Презентация Microsoft PowerPoint.pptx
- Количество слайдов: 16
Вступ Вода, необхідна для підтримки життя. Майже 1 мільярд людей відчуває нестачу в доступі до чистої питної води; 2, 6 мільярда відчуває нестачу в покращених санітарногігієнічних послуги; і 1, 4 мільйона дітей у віці до п'яти років помирають щороку внаслідок браку чистої води і належних санітарно-гігієнічних послуг. При існуючих темпах зростання інвестицій.
Вимірювання просування до «зеленої» економіки З точки зору прогресу, безсумнівним свідченням успіху досягнення більш «Зеленого» набору економічних механізмів є: ■ Визнання значення вигоди хорошого управління водними ресурсами і витрат (від'ємного значення) поганого управління; ■ Дані про зростання інвестицій в водопостачання і санітарію, які враховують вплив на навколишнє середовище; ■ Формальне визначення прав використання води і її розподіл серед користувачів і в довкіллю; ■ Законодавче визнання тієї важливої ролі , яку екосистемні послуги можуть грати для підтримки економіки ; ■ Інвестиції в розвиток інституційного потенціалу управління екосистемами , включаючи воду , на стійкій основі або з використанням екосистемного підходу; ■ Відмова від політики , яка перешкоджає збереженню екосистеми та має негативні ефекти на водокористування та інвестиції; ■ Просування до створення структури , відбиває повну вартість використання ресурсу способами , які не ставлять під загрозу потреби незаможних людей у спільноті ; ■ Вирішують проблему деградації екосистеми шляхом збільшення зусиль з відновлення та захисту екосистем , важливих по відношенню до постачання води в необхідній кількості і потрібної якості.
Індикатори , які будуть відстежені , включають дані по: ■ Числу людей без доступу до надійних постачань чистої води та належної санітарії ; ■ Обсягу води, доступної на одну людину в регіоні; ■ Ефективності водопостачання та водокористування у містах ; ■ Ефективності водокористування в аграрних і промислових секторах ; ■ водокористування і пов'язаному з водою впливу компаній і країн.
Світові водні ресурси Доступ до водних ресурсів у світі у великій мірі залежить від особливостей круговороту води. У той час як значна кількість води досягає поверхні землі, набагато менше, приблизно 40%, потрапляє в струмки, річки, водоносні шари, заболочені місця, озера і водосховища, перш ніж повернутися назад в атмосферу. У середньому вода, яка використовується людиною, приблизно: ■ 70% використовується в сільськогосподарських цілях; ■ 20% використовується в промисловості (включаючи генерацію енергії); ■ 10% використовується для прямого споживання людиною.
Послуги природної інфраструктури Вода робить незамінний внесок в екосистемні послуги, які походять від «природного капіталу землі » і навпаки. Захист природних екосистем басейнів річок і відновлення зруйнованих водозборів вкрай важливі для забезпечення водопостачання в світі, підтримки їх якості, регулювання повеней і пом'якшення зміни клімату. Роль інших екосистем, таких як ліси, водно-болотні угіддя та заплави річок у забезпеченні доступу до води також потребують визнання і кількісному визначенні. Вимірювання істинної цінності впливу, який забезпечують ці екосистеми, є ключовим для прокладки курсу до «зеленої» економіки.
Вода і енергія Взаємозалежність потреби у воді та енергії також потребує уважного ставлення , при переході до « зеленої» економіки. Існує , принаймні , два виміри цієї залежності. По-перше , вода відіграє важливу роль у виробництві енергії , особливо при охолодженні обладнання на електростанціях. У США , наприклад , 40 % води в промисловості використовується для охолодження на електростанціях. Проте , ефективність використання води міняється залежно від використовуваної технології. По-друге , галузь водопостачання та санітарії є великим споживачем енергії. При перекачуванні на великі відстані і при підйомі по своїм характеристикам вода виявляється важкою і, з точки зору енергетики , дорогою. У Каліфорнії , США , де великі обсяги води транспортуються на великі відстані , водна галузь споживає 19 % електрики штату і 30 % його природного газу.
Проблеми Бідність , доступ до чистої води і належним санітарно - гігієнічним послугам У східній Нігерії та північному Камеруні , кожен відсоток збільшення використання незахищених водних джерел для пиття безпосередньо пов'язаний з збільшенням на 0, 16 % дитячої смертності. Неналежна санітарія робить людей хворими. Коли вода брудна , поширені передаються через воду хвороби , такі як діарея , і змивані водою хвороби , включаючи коросту і трахому. Діарея є третьою найбільш поширеною причиною дитячої смертності в Західній Африці після малярії та респіраторних інфекцій
Можливості Інвестиції в біорізноманіття та екосистемні послуги Приклади цього зниження включають : ■ Через озеро Тайху ( Taihu ) в Китаї були прокладені загородження , щоб зупинити регулярне цвітіння води , що досягає станції водоочищення , яка постачає воду для більш , ніж 2 млн. чоловік; ■ з жовтня 2002 по жовтень 2010 відсутність потоку води річки Муррей ( Murray) в Австралії означало , що для збереження гирла річки з боку моря відкритим , використовувалися землечерпалки ; ■ У Манілі , Філіппінах , витяг грунтових вод , насамперед для промисловості , знижує рівень грунтових вод зі швидкістю від 6 до 12 метрів на рік; ■ У 1997 р. Річка Хуанхе в Китаї текла до моря тільки 35 днів протягом року. Протягом великої частини року останні 400 миль русла річки були сухими.
Інвестиції в санітарію і постачання питної води У багатьох країнах, що розвиваються одна з найбільш великих можливостей прискорити перехід до «зеленої» економіки полягає в тому , щоб вкласти капітал у надання води та санітарно – гігієнічних послуг бідним. Недавня оцінка вказує вартість досягнення Цілей розвитку тисячоліття 2015 в 142 млрд. дол США щорічно для того , щоб надати санітарно - гігієнічні послуги , і 42 млрд. дол США щорічно на подачу питної води домогосподарствам. Для санітарії потрібно більше інвестицій , ніж на питну воду , бо кількість домашніх господарств без доступу до належних санітарно гігієнічним послугах набагато вище. Хоча сума для досягнення цілей розвитку тисячоліття по воді значна, при її розподілі на ряд років і поділі на число людей , які , згідно з очікуваннями , будуть отримувати вигоду з таких витрат , інвестиційна привабливість проекту велика. Оцінки необхідних витрат на душу населення в Бангладеш , Камбоджі , Танзанії та Уганді коливаються від 4 до 7 дол США на душу населення щорічно. Застосувавши інший підхід , оцінив суму , яку кожна країна південніше Сахари повинна була б витратити , щоб досягти стандартів водопостачання та санітарії , досягнутих зараз в Південній Африці. Залежно від країни сума , яка повинна була бути витрачена щорічно за десять років з 2005 до 2015 р. р. , змінюється від 15 до 70 дол США на душу населення. Середня швидкість економічного зростання в країнах, що розвиваються , де у більшості бідних є дешевий доступ до води і належним санітарно - гігієнічним послугах , на 2, 7 % вище , ніж досягнута в країнах , де ці послуги не надаються на належному рівні.
Доступ до нових ( нетрадиційних ) джерел води Один з найбільш поширених підходів до вирішення проблем водопостачання є будівництво великих дамб. Їх будівництво , як правило , включає істотну вартість , переміщення великої кількості людей і багато несприятливих екологічних проблем. Однак, останнім часом можливості водопостачання розширилися , включаючи збір і зберігання стічних вод , опріснення води , збір туману в тропічних лісах (особливо в Андах ), переміщення води між островами , переміщення води між басейнами. Більшість цих технологій , припускають використання всезростаючої кількості енергії , і як результат , витрати на забезпечення водою підвищуються в більшості регіонів , де є фізичний дефіцит води. У опріснення води є перевага , вона не залежить від клімату , але , як і з більшістю альтернативних джерел постачання води , ставиться у невигідне становище тим фактом, що вимагає доступу до великої кількості енергії. Зазвичай переробка стічних вод дешевше , ніж опріснення води , оскільки використовує ту ж саму технологію зворотного осмосу , але вимагає приблизно наполовину менше енергії на одиницю обробленої води. Ретельна оцінка витрат цих альтернативних джерел постачання води часто вказує , що дешевше інвестувати в контроль споживання води. У « зеленої» економіці набагато більше уваги приділяється довгостроковим витратам і впливів на навколишнє середовище від використання ресурсу.
Економічні принципи інвестування у воду і екосистеми «Зелений» інвестиційний сценарій передбачає , що інвестиції в водопостачання і санітарію будуть рівні. Це необхідно для досягнення ЦРТ для води до 2015 р. інвестиції. У районах , де є економічний дефіцит води , пріоритет віддається будівництву дамб. В інших районах інвестиції спрямовані на створення більш ефективного водокористування. Опріснювальні установки будуються там , де тільки можливо і економічно прийнятно. Водокористування більш ефективно , в результаті збільшується сільськогосподарське і промислові виробництва , а також виробництво біопалива. До 2030 року кількість людей, що живуть в регіоні з проблемами , пов'язаними з водою , згідно « Зеленому» інвестиційному сценарію , буде на 4% менше порівняно з БОЗ , і до 2050 року - на 7 % менше. Результати цього моделювання обнадійливі і з точки зору економічних умов , і з точки зору управління водними ресурсами Згідно з « зеленому» інвестиційному сценарію , до 2050 року повна зайнятість і дохід населення вище , тоді як число людей , зайнятих у водної галузі , нижча. Це парадоксальне відкриття відбувається тому , що сектор стає набагато більш ефективним
Поліпшення загальних інституційних механізмів Проблеми варіюються в діапазоні від простої браку інституційного потенціалу до наявності широкої корупції для отримання політичного рішення. Паралельною проблемою є питання прав або субсидій для користування землею і водою. Коли права не гарантовані , стимул використовувати довгострокову перспективу , необхідну для заохочення « зелених» підходів до інвестицій , слабкий. Коли ж володіння землею , водні права і інші форми прав власності визначені чітко , то можуть очікуватися більш стійкі форми використання ресурсів. Своєчасні інвестиції в розвиток земельних кадастрів та інших подібні процеси є простими способами прискорення переходу до « зеленої» економіки. Збільшення потенціалу нації щодо справляння податків , очевидно , полегшить перехід до заходів повною вартості і , де це доречно , забезпечить пільги та інші види допомоги найбільш нужденним , без необхідності звертатися до неефективного перехресного субсидування
Використання ринкових інструментів Ринкові інструменти , які можуть використовуватися для сприяння «зеленої» економіці , включають : ■ Платежі за екосистемні послуги ; ■ Керовані споживачем схеми акредитації та сертифікації , які створюють можливість для споживачів ідентифікувати продукти , які були вироблені стійко , і платити премію за доступ до них; ■ Заходи , які сигналізують про дефіцит , включаючи розвиток схем відшкодування , торгівлю тдозволами на забруднення і торгівлю правами доступу до води.
Висновки Величезними проблемами є пошук способу більш ефективно використовувати воду і надання доступу до води для всіх по розумній вартості , при цьому , залишаючи достатні кількості водних ресурсів для стійкості навколишнього середовища. Все більше з'являється регіонів , де можливості отримання дешевого доступу до більшої кількості води обмежені. Для поліпшення ефективності використання води та роботи в межах , обгрунтованих наукою і звичайною практикою , повинен бути досягнутий прогрес. Прямі вигоди для суспільства очікуються і від збільшених інвестицій в водопостачання , і від сектора санітарії , включаючи інвестиції у збереження водозалежних екосистем. Дослідження показує , що при вкладенні капіталу в «зелені » сектора , включаючи водний сектор , може бути створено більше робочих місць і досягнуто більше процвітання. Ймовірно , ці можливості є найсильнішими в тих районах , де у людей все ще немає доступу до чистої води і належним санітарно - гігієнічним послугах.
Дякую за увагу!
Презентация Microsoft PowerPoint.pptx