Скачать презентацию Загальна характеристика процесів у країнах Латинської Америки Скачать презентацию Загальна характеристика процесів у країнах Латинської Америки

Латинська Америка.Ppt

  • Количество слайдов: 14

Загальна характеристика процесів у країнах Латинської Америки Загальна характеристика процесів у країнах Латинської Америки

Домінуюче становище у політичному житті посідали різні угруповання латифундистів — нащадків іспанських і португальських Домінуюче становище у політичному житті посідали різні угруповання латифундистів — нащадків іспанських і португальських дворян-колонізаторів, які використовували працю безземельних селян. Латифундії ставали центрами життя цих країн. Латифундія — велике приватне земельне володіння, помістя. Панування латифундизму породжувало безземелля основної маси селянства, сприяло орієнтації національної економіки не на внутрішній, а на зовнішній ринок.

Працювати повинні були місцеві жителі — індіанці або привезені з Африки негри-раби. Так склався Працювати повинні були місцеві жителі — індіанці або привезені з Африки негри-раби. Так склався своєрідний уклад життя країн Латинської Америки, центром якого стали великі земельні володіння, латифундії, а їхніми господарями — нащадки іспанських дворян, які використовували працю безземельних селян — пеонів, індіанців, а головне — негрів-рабів…

Незалежні латиноамериканські держави утворилися ще на початку ХІХ ст. Тут утвердилася республіканська форма правління. Незалежні латиноамериканські держави утворилися ще на початку ХІХ ст. Тут утвердилася республіканська форма правління. Конституції країн регіону зазвичай наслідували Конституцію США. Главою держави й керівником уряду був президент, обраний загальним голосуванням. Проте парламентаризм і демократія багато в чому залишалися формальними.

Процеси міжрасового змішування призвели до появи великої кількості мулатів (нащадків білих і негрів) і Процеси міжрасового змішування призвели до появи великої кількості мулатів (нащадків білих і негрів) і метисів (нащадків білих та індіанців), які на початку ХХ ст. становили більшість населення Латинської Америки

Околиці Буенос-Айреса, Сантьяго та інших столиць були оточені «кварталами бідноти» , забудованими саморобними хатками Околиці Буенос-Айреса, Сантьяго та інших столиць були оточені «кварталами бідноти» , забудованими саморобними хатками з каменю, шматків бляхи та фанери. У цих районах не було ані електрики, ані каналізації, часто спалахували епідемії, що позбавляли життя сотні тисяч людей. Основна маса населення булла неписьменною.

Із 20 латиноамериканських республік найвпливовішими й великими були Бразилія, Арґентина і Мексика. Державами з Із 20 латиноамериканських республік найвпливовішими й великими були Бразилія, Арґентина і Мексика. Державами з великими потенційними можливостями були Венесуела, Перу, Чілі.

У рамках світової господарської системи Латиноамериканський регіон відігравав роль аграрносировинної ланки. Країни Латинської Америки У рамках світової господарської системи Латиноамериканський регіон відігравав роль аграрносировинної ланки. Країни Латинської Америки вивозили продукцію Чілі — мідь і селітру Бразилія — каву Арґентина — збіжжя і м’ясо Перу — срібло і бавовну Венесуела — нафту і залізну руду Болівія — олово Коста-Ріка і Ґватемала — банани

Поява диктаторських режимів у Латинській Америці мала безліч причин: • • • кризу консервативно-олігархічних Поява диктаторських режимів у Латинській Америці мала безліч причин: • • • кризу консервативно-олігархічних і реформістських форм правління; нестійкий, монокультурний розвиток економіки; нерозв’язані соціальні проблеми; економічну залежність від США та Європи; вплив офіцерських і католицьких угруповань; традиції каудилізму, намагання політичних діячів використовувати ідеї незалежності у власних цілях та прагнення згуртувати національні сили за допомогою режиму особистої влади.

Політичне становище у країнах Латинської Америки Арґентина 1912 р. було прийнято закон про загальне Політичне становище у країнах Латинської Америки Арґентина 1912 р. було прийнято закон про загальне виборче право за умов таємного голосування. Цей закон надав змогу партії більшості — радикалам — забезпечити обрання на посаду президента свого лідера І. Іригойєна. Під час свого правління (1916– 1922) йому вдалося відстояти нейтралітет Арґентини під час Першої світової війни; приділяв велику увагу питанням соціального забезпечення та освіті. Після 6 -річної перерви був знову обраний президентом країни.

Чілі У вересні 1924 р. група офіцерів здійснила військовий переворот під гаслами створення сильного Чілі У вересні 1924 р. група офіцерів здійснила військовий переворот під гаслами створення сильного уряду. Незважаючи на прийняття прогресивної Конституції 1925 р. , передового трудового законодавства, реальна влада у країні дедалі більше зосереджувалася в руках Ібаньєса дель Кампо, який обійняв посаду військового міністра. У 1927 р. , ставши президентом країни, він установив режим особистої диктатури (1927– 1931 рр. )

Куба У 1925 р. президентом країни було обрано Херардо Мачадо - і-Моралеса, який установив Куба У 1925 р. президентом країни було обрано Херардо Мачадо - і-Моралеса, який установив в країні диктаторський режим, розпочавши жорстокі репресії проти демократичного руху. Мачадо створив урядову федерацію трудящих і наслідував приклад італійського фашизму, називаючи себе «антильським Муссоліні»

Нікараґуа Установлено диктаторський режим після придушення руху патріотів на чолі з Аугусто -Сесаром Сандіно. Нікараґуа Установлено диктаторський режим після придушення руху патріотів на чолі з Аугусто -Сесаром Сандіно. Владу захопив командувач національної гвардії Анастасіо Сомоса. Диктатура клану Сомоси проіснувала в Нікараґуа понад 40 років

Домашнє завдання Опрацювати відповідний матеріал підручника. Домашнє завдання Опрацювати відповідний матеріал підручника.