Zalezhnist_vid_komp_39_yuternikh_igor.ppt
- Количество слайдов: 22
Залежність від комп'ютерних ігор
План n n n n n Мета Завдання Вступ Комп’ютерні ігри – це залежність Стадії залежності Симптоми залежності від комп’ютерних ігор Не хочеш стати ігроманом, пам’ятай ! Висновки Список використаних джерел
Мета n Ознайомити учнів з поняттям “комп'ютерної залежності” та її наслідки.
Завдання Засвоєння учнями знань про комп’ютерну залежність. n Аналізування наслідків комп’ютерної залежності. n Розглядання способів профілактики комп’ютерної залежності. n
Вступ Термін «комп’ютерна залежність» вперше був використаний в 1990 році. Психологи її класифікують, як форму емоційної «наркоманії» . Для залежного підлітка стає важливим не результат гри, а її процес, у якому він втрачає контроль над часом.
Комп'ютерна залежність - патологічна тяга людини до роботи або проведення часу за комп'ютером.
Комп’ютери та комп’ютерні технології увійшли у наше повсякденне життя і поступово зайняли в ньому важливе місце. Майже для кожного виду людської діяльності комп’ютер є невід’ємним інструментом. У той же час, він став винятково популярним джерелом розваг – через ігри, Інтернет, віртуальне спілкування. Проте, все частіше і частіше комп’ютер може становити загрозу для людського організму – впливаючи не лише на фізичний та фізіологічний стани, але маючи також психологічний вплив на людину. Це особливо стосується молодих людей, на стадії розвитку та дорослішання. Залежність від Інтернет, чи кібер-залежність, дуже схоже на патологічний потяг до азартних ігор. Точно так же, як і азартні гравці, залежні від Інтернет мимовільно вкладають у свій комп’ютер та віртуальне спілкування гроші та час. Вони можуть не помічати все, що діється навколо, і шукати задоволення у спілкуванні з машиною чи віртуальними друзями.
Факти свідчать, що більшість дітей, які мають доступ до Інтернету та грають у он-лайн ігри, днями, а то й тижнями не виходять з дому! Один хлопець звернувся до психіатрів з проханням надати йому інвалідність через агорафобію (страх перед відкритим простором). Ніяких відхилень у нього не знайшли, але дізналися, що він просто не міг відірватися від улюбленої гри.
Психологи виділяють такі стадії залежності: Стадія легкого захоплення. n Стадія залежності. n
n Стадія легкого захоплення. Коли людина один чи кілька разів пограла у рольову комп’ютерну гру, вона входить у смак, їй починає подобатися комп’ютерна графіка, звук, сам факт імітації реального життя чи якихось фантастичних сюжетів.
n Стадія захоплення. Фактором, що свідчить про перехід людини на цю стадію формування залежності, є поява в ієрархії потреб нової потреби — грати в комп’ютерні ігри. Гра в комп’ютерні ігри на цьому етапі має систематичний характер. Якщо людина немає постійного доступу до комп’ютера, можливі досить активні дії з усунення цієї перешкоди.
n Стадія залежності. Залежність може оформлятися в одній з двох форм: соціалізованій та індивідуалізованій. Соціалізована форма ігрової залежності відрізняється підтримкою соціальних контактів із соціумом (хоча переважно з такими ж ігровими фанатами). Ці гравці люблять грати за допомогою комп’ютерної мережі один з одним. Ця форма залежності менш згубна для психіки, ніж індивідуалізована форма. Людина не відривається від соціуму, не усамітнюється в собі.
Давайте проаналізуємо. Чи може підліток, для якого гра стала самоціллю та сенсом буття, розвиватися, як гармонійна особистість, реалізувати свої здібності? Треба розуміти, що залежність у будьякій формі – це рух по замкнутому колу, де немає розвитку. Щоб вияснити, чи захоплення грою це лише хобі чи уже патологія, треба проаналізувати поведінку гравця.
Виділяють досить чіткі симптоми залежності від комп’ютерних ігор: Психологічні симптоми. n Фізичні симптоми. n
Психологічні симптоми: • Нездатність зупинити роботу за комп’ютером; • Дедалі більше часу затрачується на комп’ютерні ігри; • Ігнорування друзів та сім’ї; • Перекладання повсякденних турбот на плечі членів сім’ї.
Фізичні симптоми: • Сухі очі; • Оніміння та зниження чутливості пальців; • Головні болі (схожі на мігрень); • Болі у спині; • Нерегулярне харчування — відсутність апетиту; • Недотримання гігієни; • Розлади сну.
Не хочеш стати ігроманом, пам’ятай : n n n Не можна грати під час депресії, при серйозних змінах у житті. Не варто грати, коли гостро відчуваєш самотність. Гравці погані співрозмовники. Набагато зменшують ризик пристрасті до гри цікаве життя, знання, розуміння того, що алкоголь, наркотики та надмір ігор – це все один ланцюжок, кінцевий пункт якого – повна самоліквідація особистості. Імунітетом тут мають бути чуття міри та відповідальності. Згадай народну мудрість: «Що занадто, то нездорово» .
Висновки Отже, за грою можна розважитися, та не більше. Робити з неї свій спосіб життя, повірте, не варто!
Список використаних джерел n n n http: //electric. org. ua/old/copypaste/scho-takekomp’yuterna-zalezhnist. html http: //uk. wikipedia. org/wiki/Комп'ютерна_залежніс ть http: //teenbloog. org. ua/zalezhnist-vid-kompyuternyhihor/ http: //1 info. net/stati-novosti-soobschenija/statji/p-dltkova-zalezhn-st-v-d-komp-yuternih-gor. html
Проект виконав: Студент інженерно-педагогічного факультету 31 групи Дикий Віталій