З у м и т п і ч ю и ах
Зимняк— вид птахів родини Яструбові ряду Соколоподібні. В Україні звичайний пролітний та зимуючий вид. Маса тіла 0, 8 -1, 3 кг, довжина тіла — 50 -61 см, довжина крила самців — 40, 3 -46, 0 см, самок — 43, 0 -47, 3 см, розмах крил — 120– 150 см. Верх тіла від вохристого до бурого кольору, голова і потилиця забарвлені світліше, майже до білого, з чорними видовженими плямами. Хвіст зверху і знизу світлий, значно світліший за спину, з широкою темною смугою і 1 -4 більш вузькими нечіткими смугами. Низ світлий, нерідко білий. На горлі і боках грудей чорні ви видовжені плямами, на череві чорне. На згинах крила великі чорні плями Очі коричневого кольору різної інтенсивності.
Дятел білоспи нний Білоспинний дятел - лісовий птах родини дятлових. Населяє зрілі листяні і змішані ліси з великою кількістю хворих і загиблих дерев, особливу перевагу віддає старим березникам. Скритна і малопомітна птиця, проте присутності людини не уникає. Живе осіло. Іноді восени і взимку здійснює недалекі кочівлі, проте навесні зазвичай повертається в той же район, що і в попередній рік. Трохи крупніше великого строкатого дятла, в порівнянні з ним володіє більш довгою шиєю, довгим дзьобом і незграбною формою голови. Довжина тіла 26 -31 см, розмах крил 44 -49 см, вага 100 -130 г
Синіця велика - невеликий птах родини синицевих. В Україні звичайний осілий вид. Спина зелена, надхвістя сіре. На голові чорна «шапочка» . Білі «щоки» облямовані чорним. Низ жовтий, із широчезною чорною смугою посередині. Крила й хвіст блакитно-сірі з буримо. Поширена по всій Україні. Гніздиться в дуплах або шпаківнях, іноді в норах, щілинах будівель, старих гніздах великих птахів. Гніздо мостити з корінців, травинок, мохом, вистеляючи шерстю та пір'ям. За літо буває дві кладки. Кладка з 10 -14 білих з червоно-коричневими плямами яєць, наприкінці квітня. Менш ніж через два тижню вилуплюються пташенята, які через три тижню вилітають з гнізда. Живиться комахами, павуками, взимку насінням.
Сич хатній Сич хатній— птах родини совові. В Україні звичайний осілий птах усіх зон. Дрібна сова, за розмірами подібна до дрозда-чикотня з великою приплюснутою головою. Через приплюснуту голову дзьоб та очі здаються великими. Райдужна оболонка очей жовта. Дзьоб жовтий. Довкола очей світлі круги, іноді з доволі чіткими валиками між очима, з білих пер'їн у вигляді вертикальних брів в формі півмісяця. Загальний тон забарвлення бурий або сіро-бурий. На голові світлі продовгуваті плями. На спинній стороні круглясті білі плями. На грудях і черевці коричневі або бурі видовжені плями. Низ крила білий. Довжина тіла 23— 27, 5 ом, вага 150– 190 г.
Ворона сіра Ворона сіра, або ґава— вид або підвид птахів роду ворон. Голова, крила і хвіст чорні, тулуб сірий. Довжина тіла біля 50 см. Живе в Центральній і Східній Європі, Західному Сибіру, на Близькому Сході. Їжа ворон дуже різноманітна: це і рослинність, і дрібні тварини, і харчові рештки. Гніздо сіра ворона будує з дрібних гілочок і прутиків, що скріпляють глиною і дерном, в розвилці товстих гілок дерев. Зсередини вистилає пір'ям, травою або вовною. Біля гнізда поводиться обережно і непомітно. Яйця синьо-зелені в темних плямах. Насиджує їх одна самка, самець годує її в період насиджування. Через 30 днів вилуплюються пташенята, годують їх обидва батьки.
Сойка Сойка— лісовий птах родини воронових. В Україні осілий, кочовий вид. Довжина тіла близько 34 см, вага 147— 196 г. В природі сойка уникає відкритих місць, більше полюбляє перельоти з крони на крону. По землі пересовується невпевненими стрибками, тому внизу довго не затримується. Також сойка має здатність переймати звуки інших птахів іноді і ссавців. Сойка переважно мешканець лісів, селиться у всіх його типах, віддаючи перевагу старим деревам. Також її можна зустріти в посадках та у старих парках.
Голуб сизий Голуб сизий— широко поширений птах родини голубових, батьківщиною якого вважається Європа, Південно-Західна Азія і Північна Африка. Це відносно великий голуб — довжина тіла становить 29— 36 см, розмах крил 50— 67 см, вага 265– 380 г. голова, шия і груди попелясто-сизі із зеленуватим, жовтуватим або пурпурним металевим відливом на шиї і грудях. Дзьоб шиферно-чорний, з яскраво-вираженим білуватим кольором восковиці в основі.
Сорока Сорока, птах родини воронових. Довжина тіла 45 -50 см, маса 150 -250 г, розмах крил 55— 58 см. В Україні звичайний осілий птах на всій території. В сороки своєрідне забарвлення пір'я. Голова, шия, спина, горло, воло і верхня частина грудей блискучо-чорні, на голові та спині із зеленим відливом; плечі і більш-менш виразна, часто лише ледве позначена поперечна смуга на спині та нижній частині тіла білого кольору; махові пера сині, зовнішній їхній край зелений, покривні пера великих махових пер теж зелені, зсередини махові пера здебільшого білі і лише на кінці темні.
Сивий дятел Дятел сивий — вид птахів родини дятлових. Один з двох видів роду у фауні України. В Україні осілий, кочовий вид. Маса тіла 100– 145 г, довжина тіла 25 -26 см, розмах крил 38 -40 см. У дорослого самця голова і шия сірі; на лобі і спереду тім'я червона пляма; вуздечка чорна, а нижчу вузькі чорні «вуса» ; спина і покривні пера крил оливково-зелені; низ зеленкувато-сірий; хвіст темно-бурий, з оливковим відтінком і нечіткою світлою смугастістю, цупкий, загострений; дзьоб чорно-бурий або сірувато-чорний; райдужна оболонка ока жовтувата.
Рябчик Орябок, або рябчик— вид невеликих птахів роду орябок). Дуже широко поширений в північній половині Європи і по всій сибірській тайгі, один з найхарактерніших лісових птахів. Цей птах розмірами лише дещо більше голуба. Вага коливається від 330 до 580 г. Довжина тіла 35— 37 см. Це осілий вид, літає мало, вважаючи за краще бігати по землі. Злітає з шумом, переміщаючись на невеликі відстані. Тримається звичайно парами. Оперення орябка рудувато-сіре з плямами, або рябе. Зовні схожий на інших тетеруків, але, на відміну від останніх, плесно у нього оперене тільки на три чверті довжини і покрита внизу на передній стороні двома рядами щитків, а пальці голі. Крила короткі, тупі.
Підгодовувати птахів необхідно протягом усього року, а не тільки в голодний зимовий період пластикових пляшок, коробок від соків, або ж це дерев'яні годівниці, зроблені вручну. У цьому сенсі в хід йде абсолютно будь-який матеріал. Їду для птахів можна насипати і в звичайну тарілку. Але її все ж треба якось захистити від природних явищ - дощу, снігу, вітру. Тому у годівниці обов'язково повинна бути дах. Птахів взимку обов'язково потрібно підгодовувати. Про це ми знаємо з дитинства, але навіть не уявляємо собі, як багато пернатих гине взимку від голоду. В сніжну і морозну зиму вони приречені.
Корм для птахів Зернові культури: пшени, рис, жито, овес, ячмінь, кукурудза, просо, пайза , ритикале, сорго, гречка, амарант та інші. Також можна використовувати крихти хліб
Дякуэмо за увагу!