2prez_9class_economics_32god.pptx
- Количество слайдов: 12
ЗАХИСТ ЕКОЛОГІЇ НА РІВНІ ОСОБИСТОГО СПОЖИВАННЯ. ЕКОЛОГІЧНЕ МАРКУВАННЯ ТОВАРІВ
Cучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Екологічні проблеми, що особливо загострились в останні десятиріччя, не можуть не викликати стурбованість і тривогу. На жаль, ми поводимось на рідній землі як завойовники і погані квартиранти, а не як дбайливі господарі. Надто укорінились такі небезпечні девізи: “Моя хата скраю”, “Після нас хоч потоп”, “На наш вік вистачить”, “Після нас хоч траві не рости”. Тож часто і в прямому, і в переносному розумінні трава після нас не росте. Дуже важливо розуміти, що наше майбутнє залежить від нас, тому потрібно завжди бути культурними та бережливими до навколишнього середовища!
Для захисту екології на рівні особистого споживання ми маємо: Викидати сміття в призначених для цього місцях Бережно ставитися до навколишнього середовища, берегти дерева, а не ламати їх Віддавати перевагу екологічним транспортним засобам та Видам діяльності, які не шкодять навколишньому середовищу
ЕКОЛОГІЧНЕ МАРКУВАННЯ ТОВАРІВ
Ідея екологічного маркування виникла в 60 -і роки, коли стан навколишнього середовища погіршився настільки, що мотивацією для покупців у виборі продуктів стали „екологічний” імідж виробника та екологічна якість продукції. Екологічне маркування товарів покликане допомагати просувати на ринок конкурентоспроможний за ціною продукт, що задовольняє потреби і підвищує якість життя людей і одночасно зменшує негативний вплив на їх здоров’я та навколишнє середовище.
Знаки екологічного маркування закордонних країн Виділяють 5 груп екологічних знаків Знаки вторинної переробки Група № 1: знаки закликають до переробки продукту та його упаковки, але не контролюється організаціями стандартизації і сертифікації: Б) “Recycle – for a better tomorrow” А) назва знаку “Петля Мебіуса”; (Переробка – задля кращого майбутнього); В) Суть цих знаків полягає в заклику не смітити , здавати використані вироби на повторну переробку і викидати їх у роздільні сміттєві баки для паперу, скла, пластику, ганчір’я тощо.
Група № 2 “Переробка пластику” ставиться на пластикових виробах, які можуть бути промисловоперероблені. Цифра всередині знаку вказує на тип пластмаси для спрощення сортування. Під знаком ставлять буквений код пластику.
Група № 3 Знаки цієї групи є гарантією (на території ЄС), що пакунки або продукція можуть бути використані повторно і приймаються в спеціалізованих пунктах або що пакунок виготовлений з перероблених матеріалів. А) Продукція може повторно використовуватись чи зроблена з вторинних ресурсів; Б) „Зелена точка” – німецький знак, який дає гарантію, що пакунок буде прийнятий у пункті вторинної переробки; В) Пакунки багаторазового використання Г) Пакунки виготовленні з вторинних матеріалів
Знаки екологічно чистої продукції Група № 4 Маркування екологічно чистої продукції різних країн і відповідність їх стандартам якості А) Новий український знак, що видається Органом добровільної сертифікації підприємства “Екомедсервіс”(Харків). Використання знаку “Екологічно чистий” на етикетці продукту підтверджує якість продукту і відповідність його національним та міжнародним вимогам якості; Б) „Маргаритка” – знак країн ЄС; В) „Скандинавський лебідь” – скандинавських країн (Швецією, Норвегією, Фінляндією і Ісландією); Г) „Блакитний янгол” – введений у ФРН у 1974 році; Д) „Екознак” – Японії
Позначки державної сертифікації країн Група № 5 Знаки відповідності виробу вимогам: А) директив Ради ЄС ; Б) Росії; В) Білорусії; Г) України.
1994 року була створена міжнародна організація – Глобальна мережа екологічного маркування – Global Ecolabelling Network – основною метою котрої є обмін досвідом, розвиток екологічного маркування, а також удосконалення механізму розробки та інтеграції критеріїв оцінки екологічної продукції. Станом на 2005 рік Глобальна мережа екологічного маркування налічує 36 країн-учасників (у т. ч. і Європейський Союз) і є офіційним партнером Світової організації торгівлі. Знак екологічного маркування в Україні повинен надати нашим споживачам можливості вибрати більш екологічно пріоритетну продукцію. В Україні продукція сертифікується відповідно до міжнародного стандарту ISO 14024 (екологічне маркування, тип 1) в міжнародній системі сертифікації SIC (System ofindependent certification), з наданням відповідного міжнародного сертифікату та права використання національного знаку екологічного маркування. Український знак екологічного маркування „Екологічно чисто та безпечно” включений до міжнародного реєстру Глобальної мережі екологічного маркування та визнано 35 країнами світу, в т. ч. ЄС.
2prez_9class_economics_32god.pptx