Скачать презентацию Внутрішні води Південної Америки Амазонка Підготувала вчитель географії Скачать презентацию Внутрішні води Південної Америки Амазонка Підготувала вчитель географії

6302_1.ppt

  • Количество слайдов: 15

Внутрішні води Південної Америки. Амазонка Підготувала вчитель географії Макіївської ЗОШ І-ІІІ ст. Личак С. Внутрішні води Південної Америки. Амазонка Підготувала вчитель географії Макіївської ЗОШ І-ІІІ ст. Личак С. В.

Амазонка — річка в Південній Америці, друга за довжиною (6592 км) і найповноводніша річка Амазонка — річка в Південній Америці, друга за довжиною (6592 км) і найповноводніша річка нашої планети. Її основні витоки, Мараньйон і Укаялі беруть початок у Перуанських Андах і об'єднуються в один потік довжиною 4 тисячі км, що тече на схід через Бразилію.

Свою назву Амазонка отримала дякуючи іспанським конкістадорам, які, воюючи на берегах великої річки з Свою назву Амазонка отримала дякуючи іспанським конкістадорам, які, воюючи на берегах великої річки з індіанцями, були вражені безстрашною хоробрістю жінок-індіанок, які воювали нарівні з чоловіками. Відважні та сильні захисниці нагадали іспанцям античний міф про амазонок. Можлива й інша версія: мовою індіанців “амасуно” – “велика вода”.

Басейн річки В Амазонки найбільший басейн — близько 7, 2 мільйона км². Ця площа Басейн річки В Амазонки найбільший басейн — близько 7, 2 мільйона км². Ця площа майже досягає площі Австралії або США її займають Бразилія, Болівія, Перу, Еквадор і Колумбія.

Русло Амазонки Після злиття з Укаялі русло Амазонки становить близько 1, 5 км, у Русло Амазонки Після злиття з Укаялі русло Амазонки становить близько 1, 5 км, у середній течії – понад 5 км, у нижній — 20 км, а перед гирлом доходить до 80 км, при цьому ширина заплави в окремих місцях перевищує 100 км. Глибина Амазонки в середній течії доходить до 70 м, а в нижній може перевищувати 90 м. Океанські судна можуть підніматися вгору за течією більш ніж на 1, 6 тис. км, проникаючи далеко вглиб материка.

Велику річку живлять понад 1000 приток, причому 17 із них являють собою річки завдовжки Велику річку живлять понад 1000 приток, причому 17 із них являють собою річки завдовжки від 1500 до 3500 кілометрів. Одні з них за водністю такі, як Дніпро, а інші —як Об чи Лена.

Найбільші притоки: 3 250 км — Мадейра 3 211 км — Пурус 2 820 Найбільші притоки: 3 250 км — Мадейра 3 211 км — Пурус 2 820 км — Жапура 2 639 км — Токантінс 2 400 км — Журуа 2 250 км — Ріу-Негру 1 992 км — Тапажос 1 979 км — Шінгу 1 900 км — Укаялі 1 575 км — Іса 1 415 км — Мараньйон

У районі впадіння Ріу-Негру Амазонка стає такою величезною, що вже жодна з найбільших річок У районі впадіння Ріу-Негру Амазонка стає такою величезною, що вже жодна з найбільших річок світу не може зрівнятися з нею: ширина потоку перевищує 5 км, а глибина сягає 30— 50 м. Ще величніша Амазонка після впадіння Мадейри. Вона така широка тут, що коли плисти по середині річки, майже не видно берегів.

Амазонка повноводна протягом усього року і цим відрізняється від багатьох великих річок світу, що Амазонка повноводна протягом усього року і цим відрізняється від багатьох великих річок світу, що багатоводні навесні чи влітку, коли в їх басейнах тануть сніги і льодовики, або в інші сезони року, залежно від випадання опадів.

Гирло річки На далеких підходах до Атлантичного океану, за 350 кілометрів, Амазонка утворює одну Гирло річки На далеких підходах до Атлантичного океану, за 350 кілометрів, Амазонка утворює одну із найбільших у світі дельт, це «п’ятірня» річки площею близько 100 тис. км 2. За рік Амазонка дарує океану 7 тис. км 3 води.

Розрахунковий середньомісячний стік Амазонки (в м³/с) в гирлі Розрахунковий середньомісячний стік Амазонки (в м³/с) в гирлі

Серед великої кількості островів дельти є і найбільший у світі річковий острів Маражо, на Серед великої кількості островів дельти є і найбільший у світі річковий острів Маражо, на території якого могла б розміститися Швейцарія.

Амазонія, чи Амазонська низовина, —одна з найбільших рівнин на земній кулі, царство лісів, боліт Амазонія, чи Амазонська низовина, —одна з найбільших рівнин на земній кулі, царство лісів, боліт і води.

Амазонка — рай для рибалок. Вчені визначили, що жодна річка в світі не має Амазонка — рай для рибалок. Вчені визначили, що жодна річка в світі не має такої багатої і різноманітної фауни прісноводних риб.

Використані джерела: 1. Андрощук А. І. Південна Америка //Географія. – 2005. - № 3(31). Використані джерела: 1. Андрощук А. І. Південна Америка //Географія. – 2005. - № 3(31). – с. 14. 2. Географія. Практичний довідник / Шматько О. Є. , Байназаров А. М. , Яковчук О. В. , Височин М. Ю. –Х. : ФОП Співак Т. К. , 2009. – 426 с. 3. http: // uk. wikipedia. org/wiki/