Скачать презентацию З історії виникнення книги Книга одне з Скачать презентацию З історії виникнення книги Книга одне з

Презентация1.pptx

  • Количество слайдов: 8

З історії виникнення книги З історії виникнення книги

Книга одне з найбільших чудес, створене людиною. Книги відкривають світ, допомагають уявити минуле, заглянути Книга одне з найбільших чудес, створене людиною. Книги відкривають світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє. Книг незліченна кількість. Вони дуже різні: великі й малі, з малюн -ками і без. . . Чому так багато різних книг? Очевидно, тому, що вони потрібні всім: малюкам, школярам, дорослим людям. Чи замислювався ти, коли з'явилися перші книги? Чи завжди вони були такими, як сьогодні? Чому так цінується гарна книга?

З історії книг Створення книги — довга, захоплююча історія. 3 давніх-давен люди шукали різні З історії книг Створення книги — довга, захоплююча історія. 3 давніх-давен люди шукали різні способи збе-реження знань і передачі їх наступним поколінням. Багато відкриттів зробили наші предки, щоб залучити до здобуття знань якомога більше людей.

Як з'явилася друкована книга З глибокої давнини до нас дійшли «книги» , які люди Як з'явилася друкована книга З глибокої давнини до нас дійшли «книги» , які люди писали паличками на глиняних плитках, що їх потім обпалювали у печах, мов горщики.

 • У Стародавньому Єгипті виготовляли книги з папірусу — річкового очерету, який мав • У Стародавньому Єгипті виготовляли книги з папірусу — річкового очерету, який мав високе і товсте стебло. Сер-цевину його розрізали на смужки, сушили і перетворювали на гладенькі листки. На них і писали. Потім листки склеювали так, що виходила книга у вигляді довгої стрічки. Після читання стрічку згортали у трубку (сувій) і ховали у футляр. • У Стародавньому Китаї робили книги з окремих дощечок, які нанизували на мотузок. Минуло дуже багато років, перш ніж у стародавньому місті Пергамі люди навчились робити із шкіри тварин особливий матеріал — пергамент. Шматок пергаменту зго-ртали так, що виходило чотири сторінки. Кожний згорток грецькою мовою звався «тетрадос» .

У Стародавньому Єгипті виготовляли книги. Кілька таких «тетрадос» зшивали, і виходила книга, на сторінках У Стародавньому Єгипті виготовляли книги. Кілька таких «тетрадос» зшивали, і виходила книга, на сторінках якої можна було писати і малювати. Пройшло багато років і пергамент замінили більш дешевим матеріалом — папером. Але книги, як і раніше, зшивали з окремих зошитів і «вдягали» у тверду або м'яку обкладинку. Так роблять і нині.

У 1563 році чудові майстри Іван Федоров і Петро Мстиславець у Москві почали складання У 1563 році чудові майстри Іван Федоров і Петро Мстиславець у Москві почали складання першої російської друкованої книги — «Апостол» . Тепер уже не писець виводив од руки, а майстер-друкар складав літеру до літери, рядок до рядка. Потім мета-леві рядки складав — верстав — у сторінку і вставляв до спеціальної рамки. Помічник Федорова Мстис-лавець ніс рамку з рядками майбут-ньої книги до друкарсько-го верстата. Змастивши чорною фарбою шрифт тексту, він клав на нього аркуш чистого паперу і міцно притискав його пресом. Сторінку віддруковано!

Книгодрукування Поява книгодрукування - значна віха в розвитку культури українського народу, серйозний чинник у Книгодрукування Поява книгодрукування - значна віха в розвитку культури українського народу, серйозний чинник у формуванні національної свідомості. Друкована книга, окрім свого функціонального призначення, започаткувала і новий етап в історії культури - мистецтво книгодрукування. Власне, книгодрукування стало одночасно і виявом гуманістичних тенденцій в українській історії та зброєю представників вітчизняного гуманізму в боротьбі за незалежність.