Скачать презентацию Вуглеводи і їх роль у житті людини Виконали Скачать презентацию Вуглеводи і їх роль у житті людини Виконали

Вуглеводи.pptx

  • Количество слайдов: 11

Вуглеводи і їх роль у житті людини Виконали Учні VII класу Брездень Микола Горішна Вуглеводи і їх роль у житті людини Виконали Учні VII класу Брездень Микола Горішна Ольга Наконечна Ірина

Визначення Вуглеводи — органічні сполуки з емпіричною формулою Cm(H 2 O)n, до складу яких Визначення Вуглеводи — органічні сполуки з емпіричною формулою Cm(H 2 O)n, до складу яких входять тільки Вуглець, Кисень та Водень. Вуглеводи - обширний найпоширеніший на Землі клас органічних сполук, що входять до складу всіх організмів і необхідних для життєдіяльності людини і тварин, рослин і мікроорганізмів.

Функції вуглеводів: Енергетична - при розщепленні 1 г вуглеводу вивільняється до 17, 2 к. Функції вуглеводів: Енергетична - при розщепленні 1 г вуглеводу вивільняється до 17, 2 к. Дж енергії; Будівельна або структурна полягає в тому, що вуглевод є компонентом клітинних мембран; Опорна функція полягає в тому, що вуглевод входить до складу скелета членистоногих та та клітинних стінок деяких грибів і водоростей. Запасаюча - крохмаль у рослин, глікоген у тварин.

Вуглеводи в харчуванні людини Більшу частину енергії, необхідної для нормальної життєдіяльності, організм людини одержує Вуглеводи в харчуванні людини Більшу частину енергії, необхідної для нормальної життєдіяльності, організм людини одержує з вуглеводами. У спортсменів в міру збільшення інтенсивності й ваги фізичних навантажень потреба у вуглеводах збільшується і може зростати до 800 г на добу. Вуглеводи містяться переважно в продуктах рослинного походження. Дуже великий вміст вуглеводів (більше 65 г на 100 грам продукту): цукор (пісок), цукерки, мед, варення, мармелад, зефір, печиво здобне, рис, макарони, крупи манна, перлова, пшоно, гречана й вівсяна, фініки, ізюм, урюк, чорнослив. Великий вміст вуглеводів (40 -60 г на 100 грам продукту): хліб (житній і пшеничний), квасоля, горох, шоколад, халва, тістечка.

Вуглеводи в харчуванні Вуглеводи в харчуванні

Вуглеводи поділяються на: Моносахариди Олігосахариди Дисахариди Полісахариди Вуглеводи поділяються на: Моносахариди Олігосахариди Дисахариди Полісахариди

Моносахариди — прості вуглеводи, вони не піддаються гідролізу — не розщеплюються водою на простіші Моносахариди — прості вуглеводи, вони не піддаються гідролізу — не розщеплюються водою на простіші вуглеводи. Глюкоза і виноградний цукор, С 6 Н 12 О 6 - найважливіші з моносахаридів; білі кристали солодкі на смак, легко розчиняються у воді. Знаходяться в соку винограду, в багатьох фруктах, а також у крові тварин і людей. Використовується як засіб посиленого харчування, або як лікарська речовина, при обробці тканини. Фруктоза, чи плодовий цукор, С 6 Н 12 О 6 -моносахарид, супутник глюкози в багатьох плодах і ягідних соках; значно солодше глюкози; в купі з нею входить до складу меду. Представляє собою шестиатомний кето спирт. В формулах фруктоз і глюкози показано характерне для цих моносахаридів відносне просторове положення атомів Н і групи ОН які входять у вуглеводний ланцюжок.

Дисахариди — вуглеводи, які при нагріванні з водою в присутності мінеральних кислот чи під Дисахариди — вуглеводи, які при нагріванні з водою в присутності мінеральних кислот чи під дією ферментів піддаються гідролізу, розкладаються на дві молекули моносахаридів. Буряковий та тростинний цукор (сахароза) — важливіший із дисахаридів. Добувається із цукрового буряку (в ньому знаходиться до 28% сахарози від сухої речовини) чи із цукрової тростини; знаходиться в соку берези, клену і деяких фруктах. Сахароза — цінний харчовий продукт. При гідролізі він розпадається з утворенням молекули глюкози і молекули фруктози.

Олігосахариди — хімічні сполуки, в яких кілька залишків молекул моносахаридів з'єднані між собою ковалентними Олігосахариди — хімічні сполуки, в яких кілька залишків молекул моносахаридів з'єднані між собою ковалентними зв'язками. Серед них найпоширеніші дисахариди, які утворені внаслідок сполучення залишків двох молекул моносахаридів. Наприклад буряковий (або тростинний) цукор — сахароза — складається із залишків глюкози та фруктози, а солодовий — мальтоза — лише з залишків глюкози. Дисахариди мають солодкий присмак. Вони, як і моносахариди, добре розчинні у воді.

Полісахариди — це вуглеводи, які не мають солодкого смаку і майже не розчинні в Полісахариди — це вуглеводи, які не мають солодкого смаку і майже не розчинні в воді. Вони представляють собою складні високомолекулярні сполуки, які під каталітичним впливом кислот чи ферментів піддаються гідролізу з утворенням простіших поліцукридів, потім дицукридів, і, зрештою, багато (сотні і тисячі) молекул моноцукридів. Важливіший представник поліцукридів — крохмаль і целюлоза. Крохмаль - білий під мікроскопом зернистий порошок, нерозчинний в холодній воді, в гарячій воді набухає, утворює колоїдний розчин (крохмальний клейстер); з розчином йоду дає синє забарвлення. Целюлоза чи клітковина волокнистої речовини, головна складова частина оболонки рослинних клітин. Значення целюлози дуже велике, достатньо вказати, що велика кількість бавовняного волокна йде на виробництво бавовняно-паперових тканин.

Дякуємо за увагу І Харчуйтесь правильно Дякуємо за увагу І Харчуйтесь правильно