Хмарне сховище даних
Хмарне сховище даних - модель онлайн-сховища, в якому дані зберігаються на численних розподілених в мережі серверах, що надаються в користування клієнтам, в основному, третьою стороною. Дані зберігаються і обробляються в так званій «хмарі» , яке являє собою, з точки зору клієнта, один великий віртуальний сервер.
Хмари i. Cloud Dropbox Google Drive Mega Яндекс. Диск Сopy. com Облако@mail. ru Adrive Bitcasa Yunpan 360 Sugar. Sync Wuala Box. net One. Drive ( ex. Sky. Drive) i. Drive i. Folder Open. Drive Syncplicity Media. Fire Cubby. com
Переваги Можливість доступу до даних з будь-якого комп'ютера, що має вихід в Інтернет Можливість організації спільної роботи з даними Клієнт платить тільки за те місце в сховищі, яке фактично використовує, але не за оренду сервера, всі ресурси якого він може і не використовувати. Всі процедури по резервуванню та збереженню цілісності даних проводяться провайдером «хмарного» центру, яка не втягує в цей процес клієнта.
Недоліки Безпека при зберіганні і пересилці даних є одним з основних питань при роботі з «хмарою» , особливо щодо конфіденційних і приватних даних. Так наприклад провайдер має можливість переглядати дані клієнта (якщо вони не захищені паролем), які також можуть потрапити в руки хакерів, які зуміли зламати системи захисту провайдера [1]. Загальна продуктивність при роботі з даними в «хмарі» може бути нижче, ніж при роботі з локальними копіями даних. Абонентська плата за додаткові можливості (збільшений об'єм зберігання даних, передача великих файлів і т. Д. )