Скачать презентацию Хоростків справді юний незважаючи на те що Скачать презентацию Хоростків справді юний незважаючи на те що

Фотоальбом.pptx

  • Количество слайдов: 7

 Хоростків справді юний, незважаючи на те, що в 2008 йому виповнилось 444 років. Хоростків справді юний, незважаючи на те, що в 2008 йому виповнилось 444 років. Він ніби вдруге народився, набрав сили й енергії. Виросли ноні гомінкі вулиці з сучасними будинками, пролягли магістралі, зашуміли зеленлистом парки і сквери, розлили свої голубі плеса новоспоруджені стави. В Хоросткові народились відомі діячі науки, літератури та мистецтва. Звідси родом і деякий час жив та працював український письменник, педагог і громадський діяч Дмитро Якович Макогон. У Хоросткові народився артист і режисер театру й кіно Григорій Степанович Гладій, який тепер проживає у Канаді. З Хоросткова вийшов вчений-історик і бібліотекознавець, який відомий в українській діаспорі і в Україні, доктор Михайлович Палій, що проживає в США. Уродженцем Хоросткова є о. Роман Сливка, релігійний і громадський діяч, ректор Тернопільської духовної семінарії, кандидат богословських наук, депутат обласної ради. Тут також народилась українська художниця Руслана Трач, учасниця персональних виставок в м. Києві у 1998 -1999 роках. Її творчий доробок нараховує більше сотні творів різної тематики. У Хоросткові живе і працює близько шістдесяти років відомий вчений садівник-дендролог Василь Григорович Корчемний, заслужений працівник сільського господарства України, член-кореспондент Української Академії екологічних наук, член Спілки журналістів України, самодіяльний художник і поет, письменник-краєзнавець. Він є автором і творцем відомого за межами України Хоростківського державного дендрологічного парку — пам'ятки садово-паркового мистецтва всеукраїнського значення. З-під його пера вийшло у світ біля двадцяти книг і брошур про природу і рідний край. Хоростків гордиться своїми заводами, продукція яких відома далеко за межами України.

Хоростківська церква «Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці» У центрі міста стоїть гарна велика церква Хоростківська церква «Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці» У центрі міста стоїть гарна велика церква з класичним портиком і брамою, прикрашеною скульптурами чотирьох ангелів-хоронителів. Збудована вонау 1887 році, і зараз належить греко-католицькій громаді. Біля церкви знаходиться велика мурована дзвіниця з трьома дзвонами. Вся територія церкви прикрашена декоративними дерев¬цями, кущами, квітниками, обгороджена залізною огорожею на високому кам'яному фундаменті. Під час другої світової війни дах церкви з банею був дуже пошкоджений, але згодом його відбудуєали. В 1996 -1998 рр. територію церковного подвір'я розширили і побудували двоповерховий будинок «проборства» з цікавим архітектурним вирішенням.

 - Спорудження святого храму у Хоросткові стало дійсно все¬народним. Місце будови в 1992 - Спорудження святого храму у Хоросткові стало дійсно все¬народним. Місце будови в 1992 році відвідав представник президента України в Тернопільській області професор Роман Гром'як та представник президента у Гусятинському районі Степан Волощук, вони зустрілись з людьми, оглянули будову храму і, пообіцявши допомогти будівельними матеріалами, технікою, пізніше охоче виконали свою обіцянку. Очолив будівництво священик, митрофорний протоієрей отець Роман Марчишак, а допомагали йому прораби: Василь БІгус, Степан Варецький, Ігор Чорний, Олександр Пахомов, Роман Москва, а також багато досвідчених майстрів і різного фаху робітників та весь православний люд Хоросткова. Велику матеріальну допомогу у спорудженні храму надали всі підприємства і установи міста Хоросткова. Хоростківський собор має два престоли, тобто дві церкви — нижню і верхню, де одночасно може відправлятись дві Служби Божі.

Засновано дендрологічний парк в 1972 році відомим подільським вченим садівником-дендрологом Василем Григоровичем Корчемним на Засновано дендрологічний парк в 1972 році відомим подільським вченим садівником-дендрологом Василем Григоровичем Корчемним на громадських засадах при підтримці дирекції дослідної станції на площі 14 га. Це прекрасний зразок садово-паркового мистецтва, чудовий приклад для створення нових парків, один із найчарівніших куточків рідного краю, це зелена перлина Поділля і всієї України. Хоростківський дендрологічний парк — це книга, по якій можна «прочитати» всесвіт. Разом з тим дендропарк — книга особлива, вона відображає світ тільки в його добрій та ідеальній суті. А тому вище значення — рай, Едем Хоростківський державний дендрологічний парк — це зелений дивосвіт Поділля, де зібрана величезна колекція майже півтори тисячі різноманітних деревних і чагарникових видів, різновидів і форм, а також багато видів трав'янистої флори з різних країн і континентів нашої планети. При створенні парку враховувалися погодні умови цієї мікрозони, форма місцевості. Вивчався досвід вітчизняного та зарубіжного паркового будівництва, зокрема поширена в Україні ще у XVII та в першій половині XVIII століття регулярність в архітектурному ансамблі та садово-паркових композиціях, основними принципами якої є геометрична схема плану, своєрідне розміщення рослинності, органі¬зація водних споруд та водойм. Природні пейзажі з будівлями, фонтанами, скульптурами, гео-метрично розміщеними алеями і площами, чіткими обрисами газонів. Краса і гармонія архітектурних форм підсилюється стрижкою дерев і чагарників.

 Ви можете повірити, що на місці сміттєзвалища реально створити квітучий парк? І не Ви можете повірити, що на місці сміттєзвалища реально створити квітучий парк? І не просто парк, а парк, у якому зібрано більш, як півтори тисячі видів, різновидів і форм дерев, чагарників, а також чимало трав’янистих рослин з усіх континентів Землі? Такий парк є в Гусятинському районі Тернопільської області. Це Хоростківський державно-дендрологічний парк. Там зростає адамове дерево, яке за легендою росло в раю; гінкго дволопатеве (динозаврове дерево), яке існувало ще в часи динозаврів; бархат амурський — одна з найдавніших рослин далекосхідної флори, яка веде родовід дольодовикового третинного періоду; голуба пальма, яка навіть на Кавказі зустрічається рідко, та багато інших представників флори. Згадаю ще тільки магнолію, яку називають деревом-букетом. А в Хоростківському парку-дендрарії чарує своїм цвітом цілий магнолієвий сад, де видів і форм цього дерева — близько двох десятків. Це найбільша колекція на Поділлі і друга після Києва в Україні. Рукотворним дивом, взірцем садово-паркового мистецтва, зеленим дивосвітом називають Хоростківський дендропарк, який вражає красою, багатством рослинності, художнім смаком і відомий далеко за межами України! Це музей унікальної колекції дендрофлори, окраса Тернопільської землі. Створив його Василь Григорович Корчемний відомий учений садівник-дендролог, заслужений працівник сільського господарства України, академік Української Екологічної Академії, член Національної Спілки журналістів України, самодіяльний художник і поет, письменник-краєзнавець, Почесний громадянин міста Хоросткова, громадський та культурний діяч. Василь Корчемний у Хоросткові живе від 1954 року. Ще донедавна працював на Подільській сільськогосподарській дослідницькій станції в галузі садівництва, бджільництва і дендрології. Як людина творча, допитлива, закохана в природу і свій край, він більшу частину свого життя присвятив дослідженню і збагаченню зелених скарбів рідного Поділля, вивченню, акліматізації та інтродукції рослин, написавши про це 45(!) книжок і брошур. А ще Василь Григорович заснував у Хоросткові музей природи й картинну галерею, першими експонатами якої стали полотна, написані ним власноруч.