський n n n (23. 03 1857 Зассів — 1. Теодо р-Мар'я н Тальо вський n n n (23. 03 1857 Зассів — 1. 05 1910 Львів) — вихованець та професор Львівської політехніки. Художник, архітектор, орнітолог.

Творчий шлях архітектора n n n Навчався у Кракові у реальній школі, у Львові, Творчий шлях архітектора n n n Навчався у Кракові у реальній школі, у Львові, на архітектурному відділі Львівської політехніки у професора Юліана Захаревича де й отримав диплом архітектора. Свою освіту поглибив у професора Кароля Кьоніга у Відні. Архітектурну практику у розпочинає Львові, У 1881 р. переїздить до Кракова, працює асистентом будівництва, а з 1886 р. професором малювання і будівництва у Краківській Вищій Промисловій школі. Від 1900 р. працює у Львівській політехніці. З 1901 р. керівник кафедри малюнку, з 1906 р. – декан відділу архітектури. Ще у студентські роки Тальовський зарекомендував себе як талановитий аквареліст.

АКВАРЕЛІ: Казімєж та Лікарня у Кракові АКВАРЕЛІ: Казімєж та Лікарня у Кракові

Житлові споруди, 16 з них у Кракові n Забудова вулиці Реторика у Кракові: Будинок Житлові споруди, 16 з них у Кракові n Забудова вулиці Реторика у Кракові: Будинок «Під жабою, що співає» . n Будинок «Festina lente» (1887). n Будинок у Кракові для Яна Гьотца. n n n n Будинок «Під ослом» в Кракові (1889). Будинок «Під павуком» в Кракові. Будинок К. Залевського в Кракові (1898). Вілла М. Домбковських у Бохні (1900) [2]. Вілла Юліана Ванґа (Львів, 1899) - вулиця Франка, 114 (Св. Софії, 30), Палац графа Чосновського в Оборах біля Шумська. Палац Романа Міхаловського у Добжехові (1899).

Будинки у Кракові Будинки у Кракові

Сакральні споруди: понад 70 проектів костелів n n n n Костел святої Єлизавети у Сакральні споруди: понад 70 проектів костелів n n n n Костел святої Єлизавети у Львові, збудований в 1903— 1911 роках. Костел Успіння Богородиці у Кам'янці-Бузкій (проект 1901 р. , ). Костел в Добжехові (1887— 1894). Костел в Лібйонжі (1903 ? ). Костел у Ланьцуті. Костел у Камені. Костел у Бібрці. Костел у Сухій-Бескидзькій (1901). . Костел у Новому Сончі (1898). Костел святої Анни у Скалаті (1901). Костел у Білоскірці (1905). Костел у Качіці (Румунія) (1904). Костел у Лубзині (1903). Костел у Ляшках Мурованих (Підкарпатське воєводство)(1905).

Костели св. Єлизавети у Львові та св. Анни у Скалаті Костели св. Єлизавети у Львові та св. Анни у Скалаті

Тернопільський парафіяльний костел Тернопільський парафіяльний костел

Костели: у Новому-Сончі та Кам'янці-Бузькій Костели: у Новому-Сончі та Кам'янці-Бузькій

Каплиці n n n Каплиця у Хшанові Каплиця у Гряді під Львовом. Каплиця усипальниця Каплиці n n n Каплиця у Хшанові Каплиця у Гряді під Львовом. Каплиця усипальниця в Кобилянці (1898). Каплиця в Ліб'язі на Лемківщині(1899). Каплиця в Чрзенові на Лемківщині (1899). Каплиця в Кросєнках на Лемківщині (1899)

Характерні риси архітектури Т. Тальовського n n n індивідуальність, небуденність та ексцентричність, мальовничість, шорсткість, Характерні риси архітектури Т. Тальовського n n n індивідуальність, небуденність та ексцентричність, мальовничість, шорсткість, рухливість, нерегулярність, різноманітність та складність, поєднання історизму з сецесією, експресіонізм і символізм.

Проекти усипальниць Проекти усипальниць

Проекти костелів Проекти костелів

Деталі до проектів костелу Деталі до проектів костелу

Проект школи в Окоцімі Проект школи в Окоцімі

Реставраційні роботи n n Костел домініканського монастиря у Богородчанах на Станіславщині (1904— 1905). Костел Реставраційні роботи n n Костел домініканського монастиря у Богородчанах на Станіславщині (1904— 1905). Костел у Вижнянах під Львовом (1906). Перебудова замку XVII ст. у Висічці біля Борщева на палац ордината Чарковського. Голейовського. Наприкінці XIX ст. архітектор видозмінив башти Скалатського замку, надавши їм неоготичного забарвлення. Башта Скалатського замку

Збереження творчої спадщини архітектора Теодора Тальовського n n В Інституті досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Збереження творчої спадщини архітектора Теодора Тальовського n n В Інституті досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України (ЛННБУ) ім. В. Стефаника зберігається Праця Т. Тальовського, яка засвідчує початок його професорської карєри: Альбом фотографій (70) творчих робіт архітектора: Унікальний архітектурний проект костелу в Сєдлісках, виконаний Т. Тальовським у 1905 р. : двадцять рисунків, що відображають план будівлі у різних проекціях.

Аркуші до реставрації Аркуші до реставрації

Дореставраційні дослідження : оцінювання довжини волокон, встановлення товщини паперу, тестування фарбового шару та кислотності Дореставраційні дослідження : оцінювання довжини волокон, встановлення товщини паперу, тестування фарбового шару та кислотності паперу

Реставраційні операції: нейтралізація, зміцнення аркушів та виповнення втрат, дублювання та пресування Реставраційні операції: нейтралізація, зміцнення аркушів та виповнення втрат, дублювання та пресування

Аркуші проекту до та після реставрації Аркуші проекту до та після реставрації

З висловлювань про Т. Тальовського: n n n Теодор Тальовський створив велику кількість проектів, З висловлювань про Т. Тальовського: n n n Теодор Тальовський створив велику кількість проектів, багато з яких були завершені. Тальовський був відомий за життя, і, хоча не всім подобалася його робота, його оригінальність оцінили його сучасники. Bałus, W. (1988). Historyzm, analogiczność, malowniczość. Rozważania o centralnych kategoriach twórczości Teodora Talowskiego.

Дякуємо за увагу Дякуємо за увагу