Всемирный День студента.ppt
- Количество слайдов: 16
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СТУДЕНТА Виконала група ТМ-14
Слово «студент» походить від латинського student ретельно працюючий, займається. Студент навчається у вищому навчальному закладі, відвідує заняття: лекції, семінари, тобто це людина пізнає і мислить. Студентство становить еліту молоді. Але чи було так завжди?
Перші університети виникли на рубежі XIXII століть. Так Болонська вища школа була відкрита в 1088 році, Паризька - 1150 р У 1500 році в Європі вже існувало 65 університетів, у яких навчалися тисячі студентів.
Треба зауважити, що сучасне поняття «університет» сильно відрізняється від його початкового розуміння. Вчені мужі в якості викладачів вели бродячий спосіб життя. Вони ходили в пошуках учнів з одного міста в інше, отримуючи за свої лекції встановлену ними ж плату. Іноді знатні і багаті городяни надавали най іменитішим викладачам приміщення у своїх будинках, іноді вчителям доводилося знімати у жителів кімнату для проведення занять, а іноді лекції внаслідок бідності вчителя та учнів проводилися просто під відкритим небом.
Почувши, що в якомусь місті читає відомий викладач, студенти з усіх кінців країни (а нерідко і з-за кордону) тяглися в одному напрямку - щоб послухати промови мудреця. Залишитися в чужому місті і не мати громадянства в ті часи означало опинитися в безправному становищі. Щоб захистити себе і мати можливість хоч як-небудь вижити, середньовічні студенти та вчителі об'єднувалися в корпорації (цеху), звані Universitas magistorum et scolarium - «Корпорація вчителів та учнів» , або просто - університет.
В університетах вчилися різні за віком, національністю і походженням люди. Поруч з 12 -річним хлопчиком міг, наприклад, сидіти дорослий чоловік. Таким був гуманіст Рудольф Агрікола, що надійшов до університету в 45 років. Мовного бар'єру не виникало, тому всі студенти знали латинь. Одяг студентів і професорів - довга темна мантії і бере - нагадувала про їх духовне званні, носіння зброї заборонялося.
Простолюдин, що добивався наукового ступеня, шанувався в суспільстві більше, ніж лицар, і зараховувався разом з верхами дворянства до «сильних світу цього» . Деякі труднощі створювало те, що вчитися часто доводилося далеко від дому. Студенти прагнули отримати освіту в найбільш престижному університеті, у самих знаменитих учених, а це змушувало їх вирушати за багато миль від будинку. Ті ж, хто хотів досягти успіху в багатьох науках, міняли університети (а значить. І міста, і країни) по кілька разів, благо до кінця XVII століття освіту всюди велося на латині. Подібні подорожі за знаннями називали «академічними пілігрімкамі» , а тих, хто пускався в них, вагантами (просто бродягами).
Студентство завжди було найактивнішим і сприйнятливим сектором суспільства. Студентські виступи і акції протесту відомі протягом всієї історії його існування.
17 листопада Міжнародний день студентів Цей день був встановлений в 1946 році на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, в пам'ять чеських студентів-патріотів. Звичайно, це свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами, а ось історія його, що почалася в Чехословаччині під час другої світової війни, пов'язана з трагічними подіями.
28 жовтня 1939 в окупованій Чехословаччині польські студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення держави. Однак фашисти розігнали збори. Під час бійки був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. У день його похорону на вулиці вийшли сотні людей. Підсумком імпровізованої акції протесту став арешт десятків демонстрантів. А рано вранці 17 листопада окупанти оточили гуртожитки і заарештували понад тисячу студентів. Всі вони були переправлені до концентраційного табору Заксенхаузен. Дев'ятеро студентів есесівці стратили у тюремних стінах у празькому районі Рузіне.
Через два роки в Лондоні пройшла Міжнародна зустріч студентів, що боролися проти фашизму, на якій було вирішено на честь загиблих щорічно відзначати цю дату 17 листопада - як День студента.
З ДНЕМ СТУДЕНТА! НЁМ СД ТА! ДЕН СТУ