ВПЛИВ КОМП'ЮТЕРА НА ЗДОРОВ´Я ДИТИНИ
Сучасні комп’ютерні ігрові та навчально-розвивальні програми, створені для дітей дошкільного віку, дають можливість навчити дитину класифікувати і узагальнювати, аналітично мислити в нестандартній ситуації, досягати своєї мети, удосконалювати інтелектуальні навички; розвити у дитини швидкість реакції, дрібну моторику рук, візуальне сприйняття об'єктів, пам'ять та увагу, логічне мислення, зорово-моторну координацію.
Вміння користуватися комп’ютером додає дитині впевненості в собі, адже їй відкривається доступ у світ сучасних технологій.
Сидяче положення Результатом напруження м´язів і відносної статичності пози може стати остеохондроз, а у дітей – сколіоз.
Електромагнітне випромінювання ЕМВ може призводити до таких змін стану організму, при яких він стає більше уразливим для шкідливих факторів другої природи, наприклад ксенобіотиків, вірусів і т. п.
Перевантаження суглобів кистей рук В пальцях рук внаслідок постійних ударів по клавішам виникає відчуття слабкості, оніміння в подушечках. Це може призвести до ушкодження суставів і зв´язочного апарата кисті і в подальшому до карпарально - тунельного синдрому (КТС).
Втрата гостроти зору Перевантаження очей призводить до втрати гостроти зору. У користувача погіршується зір, очі починають сльозитися, з´являється головна біль, втома, двоїння зображення. Це явище отримало назву «комп´ютерний зоровий синдром» . Уникнути цього допоможе користування основними правилами гігієни зору.
Залежність Пристрасть до віртуального світу набуває хворобливого характеру. Залежність від комп´ютера - це те ж, що й наркоманія.
1. Дітям рекомендується проводити за комп'ютером не більше 2 годин у день і поменше грати. Протягом цього часу через 15 хвилин необхідно робити перерву. Під час перерви бажано походити, зробити гімнастику для очей.
2. Після роботи на комп'ютері обов'язково мийте руки. Між клавішами й на миші накопичується бруд, у якому розмножуються численні бактерії.
3. Для профілактики захворювання органів дихання частіше робіть вологе прибирання приміщення і провітрюйте його. Для зволоження повітря в кімнаті можна поставити відкриту посудину з водою, наприклад акваріум з рибками.
4. Людям з ослабленим зором потрібно вживати продукти, що зміцнюють судини сітківки ока: чорницю, чорну смородину, моркву. У раціоні короткозорих повинні бути присутніми печінка тріски, петрушка, салат, кріп.
5. Найбільшу користь гімнастика для очей приносить при профілактиці і на перших стадіях ослаблення зору. Гімнастика для очей звичайно займає не більш п'яти хвилин і полягає в поперемінному перекладі погляду на близькі й далекі предмети, частому морганні очами.
n n n n Ідеальний варіант освітлення приглушене розсіяне світло; Екран монітора повинен бути абсолютно чистим; Монітор і клавіатура повинні бути розташовані на столі прямо; Центр екрана повинен бути приблизно на рівні ваших очей; Екран монітора повинен бути на відстані 50 -60 см від очей; Рівень електромагнітного випромінювання збоку і позаду монітора вище, ніж попереду, тому краще встановити комп'ютер у куті кімнати; Робіть частіше вологе прибирання кімнати, де працює комп'ютер, провітрюйте її.