Скачать презентацию ВОЛОДИМИРВОЛИНСЬКИЙ Виконав Хом юк Роман Учень 10 -В класу Скачать презентацию ВОЛОДИМИРВОЛИНСЬКИЙ Виконав Хом юк Роман Учень 10 -В класу

Володимир- Волинський.pptx

  • Количество слайдов: 20

ВОЛОДИМИРВОЛИНСЬКИЙ Виконав: Хом`юк Роман Учень 10 -В класу ВОЛОДИМИРВОЛИНСЬКИЙ Виконав: Хом`юк Роман Учень 10 -В класу

Зміст презентації 1. Давні люди на території Володимира. Волинського. 2. Лодомир, розвиток міста, збільшення Зміст презентації 1. Давні люди на території Володимира. Волинського. 2. Лодомир, розвиток міста, збільшення його впливу на руські землі. 3. Життя міста під впливом Російської імперії. 4. Древнє місто під час I i II світової війни. 5. Сучасне місто. 6. Сторінки іншої, невідомої історії…

The end. Дякую за увагу! The end. Дякую за увагу!

 Археологічні знахідки свідчать, що на території міста люди жили в різні історичні епохи: Археологічні знахідки свідчать, що на території міста люди жили в різні історичні епохи: тут виявлено залишки поселень доби міді ( ІІІ тисячі р. до н. е. ), раннього заліза ( І тис. р. до н. е. ) і перших століть нашої ери. Стародавнє місто Володимир було розташоване у південній частині сучасного міста і мало вигляд неправильного п'ятикутника, укріпленого валами та ровами. . Воно було розташоване в трикутнику мiж рiчкою Луга (стара назва "Луг") та її притоками, які також були елементами старих фортифікаційних споруд.

 Зі слів літописця Нестора “Доблесний князь Олег покорил в 885 году славянские племена”. Зі слів літописця Нестора “Доблесний князь Олег покорил в 885 году славянские племена”. Ці слов'янські племена жили по верхів'ях рік Західний Буг, правих приток Прип'яті, центром яких було місто Ладомир. За угорськими хронiками, так званими "Нотарiями короля Бели", мiсто iснувало вже в 884 роцi пiд назвою Ладомир. А перша літописна згадка про місто під назвою Ладомир відноситься до 866, а Володимир – до 988 року. Вона збереглась у “Повесті временних лет” – найдревнішому київському літописі, укладеному у ХІІ ст. на основі попередніх літописних записів та у давніх літописах під 988 роком. У 906 році ці племена брали участь у поході Олега проти греків. Це означає, що волиняни ввійшли до складу Русько-Київського князівства ще на початку Х століття. Це був період об'єднання східнослов'янських племен в єдину державу – Київську Русь (Русь-Україна).

Відповідно тут зосереджувались і значні військові сили. Один із сухопутних шляхів до Європи проходив Відповідно тут зосереджувались і значні військові сили. Один із сухопутних шляхів до Європи проходив через Володимир. За 12 кілометрів поблизу міста через річку Буг , біля військової фортеці Вотня (нині Устилуг) існувала значна переправа. В політичному відношенні місто набуло статусу столиці Волинської землі.

 У 992 роцi у Володимирi заснована єпископська кафедра. Першим єпископом Володимирської кафедри став У 992 роцi у Володимирi заснована єпископська кафедра. Першим єпископом Володимирської кафедри став Стефан I. При кафедрi була заснована школa, де вчили грамоти, писання й переписування церковних книжок та документiв не тiльки на слав'янськiй, але й на грецькiй та латинськiй мовах. В 1097 роцi у Володимир заради перевiрки шкiл та вчителiв приїжджав лiтописець Нестор.