холодильники.ppt
- Количество слайдов: 10
ХОЛОДИЛЬНИК Холодильник - пристрій, що підтримує низьку температуру в теплоізольованій камері. Робота холодильника заснована на використанні теплового насоса, переносить тепло з робочої камери холодильника назовні, де воно розсіюється в зовнішнє середовище.
ТИПИ ХОЛОДИЛЬНИХ АГРЕГАТІВ ЗА ПРИНЦИПОМ ДІЇ
Пристрій і принцип дії компресійного холодильника Основними складовими частинами холодильника є: , що створює необхідну різницю тисків; , забирає тепло з внутрішнього обсягу холодильника; , який віддає тепло в навколишнє середовище; , що підтримує різницю тисків; - речовина, що переносить тепло від випарника до конденсатора. засмоктує з випарника холодоагент у вигляді пари, стискає його , і виштовхує в конденсатор. необхідний для створення необхідної різниці тисків між конденсатором і випарником, при якій відбувається цикл теплопередачі. Зазвичай також присутній , вирівнюючий температуру на виході з конденсатора і з випарника.
ПРИНЦИП ДІЇ АБСОРБЦІЙНОГО ХОЛ ОДИЛЬНИКА Так само, як і в компресійному, в абсорбційному холодильнику охолодження робочої камери відбувається за рахунок випаровування холодоагенту. Насичений розчин аміаку з абсорбера надходить в генератор, а потім в дефлегматор, де розкладається на аміак і воду. Газоподібний аміак зріджується в конденсаторі і знову надходить у випарник, а очищена від аміаку вода надходить в абсорбер. Абсорбційні агрегати часто використовуються в промислових холодильниках в тих випадках, коли вигідніше використовувати енергію згоряння газу, а не електрику.
ПРИНЦИП ДІЇ ТЕРМОЕЛЕКТРИЧНОГО ХОЛ ОДИЛЬНИКА Коли проходженні струму через контакт двох різнорідних провідників у напрямку контактної різниці потенціалів відбувається перенесення теплової енергії так, що один з них охолоджується, а другий нагрівається за рахунок теплової енергії від першого і електричної енергії минулого електричного струму. Холодильник надійний і довговічний, але великого розповсюдження не отримав. Ще одним мінусом є залежність холодопродуктивності від температури навколишнього середовища. Тим не менш, сумкихолодильники, невеликі автомобільні холодильники і часто робляться з охолодженням. Принцип дії холодильника на вихрових охолоджувачах Охолодження здійснюється за рахунок розширення попередньо стисненого компресором повітря в блоках спеціальних вихрових охолоджувачів. Переваги безпека (оскільки не використовується електрика і немає ні рухомих механічних частин, ні небезпечних хімічних сполук в конструкції) довговічність, надійність.
Кондиціоне р — пристрій для охолоджування повітря в житлових або виробничих приміщеннях. Кондиціонер звичайно аналогічний за принципом дії і пристроєм побутовому холодильнику.
ВИДИ КОНДИЦІОНЕРІВ: -Спліт-система - Віконний кондиціонер - Моноблок
Принцип роботи кондиціонера Речовини мають таку властивість - при випаровуванні вони поглинають тепло, при кондесациі вони його віддають. На цьому фізичному явищі і побудована робота кондиціонера. Принцип дії кондиціонера заснований на зміні агрегатного стану залежно від температури і тиску в замкнутій системі. Основними вузлами будь-якого кондиціонера є: Компресор — стискує фреон і підтримує його рух по холодильному контуру. Конденсатор — радіатор, розташований в зовнішньому блоці. Випарник — радіатор, розташований у внутрішньому блоці. У випарнику фреон переходить з рідкої фази в газоподібну (випаровування). ТРВ (терморегулюючий вентиль) — знижує тиск фреону перед випарником. Вентилятори — створюють потік повітря, що обдуває випарник і конденсатор. Використовуються для інтенсивнішого теплообміну з навколишнім повітрям.
ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ Охолоджування відбувається за рахунок випаровування фреону в контурі випарника (внутрішнього блоку). Далі фреон в газоподібному стані всмоктується компресором, який підвищує його тиск. Відповідно підвищується і його температура (до 90 градусів). Фреон, що поступив в теплообмінник конденсатора (зовнішнього блоку) під високим тиском конденсується і переходить в рідкий стан. Далі фреон в рідкому стані потрапляє в регулятор потоку, де тиск зменшується. При цьому частина фреону може випаруватися і у випарник потрапить суміш рідини і пари. У випарнику фреон знову закипає, відбираючи тепло у навколишнього повітря, і виходить з конденсатора. Цикл повторюється.