Характеристика ресторанного комплексу.pptx
- Количество слайдов: 18
Характеристика ресторанного комплексу “Надія”
Ресторан «Надія» - це дивовижне заклад, що поєднує в собі кращі традиції ресторанного бізнесу та обслуговування, які відповідають усім європейським стандартам і нормам!
Колективна міжгалузева фірма „Надія” була створена в грудні 1990 року на базі готельного господарства міста, в грудні 2003 року перереєстрована в Тз. ОВ „Фірма „Надія”.
За рівнем комфорту, об’ємом послуг, асортиментом продукції і якістю обслуговування ресторан “Надія” відповідає вищій категорії.
Кредо працівників ресторану стали слова: «Щастя, до якого прагнеш – вислизає, щастя, яке даруєш – повертається”.
В ресторані “Надія” присутні декілька залів: Зал “Національний (300 місць) Надзвичайна окраса залу "Національний" - гуцульська тарілка з старовинним орнаментом, вона зігріє Вас своїм світлом, створить незабутню атмосферу та підкреслить надзвичайний смак національних страв.
Зал "Європейський“(100 місць + літня тераса)
Зал “Банкетний”
Ресторан "Надія" - зали "Національний" Працює з 7: 00 до 24: 00 А зал Європейський" працює з 7: 00 до 23: 30 з 19: 00 "жива" музика та " з 7: 30 до 23: 30, за бажанням гостей, офіціанти обслуговують у номері. Тел. 9 -14 -14, 9 -12 -07, 9 -14 -23 Сніданок починається о 7 годині ранку і триває до 10.
В даний час Тз. ОВ „Фірма „Надія” – це багатофункціональний майновий комплекс, який включає в себе: готель на 380 місць, ресторани, конференц – зал, автостоянку, пекарню, магазин „Делікатес”, цех по виробництву кондитерських виробів та виробів із дріжджового тіста, міні – цех по виробництву ковбасних виробів, кулінарний, аграрний, фасувальний цехи, туристично – інформаційну агенцію, бізнес – центр, парфумерний магазин
Ha підприємстві ресторанного господарства має бути затвер-джений план товарообігу на місяць, на підставі якого складається виробнича програма на день. У ресторані „Надія”, де асортимент страв дуже великий, в меню в основному включаються замовлені порціонні страв, тому заздалегідь планувати їх кількість важко.
Оперативне планування містить такі елементи: - складання планового меню на тиждень, декаду (циклічне меню), на його основі розробка плануменю, що відображає денну - виробничу програму підприємства; - складання і затвердження меню; - розрахунок потреби в продуктах для приготування страв, передбачених меню, і складання вимоги на сировину. - оформлення вимоги-накладної на відпуск продуктів зі скла-ду на виробництві та одержання сировини; - розподіл сировини між цехами і визначення завдань для ку-харів відповідно до меню.
Ресторан “Надія” як підприємство, що випускає кулінарну продукцію, має виробничі цехи, які спеціалізуються на переробці певного виду сировини і продукції, що виготовляється. Це м'ясний, рибний, овочевий, гарячий, холодний, кондитерський і борошняний цехи. Крім того, є складське, тарне господарства та санітарно-технічні служби. У зв'язку з цим в ресторані виробничі приміщення (цехи), поділяються на заготівельні, доготовочні, спеціалізовані та допоміжні.
Для організації шведського столу у ресторані «Надія» використовують звичайні ресторанні столи, які розміщують у лінію і драпірують скатертинним полотном до підлоги. Один сектор стола сервірують для холодних закусок (як на фуршеті), другий сектор - для перших страв та гарячих закусок, третій - для других страв і гарнірів, четвертий сектор сервірують за принципом десертного фуршету, бо він призначений для солодких страв та кондитерських виробів. Окремо організовується буфет - бар, де виставляються прохолоджувальні напої, соки, пиво.
З протилежної сторони сервірування викладають холодні закуски в багато порційному посуді, перші страви на підігрівниках, гарячі закуски на підігрівниках або спиртівках, солодкі страви та кондитерські вироби в креманках на тарелях виставлених на багатоярусних етажерках. Для гарнірів використовують настільний електромарміт. Холодні закуски та солодкі страви відвідувачі накладають собі самі, як під час фуршету, а гарячі страви порціонують офіціанти або кухарі. За буфет - баром гостей обслуговує офіціант. У торговому залі встановлюють обідні столи, які сервірують тільки набором для спецій, серветками, ставлять квіти та попільнички. Функції офіціантів зводяться до своєчасного прибирання посуду та підтримування в належному стані чистоти стола.
Розрахунки з відвідувачами, що проживають у готелі не проводяться, оскільки вартість сніданку входить у вартість проживання в готелі. В інших випадках гість вносить відповідну суму в касу при вході в зал з шведським столом і їсть стільки, скільки бажає. Сума оплати розрахована на основі середнього раціону споживання і тому підприємець не має збитку. Ця форма обслуговування є дуже раціональна і економічна, не вимагає великих торговельних площ та великої кількості обслуговуючого персоналу.
Удосконалення процесу надання послуг ресторанного господарства може допомогти система стандартів обслуговування. Ця система включає в себе: 1. Стандартизацію роботи персоналу - Детальний опис того, Що, Як и в яких ситуаціях повинен робити персонал ресторану. Варто відзначити: стандарти обслуговування Спочатку розробляються для того, щоб їх Було Зручний використовувати в процесі контролю сервісу, мотивації и навчання персоналу надалі. При цьому НЕ Варто забувати, Що ВСІ стандарти сервісу повинні бути об'єктивними, вимірюваними, зрозумілими і відповідати очікуванням споживачів 2. Навчання кадрів. Персонал винен знаті продукцію ресторану та правила роботи з клієнтом; тренінги и семінари Такої спрямованості необхідно проводитись систематично. 3. Контроль. Перевіряючий в ролі звичайна клієнта відвідує заклад ресторанного господарства и оцінює роботові співробітників, Якість продукції, швидкість обслуговування и т. д. Результати контролю можут буті успішно інтегровані в систему мотивації співробітників. 4. Система мотивації винна використовувати інструменти матеріальної та нематеріальної зацікавленості співробітників и погоджуватися Ефективність Його роботи з винагороди. Наприклад, ефективні номінації за найкращі результати: кращий продавець, кращий ресторан, самий доброзичливий персонал и т. д. 5. Якість виконаних стандартів обслуговування. Необхідно переконати співробітників, Що Якість обслуговування - це те, Що Дійсно потрібно закладу, Що це гідно – забезпечувати людям гідній сервіс. Всі призи, заохочення, Події, пов'язані з роботом компанії над якістю обслуговування, повинні висвітлюватися у листах, внутрішніх газетах, онлайн-компанії и по можливості у зовнішніх ЗМI.
Презентацію виконала Студентка групи Ту – 32 Артемчук Аліна