Скачать презентацию ЗАМКИ УКРАЇНИ Ксения Маза 10 -Б класс Скачать презентацию ЗАМКИ УКРАЇНИ Ксения Маза 10 -Б класс

замки украины.pptx

  • Количество слайдов: 11

 ЗАМКИ УКРАЇНИ Ксения Маза 10 -Б класс ЗАМКИ УКРАЇНИ Ксения Маза 10 -Б класс

ХОТИН І КАМ'ЯНЕЦЬПОДІЛЬСЬКИЙ Дві прекрасно збережені твердині, знайомі з дитинства за фільмами Сергія Тарасова ХОТИН І КАМ'ЯНЕЦЬПОДІЛЬСЬКИЙ Дві прекрасно збережені твердині, знайомі з дитинства за фільмами Сергія Тарасова про Гуда Робіна, Айвенго та інші чорні стріли, розташовані на відстані в 24 км. одна від одної. Міста відмінно з'єднані між собою. Кам'янецький замок більш масштабний, Хотинський проте мав значно більше ролей вкіно, серед таких, які важко не запам'ятати, - Ля-Рошель в третій серії саги про Боярського-д'артаньяна. В останній раз на телебаченні , ці дві фортеці з'явилися зовсім нещодавно : в невиразному фільмі "Тарас Бульба» Володимира Бортка Хотин і Кам'янець разом чомусь зображають фортецю в Дубно. І ще, на півдорозі між обома замками колишнє містечко Жванець. Тут над меандрами Жванчика піднімаються рештки замку Калиновських (XVII ст. ). Начебто дрібничка, але виглядає вкрай мальовничо, пропустити буде образливо.

 ДУБНО Замковий палац (XVIII ст. ) І майже декоративна вежа Беатка. З вежею ДУБНО Замковий палац (XVIII ст. ) І майже декоративна вежа Беатка. З вежею пов'язаний переказ. На початку березня 1577 року в замку готувалися до одруження племінниці власника міста князя Острозького, Беати. Але до Дубну підійшли татари - і гостям вже було не до весілля. Здивована шумом, дівчина запитала в служниці, що трапилося - і почула про напад татарів. Беата була хоч і хорошою, і не надто освічена, про татарів не чула - і почала випитувати, про них. Служниці, які були не набагато розумніші, розказали, що чули: татари - це люди, як народжуються сліпими, як цуценята, а на голові мають роги. Утриматися від спокуси побачити людей з рогами Беата не змогла. Побачивши під стінами Дубна ворожий табір, наречена так розізлилася, що влучила з гармати в ханський намет. Здивовані такими подіями татари зняли облогу Дубна.

 СВІРЖ З 1453 року і до початку XVII століття містечко Свірж належало роду СВІРЖ З 1453 року і до початку XVII століття містечко Свірж належало роду Свірзьки й, які йзвели на березі ставу твердиню. З трьох боків вода захищає ренесансну споруду, а зчетвертого за оборону відповідають міцні стіни і самотня оборонна башта (можливо, каплиця). Під час Другої світової війни замок було пограбовано і частково зруйновано. Урадянські часи його використовували як школу трактористів, пізніше тут планувалосявлаштувати будинок творчості Союзу архітекторів.

 ЧЕРВОНОГРУД Це місце потрібно наполегливо шукати. Знаходиться між селами Нагіряні і Нирків з ЧЕРВОНОГРУД Це місце потрібно наполегливо шукати. Знаходиться між селами Нагіряні і Нирків з написом «піонер. табір» . Одні називають кратер з замком Нирковий - за назвоюодного з сусідніх сіл. Інші величають неіснуюче вже понад півстоліття польське селочомусь на давньоруський манер Червоногородом. На початку ХVІІ сторіччя магнати Даниловичі замість старої дерев'яної Фортеці зводять тут мурований замок, пізніше пошкоджений турецькими військами. Над каньйоном піднімаються дві башти. Їх верхні частин «корона» везли напідводах аж зі Львова. Всередині однієї з веж влаштовано потаємний хід - вінзберігся й досі. Вже в міжвоєнні часи в одній з баштових «корон» не вистачало зубців: під час Першої світової російські вояки залізли на вежі і спробували їх відламати. Врезультаті полетіли разом з ними донизу.

БІЛГОРОДДНІСТРОВСЬКИЙ Найбільша з українських фортець розташована саме тут, на високому скелястомуберезі Дністровськог о лиману БІЛГОРОДДНІСТРОВСЬКИЙ Найбільша з українських фортець розташована саме тут, на високому скелястомуберезі Дністровськог о лиману на залишках античного міста Тіри. Будували фортпост протягом двохсот років і Молдова, і Генуя, і турки. Найстарішачастина (ХІІІ ст. ), Цитадель - своєрідна фортеця в фортеці.

 СЕРЕДНЄ Між Ужгородом і Мукачево - Середнє, а посередині Середнього - залишки донжону СЕРЕДНЄ Між Ужгородом і Мукачево - Середнє, а посередині Середнього - залишки донжону тамплиерской замку (ХІІІ ст. ). У самій східній твердині колись могутнього орденузберігали не міфічне срібло, а банальні сіль і зерно. Збирати середньовічних вражень в середньому можна в стародавніх винних підвалах, та ще й з дегустацією. А в якості бонусів - замки в Ужгороді і Мукачевому. Збереглися вони значно краще тамплиерской руїни, легенди про привидів в запасімають, тому сумно точно не буде.

 СУДАК Найвідоміша з кримських фортець зведена Генуєю в 13711469 роках на конусоподібній горі СУДАК Найвідоміша з кримських фортець зведена Генуєю в 13711469 роках на конусоподібній горі Киз-Куле-Бурун. Судацька фортеця ідеальна саме навесні, коли тисячі втомлених сонцем курортниківще не товчуться між численними баштами і гарматами. Легенди свідчать, що турки в 1475 роках були змушені вдатися до хитрощів, щоб заволодіти генуезької твердинею, що вважалася неприступною: катапультами закидали на фортечний двір трупи, замасковані під тіла померлих від чуми. Паніка, яка почалася в фортеці, зіграла османам на руку: ге нуезький консул відплив зміста, а міщани здалися на милість переможцям. Турки ж не пожаліли нікого, вирізавши все населення того ж дня.

КРЕМЕНЕЦЬ Замок багато чим зобов'язаний дружині Сигізмунда I, який 1536 році подарував їй. Кременець КРЕМЕНЕЦЬ Замок багато чим зобов'язаний дружині Сигізмунда I, який 1536 році подарував їй. Кременець і околиці. Вона укріпила високі замкові стіни, три вежі, казарми, господарських споруд порохівні. Відбуваючи до Італії після смерті чоловіка, вона вивезла з Кременця 70 возів різногодобра. У вересні 1648 року полковник Филон Джалалій взяв фортецю в облогу. Півторамісяці тривали запеклі бої, нарешті, в жовтні, твердиню було здобуто і зруйновано. Зтого часу фортеця вже не відбудовувалася. Колись на замчище знаходилася місцева телевізійна вишка, а тепер лише руїнифортечних стін щербатою піднімаються над Кременц ем. Ліворуч була криниця, вибитий в скелі в 1530 х роках: без води не витримати довгих облог.

 КУДРИНЦІ Сірі рештки башт тризубом віддзеркалюються в Збруцький воді, короною увінчуютьвисоку гору Стрілку. КУДРИНЦІ Сірі рештки башт тризубом віддзеркалюються в Збруцький воді, короною увінчуютьвисоку гору Стрілку. Фортеця побудували в 1615 році магнати Гербуртів. На початку. XVIII століття кудринецька фортеця перетворилася на родове гніздо Гуменецьких. З часом резиденція перейшла до наступних власників, Козібродських, які перетворили її на своєрідний музей, прикрасивши покої портретами та старовинними меблями. Побачити фрагменти колекції кудринецького замку можна зараз в Тернопільськомукраєзнавчому музеї. Підземний хід, неодмі нний атрибут будь-якого романтичногорелікту середньовіччя, починався в південній башті, але зараз засипаний. У південної стіни простежується невелика хвіртка для несподіваних нападів на ворога.

ЗАМО К ШЕНБОРН (ЧИНАДІЄВЕ) Леви в коронах - в такому лігві й справді міг ЗАМО К ШЕНБОРН (ЧИНАДІЄВЕ) Леви в коронах - в такому лігві й справді міг жити цар, хоча алеї навколо заполонили не монархи, а хворі з патологією серцево-судинної, нервової систем чи обмінуречовин. На цих захворюваннях спеціалізується санаторій, що з 1946 рокурозташувався в розкішному мисливському палаці графів Шенборнів. Все починалося у 1840 -му з дерев'яної хатинки, куди володарі домінії графи Шенборнинавідувалися на полювання. У 1890 році для Шенборнів зводиться мурований замок, за яким можна вивчати календар. Всередині можна помилуватися вітражами в каплиці, камінною залою, старимидерев'яними сходами, яку охороняє геральдичний лев біля їх підніжжя. Незвичайної краси палац свого часу зацікавив одного з ідеологів нацизму Германа. Герінга, який в 1939 році намагався купити маєток в уряду Августина Волошина.