Скачать презентацию Херсонщина Виконала Перпелова Євгенія Розташована Скачать презентацию Херсонщина Виконала Перпелова Євгенія Розташована

Херсонська.ppt

  • Количество слайдов: 33

Херсонщина Виконала Перпелова Євгенія Херсонщина Виконала Перпелова Євгенія

 • Розташована на півдні України. її площа становить 28, 56 тис. кв. км • Розташована на півдні України. її площа становить 28, 56 тис. кв. км (4, 7% території країни).

 • Херсонщина - єдина з усіх областей України (крім АР Крим), що має • Херсонщина - єдина з усіх областей України (крім АР Крим), що має вихід до двох морів - Чорного і Азовського. У межах області протікає всього 6 річок довжиною понад 10 км. Головна ріка - Дніпро перетинає область із північного сходу на південний захід, поділяючись у нижній течії на рукави і утворюючи дніпровські плавні.

 • На Херсонщині є єдина в Європі пустеля, найбільший штучний ліс, безмежний степ, • На Херсонщині є єдина в Європі пустеля, найбільший штучний ліс, безмежний степ, якого ніколи не торкався плуг, більше 700 кілометрів узбережжя Чорних і Азовських морів, рукотворне Каховське море, солоне озеро Сиваш (цілюща сила якого не поступається Мертвому морю), найбільший великий безлюдний острів в Центральній Європі. Для Вас - лікувальні солоні озера, цілющі грязі, родовища мінеральних та термальних вод, гігантський природний інгаляторій морського узбережжя, збагачений озоном, йодом і ароматом степових трав.

 • Херсонську область було утворено у 1944 році. В. К. Мамутов так пояснює • Херсонську область було утворено у 1944 році. В. К. Мамутов так пояснює її виникнення: у 1944 році Радінформбюро подало інформацію про визволення від німецько-фашистської окупації Херсона, помилково назвавши його обласним центром. Насправді ж місто було одиницею обласного підпорядкування і з 1937 року належало до Миколаївської області. Публічно визнати помилку державної інформагенції на той час було неможливим. Тому союзне керівництво ухвалило рішення про заснування нової області.

Історія Херсонщини Історія Херсонщини

Скіфські могили (або скіфські кургани) — поховальні пам'ятники скіфських часів, у формі земляного насипу Скіфські могили (або скіфські кургани) — поховальні пам'ятники скіфських часів, у формі земляного насипу над поховальною ямою.

Курган Огуз • Огу з — курган скіфського царя IV століття до н. е. Курган Огуз • Огу з — курган скіфського царя IV століття до н. е. біля селища міського типу Нижні Сірогози Херсонської області, є найбільшим курганом причорноморського степу. • Отримані з нього знахідки є окрасою скіфських колекцій Ермітажу та Національного музею коштовностей. Огуз може бути усипальницею нащадка скіфського царя Атея. • Дата спорудження кургану: 330– 310 роки до нашої ери.

Природно-заповідний фонд Херсонщини Природно-заповідний фонд Херсонщини

 • Біосферний заповідник • Біосферний заповідник "Асканія-Нова" імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна - найстаріший степовий резерват миру, одне з 7 природних чудес України, що входить в сотню найбільш відомих заповідних територій планети, вже відсвяткував своє сторіччя.

Азово-Сиваський національний природний парк • національний парк, розташований на косі Бирючий острів, в західній Азово-Сиваський національний природний парк • національний парк, розташований на косі Бирючий острів, в західній частині Азовського моря, на території півдня Херсонської області та півночі АРК (Україна). Створений 25 лютого 1993 року шляхом перетворення Азово-Сиваського заповідника в національний природний парк. Загальна площа парку — 57, 4 тис. га.

Джарилга цький націона льний приро дний парк • природоохоронна територія на території Скадовсь кого Джарилга цький націона льний приро дний парк • природоохоронна територія на території Скадовсь кого району Херсонської області, на острові Джарилгач.

 • Природний парк створено 11 грудня 2009 року згідно з указом президента України • Природний парк створено 11 грудня 2009 року згідно з указом президента України Віктора Ющенка з метою збереження цінних природних та історикокультурних комплексів і об'єктів північного Причорномор'я. До території національного природного парку «Джарилгацький» погоджено в установленому порядку включення 10000 гектарів земель державної власності

Водні ресурси • В області налічується 19 малих річок та балок довжиною понад 10 Водні ресурси • В області налічується 19 малих річок та балок довжиною понад 10 км і 163 річки та балки (в гирлі Дніпра) довжиною менше 10 км. До річок, довжина яких перевищує 10 км, належать Каланчак, Велика Калга, Конка, Козак, Інгулка, Біло зірка, Рвач, Чайка. Усі річки належать до басейну Дніпра і лише тільки р. Каланчак впадає в Чорне море. А в Приморській смузі, між нижньою течією Дніпра і Азовським морем, постійних річок немає зовсім.

Озера • Біле озеро — лиманового походження, знаходиться біля смт Белозерка. Розміри приблизно 4 Озера • Біле озеро — лиманового походження, знаходиться біля смт Белозерка. Розміри приблизно 4 x 2 км, площа до 5 км², глибина до 2 м. • Безмен — плавневе озеро в дельті Дніпра. Протоками сполучається з Білим озером. Розміри 2, 4 x 1, 5 км, площа 2, 5 км². Середня глибина 2, 2 м. • Голубов лиман — озеро в Цюрупинському районі, на північнний схід від м. Цюрупинськ. Протоками сполучається з озером Західним та протокою Цюрупинська Конка. Розміри 2, 4 x 0, 8 км, площа 1, 68 км², глибина до 2, 5 м. • Збур'ївський кут (Збур'ївський лиман) — дельтове озеро в Голопристанському районі. Сполучається протокою з. Дніпровсько. Бузьким лиманом та з р. Конкою. Розміри 9 x 3 км, площа 21 км², глибина до 4 м. • Кардашинський лиман - озеро біля с. Кардашинка Голопристанського району. Протоками сполучається з Дніпром. Розміри 5 x 1, 5 км, площа 5, 1 км², глибина до 2 м.

В межах Херсонської області частково знаходиться Каховське водосховище, площа якого становить 2155 км², об'єм В межах Херсонської області частково знаходиться Каховське водосховище, площа якого становить 2155 км², об'єм 18, 2 км³, довжина 230 км (у тому числі територією Херсонської області — 100 км)

Чорне Море та Азовське Море Чорне Море та Азовське Море

Сиваш • Сиваш або Гниле море — частина Азовського моря, відокремлено від нього низькою Сиваш • Сиваш або Гниле море — частина Азовського моря, відокремлено від нього низькою і вузькою піщано-черепашковою косою — Арабатською Стрілкою

 • Тільки у двох місцях земної кулі існують унікальні «мертві» озера. Одне з • Тільки у двох місцях земної кулі існують унікальні «мертві» озера. Одне з них розташоване у Ізраїлі. А другим природа щедро нагородила Херсонщину. Люди ще два віки тому помітили, що грязі озера Сиваш мають цілющі властивості, але облаштувати на цьому місті курорт за два століття так ніхто і не спромігся.

Водолікарня «Гаряче джерело» у Генгірці Глибина свердловини — 1600 метрів, температура води на поверхні Водолікарня «Гаряче джерело» у Генгірці Глибина свердловини — 1600 метрів, температура води на поверхні — 42 °С. Поєднання високої температури і газів створює своєрідний термоліфт, тому вода сама виходить назовні. Ця вода здатна підвищувати імунітет, оновлюється склад крові, люди забувають про ГРЗ і ГРВІ. Приймання ванн забезпечує протизапальну, знеболюючу, спазмолітичну дію, поліпшує мікроциркуляцію на капілярному рівні та прискорює процеси відновлення ушкоджених тканин, нормалізує стан периферичної та вегетативної нервової системи. Наявність у воді брому дає гарний результат у лікуванні вегето-судинних дистоній, астенічних і неврозоподібних станів. Великою популярністю користується процедура вертикального розвантаження хребта.

Олешківські піски Перший за розмірами піщаний масив (арена) у Європі, розташований за 30 км Олешківські піски Перший за розмірами піщаний масив (арена) у Європі, розташований за 30 км на схід від міста Херсон у Цюрупинському районі, біля узбережжя Чорного моря. У діаметрі мають розмір близько 15 км. Власне дніпровські піски займають площу 161 200 га, а з міжаренними землями — 210 000 га. Назва походить від старої (до 1925 року) назви міста Цюрупинськ — Олешки. Складені із безмежних барханів ( «кучугурів» ), висотою близько 5 м, давніх піщаних алювіальних відкладень Дніпра.

Олешківські піски (штучний ліс) Унікальність цих пісків і в тому, що вони рухомі, і Олешківські піски (штучний ліс) Унікальність цих пісків і в тому, що вони рухомі, і коли ще не було навколо лісових насаджень, вони завдавали шкоду мешканцям навколишніх сіл, підповзали до самих помешкань і блокували входи. Було прийнято рішення кордони засадити лісом. Згодом все припинилось, коли важкою працею за допомогою волів й дерев’яних плугів було засаджено тисячі гектарів лісу. Сімсот з них кілька років тому просто згоріли. Та всього засаджено було більше 100 тисяч гектарів дерев. Тепер це – найбільший у світі рукотворний ліс

Урочище Буркути • це унікальна природа, що збереглася тут з доісторичних часів. Таке місце Урочище Буркути • це унікальна природа, що збереглася тут з доісторичних часів. Таке місце інакше, як чудом, не назвеш. . . • це територія, покрита озерами, гаями, очеретяними чагарниками і луками.

Дніпровсько-Бузький лиман • це самий великий причорноморськ ий лиман із специфічною екологічною системою. Дніпровсько-Бузький лиман • це самий великий причорноморськ ий лиман із специфічною екологічною системою.

Херсонська фортеця у місті Херсоні, збудована у 1778– 1787 р. р. За часів радянської Херсонська фортеця у місті Херсоні, збудована у 1778– 1787 р. р. За часів радянської влади було розібрано більшу частину споруд фортеці. До наших днів збереглася лише невелика частина фортеці: кількасот метрів фортечних валів, Очаківська та Московська (Північна) бра ми, будівля Адміралтейського арсеналу, пороховий льох та комплекс Катериненського собору.

Палац Фальц-Фейнів • Фальц-Фейни – одна з найзаможніших і найвпливовіших родин Херсонщини початку XX Палац Фальц-Фейнів • Фальц-Фейни – одна з найзаможніших і найвпливовіших родин Херсонщини початку XX ст. Їх поправу називали королями Таврійських степів, королями вівчарства. Вони підняли на найвищий рівень не лише розведення овецьмериносів і коней, землеробство і хліботоргівлю, але й залишили нащадкам всесвітньо відомий заповідник Асканія. Нова. . . • Гаврилівка – маєток на високому правому березі Дніпра на півночі Херсонської області. Свою назву отримав наприкінці ХVІІІ ст. , коли був подарований Катериною II великому російському поету Гаврилі Державіну.

Легендарна тачанка • монумент в місті Каховка Херсонської області, що увічнює Тачанку, широко використовувану Легендарна тачанка • монумент в місті Каховка Херсонської області, що увічнює Тачанку, широко використовувану в українських степах у часи Першої світової та українсько-радянської війни.

Свято-Єкатерининський собор • став першим кам’яним храмом міста Херсон, його духовним, культурним й історичним Свято-Єкатерининський собор • став першим кам’яним храмом міста Херсон, його духовним, культурним й історичним центром. В Північному Причорномор’ї важко відшукати храм, який би мав таку ж багату і славну долю, оповиту численними легендами і таємницями. На території Собору поховано багато визначних особистостей минулого - легендарний князь Григорій Потьомкін. Таврійський, князь Сергій Волконський, принц Александр-Карл Вюртемберг. Штутгартський, молдовський князь Еммануїл Розмете та інші.

Херсонський художній музей iмені Олексія Шовкуненка Будівля Херсонського художнього музею є видатним пам'ятником архітектури Херсонський художній музей iмені Олексія Шовкуненка Будівля Херсонського художнього музею є видатним пам'ятником архітектури Херсона п очатку XX століття. Побудоване в 19051906 роках для органів міського самоврядування, впродовж всієї своєї історії воно залишається одним з головних символів міста.

Готель “Imperial” Imperial • Херсон, вул. Ломоносова, 55, - недалеко від центра міста Готель “Imperial” Imperial • Херсон, вул. Ломоносова, 55, - недалеко від центра міста

Ресторан «Zefir» Ресторан «Zefir»

Дякую за увагу: ) Дякую за увагу: )