2resp_26_06_2013.pptx
- Количество слайдов: 12
Хто ми є? Суспільний громадянський РУХ «Друга Республіка» , покликаний об’єднати представників середнього класу (підприємців, працівників приватного сектору, студентів), інтелігенцію (журналістів, літераторів, філософів, економістів, науковців) та різноманітні рухи і громадянські організації задля розбудови ліберальної правової держави та громадянського суспільства.
Чого ми хочемо? Системної і кардинальної зміни моделі країни з метою створення заможної правової держави з розвиненими громадянськими інститутами та сучасною ефективною економікою.
Чому наша мета реальна? Тому що ми можемо її досягти. Прийшов час, коли діти, народжені вже в Україні досягли свого повноліття і зрозуміли, що майбутнє їхньої держави у їхніх руках. Сьогодні перед українською громадою дуже гостро постає питання самоорганізації. Свідомість та відповідальність громади є основою громадянського суспільства.
Для чого? Наразі усі державні інститути є неефективними, корумпованими та такими, що стримують розвиток. З країни емігрує значна кількість освічених громадян, котрі є рушійною силою розвитку в постіндустріальному суспільстві, економіка держави є несучасною і неконкурентоспроможною. Цілком ймовірна втрата державності чи громадянські конфлікти.
Основні моменти • • Формування детального комплексного плану дій з реформування держави у межах Другої Республіки з визначенням точних персоналій що будуть реалізовувати план. Формування плану перехідного періоду. "Нульовий пакт" - вето на будь-які розслідування чи "полювання на відьом" щодо колишніх очільників держави та ФПГ ( окрім відверто кримінальних справ - вбивство, рейдерство і т. д. ). Люстрація та "білий список" - заборона колишнім очільникам та членам їх родин 10 років обіймати державні посади окрім представників "білого списку" - колишніх чиновників, що зарекомендували себе як ефективні та некорумповані керівники (відкритий при створенні для обговорення та дискусій).
Наріжні камені Ліберальні та лібертаріанські цінності, плюралізм, публічність, прийняття рішень у відкритій дискусії, відкрите фінансування, звітність, проведення не популярних (непопулістких) але необхідних реформ не зважаючи на супротив значної кількості громадян.
Хто міг би? Доцільним вбачається активне залучення експатів до управління державою, особливо тих, хто вже має успішний схожий досвід (Каха Бендукідзе, Вано Мірабішвілі, Вато Лежава, державні менеджери з Чехії, Естонії, Польщі, Сінгапуру, а також авторитетних експатів-теоретиків (напариклад Том Купе) та експатів-підприємців/топ-менеджерів (наприклад Томаш Фіала). З українців Рух очолити могли б: Павло Шеремета, Сергій Лещенко, Вахтанг Кіпіані, Олександр Пасховер, Віталій Сич, Ерік Найман, Єгор Соболєв, Володимир Огризко, Сергій Жадан, Сергій Тарута, Євген Глібовицький, Юрій Андрухович, Мирослав Попович, а також українці-експати, лідери незалежного студентського руху та приватні підприємці. Важливим є залучення до руху активних ідейних ГО, як от – Антирейдер, Чесно, Опора, Демократичний альянс, Ініціатива першого грудня, Молодь проти корупції, активістів рухів Підприємницького майдану та акції Свободу Павлюченкам, а також такі фонди як Відродження та Ефективне управління.
Як? Питання Реалізації планів Руху є відкритим і можливі будь які варіанти його вирішення. Виклики та ризики, що постануть перед Рухом на етапі реалізації Другої Республіки будуть вкрай значними, зокрема і через ментальні особливості - доведеться змінювати патерналістське сприйняття держави, постсовкові синдроми. Та, ми маємо переваги - приклади інших, як вдалих так і невдалих спроб швидких кардинальних реформ держав - Чехії, Грузії, Польщі, чий досвід варто детально вивчити і застосувати, уникаючи можливих помилок. Оптимальний шлях реалізації програми Руху – парламентський. Можливо – і шляхом мирних актів громиадянської непокори.
Алгоритм дій Формування команди лідерів Руху. Створення плану перехідного періоду. Створення детального і розгорнутого плану дій. Реалізація плану створення Другої Української Республіки • Більш детально про Рух Другої Республіки: http: //vk. com/topic-36008983_28136551 http: //vk. com/topic-36008983_28096019 http: //vk. com/topic-36008983_27849731 http: //vk. com/topic-36008983_27844534 http: //vk. com/topic-36008983_27371895 • •
Ключові напрямки змін та реформ • • Адміністративна реформа (мінімізація функцій та ролі держави, масштабне скорочення апарату, скасування 95% дозволів, ліцензій, пільг, податків та мит, електронний уряд та бази даних, перетворення держави на сервісну службу зі швидкого і ефективного задоволення потреб громадян за зразком грузинських Будинків Юстицій, відкритий доступ громадян до всієї інформації): Судова реформа (за державою лишається розгляд лише кримінальних справ, решта – приватний арбітраж). Фіскальна реформа та реформа фінансових ринків – скасування усіх прямих податків, зокрема і єдиного соціального та подохідного. Повна лібералізація фінансових та фондових ринків. Реформа соціальної служби та трудового законодавства – його максимальна лібералізація і перехід до контрактної схеми без участі та нормативів держави. Соціальна допомога – лише адресна та монетизована. Від пенсій і до оплати навчання у ВНЗ. Повна приватизація всього державного майна на відкритих аукціонах. Створення та функціонування повноцінного ринку землі. Медична та освітня реформи – переведення їх на приватну платну основу. З підвищенням доступності та якості. Відмова від власної армії та скорочення особового складу МВС на 90%, об’єднання його з прокурорським наглядом та службою безпеки в один департамент в межах Міністерства Юстиції (прикордона служба – також там).
З питань співпраці звертайтеся: Олег Магалецький, ідеолог та засновник Руху Друга Республіка Пошта: oleg@inspare. net Сторінка Вк: http: //vk. com/funnyjoe Телефон: (093) 086 28 33 Сергій Мельничук, засновник та речник Руху Друга Республіка Пошта: msi 89@mail. ru Сторінка Вк: http: //vk. com/melnichuk Телефон: (095) 011 43 63 Наш веб-ресурс: http: //brightclub. net/druga-respublika#page Сторінка Вконтакті: http: //vk. com/brightclubs
2resp_26_06_2013.pptx