художньо-образна мова театрального мистецтва.pptx
- Количество слайдов: 21
Художньо -образна мова театрального мистецтва.
Театр — це така кафедра, з якої можна сказати світу багато доброго. М. Гоголь
Театр - це мистецтво, що являє світові нові відкриття, дарує глядачам насолоду та справжнє свято. Театральне мистецтво – вид мистецтва, яке є художнім відображенням життя з допомогою сценічних дій акторів перед глядачем.
Століттями накопичувався досвід акторської майстерності, майстерності удосконалювалась театральна техніка, з поєднання різних форм техніка утворювались нові види театрального мистецтва.
Види театрального мистецтва • • Трагедія; Комедія; Драма; Містерія; Мораліте; Комедія(дель-арт); Ляльковий театр.
Драма – рід літературних творів, призначених для театру, що відображають у безпосередній дії, у конфлікті характерів боротьбу протилежних суспільних сил.
Об’єктивною основою драми є суспільне життя в його суперечливому русі, який приводить до напруженої кризи і відкритого зіткнення нового зі старим. «Зіткнення, сутичка» розкривається в драмі сутичка через діалог і супровідні йому форми виразу драматичного конфлікту (репліка, монолог, рух, текст, паузи).
Комедія – імпровізована весела вистава – процесія з музикою, піснями, танцями
Драма (від гр. дія) — літературний рід, що зображує дійсність безпосередньо через висловлювання та дію самих персонажів. Генетично драма пов'язана із народними обрядовими дійствами. У давній Греції — батьківщині драми — обряди на честь богів, покровителів землеробства, іноді перетворювалися на культову драму.
Містерія – вид релігійного театру, що розквітнув у XIV – XV ст. Дійство на фестивалі «Свята містерія» , що проходив в 2007 р. в Москві. Його діяльність спрямована на підтримку сучасного християнського театрального мистецтва.
Мораліте – повчальна вистава
Коме дія дель а рте, або Коме дія ма сок (професійна комедія) — різновид італійського імпровізованого народного театру доби Відродження, що успадкував традиції римської доби.
Ляльковий театр — це театральне видовище, в якому діють ляльки (можуть варіюватися за розмірами і формами, наприклад, бути об'ємними або пласкими), що рухаються за допомогою акторів. Здебільшого актори, які керують ляльками, сховані або замасковані від глядача, однак останнім часом набув поширення театр ляльок «вживу» — коли глядачі здатні побачити, як відбувається процес керування ляльками.
Спектакль — це й особливе дійство, що відбувається в просторі сцени, й особливе образне мислення. В основі театральної постановки лежить текст, наприклад, п'єса для драматичного спектаклю. Навіть у тих виставах, де текст відсутній (балет, пантоміма), обов'язково потрібен сценарій — лібрето.
Театр спілкується із глядачем мовою алегорій та символів Декорації і костюми часто є умовними, а художні образи героїв — символічним втіленням характерів.
Серед важливих виражальних засобів театрального мистецтва можна назвати музичний супровід та постановку освітлення. Саме за допомогою цих складових театрального дійства посилюється передача емоційного стану, характеру персонажів.
Театральне мистецтво в Україні Поетичне слово, речитативна мелодія, пластичний рух, танець, пантоміма – усе це становило невід’ємну складову частину хороводу, де виразно проступали елементи театралізації. Художник театру працює на стику мистецтв – він людина театру й повновласний представник образотворчого мистецтва в ньому. Збагачує театр образотворчою культурою й одночасно багато що визначає в усвідомленні задуму вистави та в емоційному сприйнятті його глядачем. Мова художника театру – мова пластики, кольору, світла, фактур, на якій автор розкриває глядачу загальний візуальний образ дійства.
Традиційно в драматичних театрах основними засобами виразності є гра акторів і драматургічний матеріал, тобто літературна основа вистави – матеріал слово. А допоміжними – сценографія, костюми, танець і музичне оформлення.
Гра акторів, якщо вона присутня, підпорядковується законам побудови "картини”, об’ємно-просторової композиції. Актори в цих виставах уподібнюються лялькаммаріонеткам, вони перестають бути особистостями, перетворюються на людей масок
Презентацію підготували: • Бялик І. ; • Міхальська Л. ; • Ревнюк В.
художньо-образна мова театрального мистецтва.pptx