Скачать презентацию ВИВЧЕННЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН У КУРСІ ХІМІЇ СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ Скачать презентацию ВИВЧЕННЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН У КУРСІ ХІМІЇ СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ

15_org.ppt

  • Количество слайдов: 14

ВИВЧЕННЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН У КУРСІ ХІМІЇ СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ 1. Освітні, пізнавальні та дидактичні ВИВЧЕННЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН У КУРСІ ХІМІЇ СЕРЕДНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ 1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. 2. Концептуальний і змістовний план побудови розділу "органічні речовини" шкільного курсу хімії. 3. Формування системи понять органічної хімії. 4. Розвивальне та проблемне навчання в курсі органічної хімії.

1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. Особливості предмету органічна хімія 1. 1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. Особливості предмету органічна хімія 1. Зміст науки “органічна хімія” вимагає вивчення величезної кількості органічних сполук. 2. Для засвоєнні органічної хімії необхідно знати теорію будови органічних сполук А. М. Бутлерова. 3. Засвоєння навчального матеріалу неможливе без розуміння електронної будови органічних речовин, їх номенклатури та генетичних зв'язків між ними. 4. Побудова курсу органічної хімії заснована на поступовому ускладненні будови досліджуваних сполук. 5. Методика навчального експерименту з органічної хімії розроблена недостатньо. Багато органічних речовини володіють високою фізіологічною активністю.

1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. Вивчення органічної хімії відбувається в 1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. Вивчення органічної хімії відбувається в два етапи: Перший етап 7 -9 клас Поверхове ознайомлення з окремими представниками органычних сполук Рівень стандарту – 9 клас 30 год тема “Найважливіші органічні сполуки”. На другому етапі вікові особливості учнів також визначають особливу тактику роботи вчителя хімії… 1. Багато з учнів вже визначили коло своїх майбутніх професійних інтересів. а) хімія необхідна в подальшому. б) хімія не входить до кола інтересів учнів. 2. Рівень розвитку учнів дозволяє широко використовувати вербальні методи навчання та логічні прийоми. 3. Запас знаний и навичок учнів дозволяє ширше використовувати самостійні та творчі роботи. 4. Завершується становлення характеру та особистості учня. В цілому методика навчання, вимоги до проведення хімічного експерименту, необхідність удосконалення своєї роботи та використання сучасних педагогічних технологій не відрізняється знасно від методики викладання неорганічної хімії.

1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. Завдання Освітні – виконання частини 1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. Завдання Освітні – виконання частини загальноосвітнього курсу. Створення підґрунтя для вивчення біології, географії. Пізнавальні – ознайомлення учнів з основними класами органічних речовин. Дидактичні – поглиблення та розширення уявлень про різноманітність та взаємозв'язок хімічних речовин, взаємний вплив атомів у молекулах та залежність речовин від їх будови. Розвивальна мета – формування у учнів навичок аналізу та синтезу, порівняння та узагальнення, прогнозування.

1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. Мета • засвоєння знань про 1. Освітні, пізнавальні та дидактичні завдання вивчення органічних сполук. Мета • засвоєння знань про хімічну складову наукової картини світу, найважливіші хімічні поняття, закони та теорії; • оволодіння вміннями використовувати отримані знання пояснення різноманітних хімічних явищ та властивостей речовин; для • оцінка ролі хімії в розвитку сучасних технологій и отримання сучасних технологій та отримання нових матеріалів; • розвиток пізнавальних інтересів та інтелектуальних здібностей в процесі самостійного отримання хімічних знань з використанням різноманітних джерел інформації в тому числі електронних; • виховання впевненості у позитивній ролі хімії у житі сучасного суспільства, необхідності хімічно правильного ставлення до власного здоров’я та оточуючого середовища; • використання отриманих знань та навичок для безпечного використання речовин та матеріалів в побуті, сільському господарстві та виробництві, розв'язання практичних задач в повсякденному житті, запобіганню ситуацій, що завдають шкоди здоров’ю та навколишньому середовищі

2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу 2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу "органічні речовини" шкільного курсу хімії. Провідна ідея курсу – залежність властивостей органічних речовин від їхнього складу та будови. Зрозумілим є широке використання теорії Бутлерова. Важливе місце відведено використанню орг. речовин в промисловості та побуті. Широкі міжпредметні зв'язки з біологією, географією та іншими предметами шкільної програми. Концепція навчання передбачає початкове ознайомлення з основами органічної хімії для учнів незалежно від рівня освіти (стандарт, академічний, профільний). В подальшому кількість знань залежить від освітнього рівня проте спільною рисою для всіх є ухил в бік отримання загальних закономірностей та з використанням отриманих знань у повсякденному житті.

2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу 2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу "органічні речовини" шкільного курсу хімії. РІВЕНЬ СТАНДАРТУ 9 клас (2 год. на тиждень) Тема 3. Найважливіші органічні сполуки (30 год. ) Особливості будови органічних сполук. Алкани. Ненасичені вуглеводні (Етилен і ацетилен). Спирти (метанол, гліцерин) Карбонові кислоти (на прикладі оцтової). Жири. Вуглеводи: (глюкоза, сахароза, крохмаль, целюлоза). Амінокислоти (Амінооцтова кислота) Білки. Нуклеїнові кислоти. Природні й синтетичні органічні сполуки. Значення продуктів органічної хімії. 11 -й клас (1 год. на тиждень) Тема Органічні сполуки Теорія хімічної будови органічних сполук О. М. Бутлерова. Природні та синтетичні органічні сполуки. Їх використання Органічні сполуки в побуті.

2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу 2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу "органічні речовини" шкільного курсу хімії. АКАДЕМІЧНИЙ РІВЕНЬ 11 клас (2 год. на тиждень) Повторення основних відомостей про орг. сполуки (2 год. ) Тема 1. Теорія будови органічних сполук. (3 год. ) Тема 2. Вуглеводні (17 год. ) Насичені вуглеводні Етиленові вуглеводні. Ацетиленові вуглеводні. Ароматичні вуглеводні (на прикладі бензену) Тема 3. Природні джерела вуглеводнів та їх переробка (4 год. ) Тема 4. Оксигеновмісні сполуки (19 год. ) Спирти. Альдегіди Карбонові кислоти. Жири. Вуглеводи. Тема 5. Нітрогеновмісні сполуки (8 год. ) Аміни Амінокислоти. Білки Нуклеїнові кислоти. Тема 7. Синтетичні високомолекулярні речовини і полімерні матеріали на їх основі (6 год. )

2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу 2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу "органічні речовини" шкільного курсу хімії. ПРОФІЛЬНИЙ РІВЕНЬ 11 клас (4 год. на тиждень) Повторення основних відомостей про орг. сполуки (3 год. ) Тема 1. Теорія будови органічних сполук. (5 год. ) Тема 2. Вуглеводні (32 год. ) Насичені вуглеводні (алкани, циклоалкани, галогенпохідні) Етиленові вуглеводні (алкени, дієни). Ацетиленові вуглеводні. Ароматичні вуглеводні Тема 3. Гетероциклічні сполуки (4 год. ) Тема 4. Природні джерела вуглеводнів та їх переробка (7 год. ).

2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу 2 Концептуальний і змістовний план побудови розділу "органічні речовини" шкільного курсу хімії. ПРОФІЛЬНИЙ РІВЕНЬ (продовження) 11 клас (4 год. на тиждень)… Тема 5. Оксигеновмісні сполуки (40 год. ) Спирти. Альдегіди та кетони Карбонові кислоти. Жири. Вуглеводи. Тема 6. Нітрогеновмісні сполуки (20 год. ) Нітросполуки Амінокислоти. Білки. Нуклеїнові кислоти. Тема 7. Синтетичні високомолекулярні речовини і полімерні матеріали на їх основі (18 год. )

3. Формування системи понять органічної хімії. 1. 2. 3. 4. Теорія будови Насичені вуглеводні 3. Формування системи понять органічної хімії. 1. 2. 3. 4. Теорія будови Насичені вуглеводні Ненасичені вуглеводні Функціональні похідні вуглеводнів: спирти – альдегіди – карбонові кислоти – жири – вуглеводні – амінокислоти – білки Теорія будови

4. Розвивальне та проблемне навчання в курсі органічної хімії. Пояснювально–ілюстративний метод – велика кількість 4. Розвивальне та проблемне навчання в курсі органічної хімії. Пояснювально–ілюстративний метод – велика кількість часу Проблемний метод – швидше досягнення результату – глибоке розуміння 1. Показати учням сучасний стан питання чи теми. 2. Поставити проблему « Як пояснити вказані факти» . 3. Пояснити послідовно окремими блоками в вигляді ланцюжків перехід відомого учням матеріалу до рішення проблеми.

4. Розвивальне та проблемне навчання в курсі органічної хімії. Приклад пояснення теорії гібридизації 1. 4. Розвивальне та проблемне навчання в курсі органічної хімії. Приклад пояснення теорії гібридизації 1. Демонстрація просторової моделі метану 2. Опис електронної конфігурації атомів карбону відомими учням способами 3. Утворення чотирьох зв'язків в такому стані неможливе тому карбон переходить у збуджений стан

4. Розвивальне та проблемне навчання в курсі органічної хімії. 4. Тепер утворення зв'язків можливе 4. Розвивальне та проблемне навчання в курсі органічної хімії. 4. Тепер утворення зв'язків можливе але вони не однакові за енергією, а отже і за довжиною. Для зрівнювання енергії відбуватиметься явище гібридизації: