Вступ 1. Значення лісів 2. Лісовий комплекс України 3. Державний лісовий фонд України
Ліс – це сукупність земель, тварин, мікроорганізмів, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, інших природних компонентів, що у своєму розвитку взаємопов’язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище
Функції лісу Екологічні ( водоохоронні, захисні, санітарногігієничні, оздоровчі, рекреаційні). Естетичні. Виховні та ін. Значення лісів Ліс накопичує сонячну енергію, виробляє кисень, сприяє затриманню вологи на полях, регулює рівень води в річках, фільтрує воду, попереджує повені.
Групи лісів за призначенням та функціям Водоохоронні, захисні, санітарногігієничні і оздоровчі ліси, а також ліси спеціального призначення ( 48 % площі всіх лісів) i. 11. Ліси, які мають захисне і граничне експлуатаційне призначення ( 52 % площі всіх лісів)
Склад лісового комплексу України Лісова промисловість ( лісозаготівельне та лісохімічне виробництва). 2. Деревообробна промисловість( лісопильне, шпалопильне, паркетне, фанерне, меблеве, деревостружкових плит, сірників). 3. Целюлозно-паперова промисловість(виробництво деревної маси та целюлози, паперу, картону, виробів з паперу і картону. 4. Лісове господарство – галузь матеріального виробництва, що вивчає, веде облік і відтворення деревини, охорону і захист лісів. 1.
Особливості лісогосподарського виробництва Потреба у великих виробничих площах; Зв’язок процесу праці з біологічними процесами росту і розвитку деревних рослин; Різноманітність лісової продукції і її корисності; Ліс у лісогосподарському виробництві є предметом праці і засобом праці; Сезонність проведення лісогосподарських робіт; Лісогосподарське виробництво організовується з урахуванням грунтово-кліматичних зон; Велика тривалість виробничого ціклу.
Лісовий фонд України – це сукупність усіх лісів на території України, незалежно від того, на землях яких категорій за основним цільовим призначенням вони зростають, та незалежно від права власності на них. Л. ф. У. за чинним законодавством (Лісовий кодекс, ст. 4) включає в себе лісові ділянки, в т. ч. захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0, 4 га.
До лісового фонду України не належать : Ø Зелені насадження в межах населених пунктів( парки, сади, сквери, бульвари) Ø Окремі дерева і групи дерев, чагарники на сільськогосподарських угіддях, дачних, садових ділянок. Загальна площа лісового фонду України складає приблизно 10 млн. га, в т. ч. покрита лісом – 8, 6 млн. га. Лісистість досягла лише 15, 6 %