Скачать презентацию Визволення Т Г Шевченка з кріпацтва Великий Скачать презентацию Визволення Т Г Шевченка з кріпацтва Великий

Визволення_Шевченка.pptx

  • Количество слайдов: 18

Визволення Т. Г Шевченка з кріпацтва Визволення Т. Г Шевченка з кріпацтва

Великий Кобзар був щирим співцем волі людського духу. Це достеменний факт і в ньому Великий Кобзар був щирим співцем волі людського духу. Це достеменний факт і в ньому немає нічого дивного, адже Тарас Шевченко був сином цієї волі — вдячним сином. Хто відає, чи знав би світ про феномен Шевченка, якби не було 22 квітня 1838 року — дня підписання знаменитої відпускної.

Улітку 1836 року, під час одного з нічних рисувальних «сеансів» в Літньому саду, він Улітку 1836 року, під час одного з нічних рисувальних «сеансів» в Літньому саду, він познайомився зі своїм земляком — художником І. Сошенком, а через нього — з Євгеном Гребінкою, В. Григоровичем і О. Венеціановим, які познайомили його з впливовим при дворі поетом В. А. Жуковським.

О. Венеціанов І. Сошенко Є. Гребінка В. Григорович О. Венеціанов І. Сошенко Є. Гребінка В. Григорович

Портрет Василя Андрійовича Жуковського Портрет Василя Андрійовича Жуковського

Сошенко вмовив Ширяева відпустити Шевченка на місяць з ним, щоб цей час він використав Сошенко вмовив Ширяева відпустити Шевченка на місяць з ним, щоб цей час він використав для відвідування зали живопису Товариства заохочення художників і комітет цього товариства, «розглянувши рисунки стороннього учня Шевченка» , ухвалив «мати його на увазі на майбутнє» .

5 (17) квітня 1838 року Шевченко разом з А. Мокрицьким відвідують Ермітаж, де оглядають 5 (17) квітня 1838 року Шевченко разом з А. Мокрицьким відвідують Ермітаж, де оглядають твори видатних художників (Ван Дейка, Рубенса, Веласкеса, Гвідо Рені та інших), говорять про цінність їхніх полотен.

Навесні 1838 Карл Брюллов та Василь Жуковський задумали викупити молодого поета з кріпацтва. Пан Навесні 1838 Карл Брюллов та Василь Жуковський задумали викупити молодого поета з кріпацтва. Пан погодився відпустити кріпака за великі гроші — 2500 рублів. Щоб їх здобути, Карл Брюллов намалював портрет Василя Жуковського — вихователя спадкоємця престолу, і портрет розіграли в лотереї, в якій взяла участь царська родина. Лотерея відбулася 22 квітня (4 травня) 1838 року, а 25 квітня (7 травня) Шевченкові видали відпускну.

Портрет Василя Жуковського, який намалював К. Брюлов. Портрет Василя Жуковського, який намалював К. Брюлов.

Відпускна Т. Г Шевченка Відпускна Т. Г Шевченка

В автобіографії Тарас Шевченко про свій викуп оповідає так: В автобіографії Тарас Шевченко про свій викуп оповідає так: "1837 року Сошенко представив мене конференц секретареві Академії мистецтв В. І. Григоровичу з проханням звільнити мене од лихої моєї долі, Григорович передав це прохання В. А. Жуковському. Той попередньо сторгувався з моїм поміщиком і просив К. П. Брюллова намалювати з нього, Жуковського, порт рет, щоб розіграти його в приватній лотереї. Великий Брюллов відразу погодився, і незабаром портрет Жуковського був у нього готовий. Жуковський при участі графа М. Ю. Вієльгорського улаш тував лотерею на 2500 карбованців асигнаціями, і цією ціною була куплена моя воля року 1838 го, квітня 22 го".

Шаржовані рисунки з жартівливого листа В. Жуковського до Ю. Баранової, графині, статус дами цариці Шаржовані рисунки з жартівливого листа В. Жуковського до Ю. Баранової, графині, статус дами цариці Олександри Федорівни, в якому відтворюється історія викупу Т. Шевченка з неволі:

Це пан Шевченко. Він говорить до себе: Це пан Шевченко. Він говорить до себе: "Мені б хотілося образ намалювати, а господар каже хату замітати". В одній руці в нього пензель, а в іншій ганчірка, і йому дуже сутужно. Над ним у хмарах Юлія Федорівна.

Брюллов малює портрет Жуковського. На обох лаврові вінки. Подаль Шевченко замітає хату. На хмарі Брюллов малює портрет Жуковського. На обох лаврові вінки. Подаль Шевченко замітає хату. На хмарі графиня Юлія Федорівна Баранова.

Жуковський як долю оголошує виграшний квиток. В одній руці його карта, в другій відпускна Жуковський як долю оголошує виграшний квиток. В одній руці його карта, в другій відпускна Шевченка. Подаль портрет Жуковського. . . Шевченко виріс на радощах і грає на скрипці качучу. А Юлія Федорівна з хмар їх благословляє.

Юлія Федорівна зійшла з хмар, на яких залишилося тільки сяяння. У її руці торба Юлія Федорівна зійшла з хмар, на яких залишилося тільки сяяння. У її руці торба з грішми(2500 карбованців); пальцем вона вказує на візника і наказує йому: голубчику візник, їдь до Матвія і поклич його до мене. Я зібрала всі гроші, і мені хочеться якнайшвидше йому віддати їх. . .

Після викупу Шевченко й Жуковський перекидаються через голови, не тямлячи себе від радощів. А Після викупу Шевченко й Жуковський перекидаються через голови, не тямлячи себе від радощів. А Юлія Федорівна благословляє їх з хмар.

Над проектом працювали Учениці 8 -А НВК№ 10 Сема Валерія – оформлення інформації Колісник Над проектом працювали Учениці 8 -А НВК№ 10 Сема Валерія – оформлення інформації Колісник Анастасія – що говорить Шевченко про своє визволення Касприк Олена – портрети Поліщук Вікторія –інформація Санталова Діана – відпускна Шевченка Беспалова Олександра – портрет Жуковського , який намалював Брюллов, інформація.