vidkryta_vyh._god._c.o. (2).ppt
- Количество слайдов: 98
Виховна година ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА 3 клас ХАБРАТ АНТОНІНА АНАТОЛІЇВНА НОВОФЕДОРІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ ГОЛОПРИСТАНСЬКОГО РАЙОНУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Інформаційний калейдоскоп «НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ» Щодня у світі фіксують тисячі подій, під час яких відбувається порушення нормальних умов життя і діяльності людей
Унаслідок : АВАРІЙ ЕПІДЕМІЙ КАТАСТРОФ ТЕРОРИСТИЧНИХ АКТІВ СТИХІЙНИХ ЛИХ ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ
ВОНИ ПРИЗВОДЯТЬ ДО ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ І ДО ЗНАЧНИХ МАТЕРІАЛЬНИХ ВТРАТ. ТАКІ ПОДІЇ НАЗИВАЮТЬ НАДЗВИЧАЙНИМИ СИТУАЦІЯМИ (НС). ЇХ ОЗНАКИ : ЗАГРОЗА ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ АБО НАЯВНІСТЬ ТАКОЇ ЗАГРОЗИ ЧИ ЗНАЧНЕ ПОГІРШЕННЯ УМОВ ЇХ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ; ЗАПОДІЯННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ЗБИТКІВ; ІСТОТНЕ ПОГІРШЕННЯ СТАНУ ДОВКІЛЛЯ.
Цивільна оборона – це організація, яка має особливе призначення: • По - перше, про небезпеку попереджає; • По – друге, про населення у біді дбає; • По – третє, учить, як поводитися у скруті та використовувати знання набуті;
ОТЖЕ, НАШІ ОЧІКУВАННЯ : У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ І ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ЦИВІЛЬНОЮ ОБОРОНОЮ ТА ЗАХИСТОМ РОЗГЛЯНЕМО ПРОБЛЕМИ БЕЗПЕКИ ЛЮДИНИ ПІД ЧАС ДЕЯКИХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ; НАВЧИМОСЬ ПРАВИЛЬНО Й КРИТИЧНО ОЦІНЮВАТИ СВОЇ ДІЇ ТА ПОВЕДІНКУ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ; ЗАКРІПИМО ВМІННЯ КОРИСТУВАТИСЯ ЗАСОБАМИ ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ; РОЗВИВАТИМЕМО ВМІННЯ СПОСТЕРІГАТИ, АНАЛІЗУВАТИ, ЗІСТАВЛЯТИ, РОБИТИ ВИСНОВКИ.
НАЗВИ ДЕПАРТАМЕНТІВ : й ійни рмац Інфо ення віщ Опо Р я щенн озмі ання обіг Зап исту Зах
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЙНИЙ
СТИХІЙНІ ЛИХА Явища природи, які викликають катастрофічну обстановку, що характеризуються раптовим порушенням нормального життя і діяльності населення, смертю або загрозою смерті людей, руйнуванням або пошкодженням будівель і споруд, знищенням матеріальних цінностей.
СТИХІЙНІ ЛИХА: ПОВІНЬ СМЕРЧ (топологічна небезпека) (метеорологічна небезпека) СЕЛЕВИЙ ПОТІК Сильний вітер (топологічна небезпека) (метеорологічна небезпека) ЗСУВИ Буревій (топологічна небезпека) (метеорологічна небезпека)
Стихійні лиха: Землетрус (тектонічна небезпека) Виверження вулкану (тектонічна небезпека) Цунамі (тектонічна небезпека) Засуха Лісова пожежа Гроза
Повені : ТИМЧАСОВЕ ЗАТОПЛЕННЯ ЗНАЧНОЇ ЧАСТИНИ СУШІ ВОДОЮ В РЕЗУЛЬТАТІ РОЗЛИВУ РІЧОК УНАСЛІДОК ВЕЛИКОЇ КІЛЬКОСТІ ОПАДІВ, ІНТЕНСИВНОГО ТАНЕННЯ СНІГУ, УТВОРЕННЯ ЗАТОРІВ ЛЬОДУ ПІД ЧАС ВЕСНЯНОГО ПАВОДКА.
Селевий потік : ЦЕ СТРІМКИЙ РУХ З ГІР СЕЛЮ – ПОТІК СУМІШІ ВОДИ, КАМІННЯ, ПІСКУ, ГЛИНИ, УЛАМКІВ ЗРУЙНОВАНИХ ГІРСЬКИХ ПОРІД І ДЕРЕВ; ВОНИ ЗАТОПЛЮЮТЬ, ЗНИЩУЮТЬ ВСЕ НА СВОЄМУ ШЛЯХУ.
Зсуви : КОВЗНЕ ЗМІЩЕННЯ МАС ГІРСЬКИХ ПОРІД СХИЛОМ ПІД ДІЄЮ СИЛИ ТЯЖІННЯ ВНАСЛІДОК ПОВЕНІ, ЗЕМЛЕТРУСУ.
Смерч : АТМОСФЕРНИЙ ВИХОР, ЩО ВИНИКАЄ В ГРОЗОВІЙ ХМАРІ І ПОШИРЮЄТЬСЯ АЖ ДО ПОВЕРХНІ ЗЕМЛІ.
Землетруси : ЦЕ МОГУТНІ ТА ГРІЗНІ ПРОЯВИ ВНУТРІШНІХ СИЛ ЗЕМЛІ, ЯКІ ВИКЛИКАЮТЬ ПІДЗЕМНІ ПОШТОВХИ І КОЛИВАННЯ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ ТА СУПРОВОДЖУЮТЬСЯ ІНТЕНСИВНИМИ ЗСУВАМИ ЗЕМНОЇ КОРИ. НА ЗЕМНІЙ КУЛІ ЩОРОКУ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПОНАД 100 000 ЗЕМЛЕТРУСІВ; БІЛЬШІСТЬ ІЗ НИХ ПРИЗВОДЯТЬ ДО ЗАГИБЕЛІ ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ І ДО РІЗНОМАНІТНИХ РУЙНУВАНЬ.
ЦУНАМІ : МОРСЬКІ ХВИЛІ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ЗДЕБІЛЬШОГО В РЕЗУЛЬТАТІ ЗСУВУ ДОГОРИ АБО ДОНИЗУ ДІЛЯНОК МОРСЬКОГО ДНА ПІД ЧАС ПІДВОДНИХ ТА ПРИБЕРЕЖНИХ ЗЕМЛЕТРУСІВ.
ГРОЗА Атмосферне явище, полягає у виникненні електричних розрядів між хмарами або хмарою і поверхнею землі. Часто супроводжується зливами, градом, сильним вітром, блискавкою.
Пожежа Найпоширеніше та найнебезпечніше стихійне лихо. Це неконтрольований процес горіння, що тягне за собою загибель людей і знищення матеріальних цінностей. Щорічно у світі відбувається близько 5 млн пожеж. Щогодини у вогні гине одна людина, двоє – троє одержують травми й опіки, кожен третій загиблий – дитина.
Засуха
Вулкани Геологічні утворення, що виникають над каналами і тріщинами в земній корі, по яких відбувається виверження лави, гарячих газів та уламків гірських порід.
ДЕПАРТАМЕНТ ОПОВІЩЕННЯ
ДЕПАРТАМЕНТ РОЗМІЩЕННЯ
СХОВИЩЕ : СПОРУДА, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЄ НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ ВІД ДІЇ ФАКТОРІВ УРАЖЕННЯ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТЕХНОГЕННОГО, ПРИРОДНОГО, СОЦІАЛЬНО – ПОЛІТИЧНОГО ТА ВОЄННОГО ХАРАКТЕРУ.
УВАГА : ГАЗ ! 104
ПОЖЕЖА ! 101
ДЕПАРТАМЕНТ ЗАПОБІГАННЯ
ДЕПАРТАМЕНТ ЗАХИСТУ ФІЛЬТРУВАЛЬНИЙ ПРОТИГАЗ – ПРИНАЧЕНИЙ ДЛЯ ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ, ОЧЕЙ, ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ ВІД ВПЛИВУ ОТРУЙНИХ, РАДІОАКТИВНИХ РЕЧОВИН, БАКТЕРІАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ТА РІЗНИХ ШКІДЛИВИХ ДОМІШОК, ЩО Є У ПОВІТРІ.
РЕСПІРАТОР : ЦЕ ФІЛЬТРУВАЛЬНА НАПІВМАСКА, ЯКА МАЄ ДВА ВДИХАЛЬНИХ І ОДИН ВИДИХАЛЬНИЙ КЛАПАН ІЗ ЗАПОБІЖНИМ ЕКРАНОМ, НАГОЛОВНИК, НОСОВИЙ ЗАТИСКАЧ.
Захисний комбінезон
Ліквідація аварії
Допомога потерпілим
Голови департаментів Головне, що є в людини – це життя І зберегти його – справа легка. Якщо ви знаннями певними володієте І застосувати їх вмієте. Будьте завжди обережні, Знайте про небезпеку, Не зчиняйте паніку, хоч це і нелегко. А далі дійте сміливо, не зволікайте. Впевнено всі труднощі долайте. Бо ти – майбутнє України. Від того , як вчишся нині, Залежить твоє майбуття. І в цілому на Землі життя!
ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ !
vidkryta_vyh._god._c.o. (2).ppt