Скачать презентацию ВИШНЕВИЙ САД Підготував студент 1 курсу 1 лік Скачать презентацию ВИШНЕВИЙ САД Підготував студент 1 курсу 1 лік

Вишневий сад.pptx

  • Количество слайдов: 18

ВИШНЕВИЙ САД Підготував студент 1 курсу 1 лік. гр. Шава Тарас ВИШНЕВИЙ САД Підготував студент 1 курсу 1 лік. гр. Шава Тарас

 Комедія Антона Павловича Чехова «Вишневий сад» є найбільшим твором XX століття. Немає, мабуть, Комедія Антона Павловича Чехова «Вишневий сад» є найбільшим твором XX століття. Немає, мабуть, артиста і режисера, який би не хотів зіграти і поставити цю п'єсу. Чим же так привабливо цей твір?

В останній комедії А. П. Чехова один центральний образ визначає все життя героїв. Це В останній комедії А. П. Чехова один центральний образ визначає все життя героїв. Це - вишневий сад.

 У Раневської з ним пов'язані спогади цілого життя. Можна сказати, що не вона У Раневської з ним пов'язані спогади цілого життя. Можна сказати, що не вона володіла садом, а він - її власник. «Адже я народилася тут, - каже вона, - тут жили мої батько і мати, мій дід, я люблю цей будинок, без вишневого саду я не розумію свого життя, і якщо вже так треба продати, то продавайте і мене разом з садом» .

 Лопахін дивиться на сад з точки зору «циркуляції справи» . Він діловито пропонує Лопахін дивиться на сад з точки зору «циркуляції справи» . Він діловито пропонує Раневській і Гаєву розбити маєток на дачні ділянки, а сад вирубати.

 У Петі Трофимова свій погляд. «Ваш дід, прадід і всі ваші предки, - У Петі Трофимова свій погляд. «Ваш дід, прадід і всі ваші предки, - говорить він Ані, - були кріпосники, що володіють живими душами, і невже з кожної вишні в саду, з кожного аркуша, з кожного стовбура не дивляться на вас людські істоти. . . » Пізніше він вигукне: «Вся Росія наш сад»

 Складний і суперечливий образ Лопахіна. Створюється враження, що в Лопахінові поєднуються різні істоти: Складний і суперечливий образ Лопахіна. Створюється враження, що в Лопахінові поєднуються різні істоти: купець, простий мужик і людина з «тонкою душею»

 П'єсу «Вишневий сад» грали як трагедію, немов не помічаючи іронічного погляду автора на П'єсу «Вишневий сад» грали як трагедію, немов не помічаючи іронічного погляду автора на те, що відбувається, на поведінку персонажів. Малюючи сумне становище Раневської і Гаєва, Ані і Вари, Чехов безперервно підкреслює і комедійні моменти.

 У п'єсі діє конторник Єпіходов - невезуча, безглузда людина, яку звуть «двадцять два У п'єсі діє конторник Єпіходов - невезуча, безглузда людина, яку звуть «двадцять два нещастя» .

 Але тінь епіходовської невдачливості падає на всі дійові особи: Лопахін проспав і не Але тінь епіходовської невдачливості падає на всі дійові особи: Лопахін проспав і не зустрів Любов Андріївну з Анею та Шарлоттою; Аня розгубила всі шпильки; Дуняша впустила блюдечко, вона ж забула подати вершки; Любов Андріївна розсипала гроші; Петя Трофімов впав зі сходів; Варя ненавмисно вдарила палицею Лопахіна - замість Епіходова. І навіть у момент свого торжества Лопахін штовхнув випадково столик, ледь не перекинувши канделябри. Можна сказати, що Єпіходов в п'єсі не вичерпується самим собою.

 Його мотиви «нещастя» і «недотепства» несподівано виявляються в багатьох образах п'єси. І справа Його мотиви «нещастя» і «недотепства» несподівано виявляються в багатьох образах п'єси. І справа не тільки в побутовій стороні всіх цих «недотепств» - від них йдуть лінії до трактування характерів головних героїв.

 Основний конфлікт п'єси Основний конфлікт п'єси "Вишневий сад" полягає в нерозумінні поколінням. Здається, ніби в п'єсі перетнулися три часи: минуле, сучасне і майбутнє.

 Ці три покоління мріють про свій час, але вони тільки говорять і нічого Ці три покоління мріють про свій час, але вони тільки говорять і нічого не можуть зробити для зміни свого життя. До минулого покоління ставляться Гаєв, Раневська, Фірс; до цього Лопахін, а представниками майбутнього покоління є Петя Трофимов та Дуня.

 Любов Андріївна Раневська - представниця старого дворянства, постійно говорить про свої кращі молоді Любов Андріївна Раневська - представниця старого дворянства, постійно говорить про свої кращі молоді роки, проведені у старому будинку, в красивому і розкішному вишневому саду. Вона живе тільки цими спогадами про минуле, її не влаштовує справжнє, а про майбутнє вона й думати не хоче.

 Лопахін - представник буржуазії, герой сьогодення. Він живе сьогоднішнім днем. Ми не можемо Лопахін - представник буржуазії, герой сьогодення. Він живе сьогоднішнім днем. Ми не можемо не відзначити, що його ідеї розумні й практичні. Він веде жваві бесіди про те, як змінити життя на краще, і начебто знає, що робити. Але все це тільки слова.

 Здавалося б, Аня і Петя Трофімов є надією автора на майбутнє. Але хіба Здавалося б, Аня і Петя Трофімов є надією автора на майбутнє. Але хіба може така людина, як Петя Трофімов, "вічний студент" і "облізлий пан" змінити життя? Адже висунути нові ідеї, увійти в майбутнє і повести за собою інших можуть лише розумні, енергійні, впевнені у собі люди, люди діючі.

 Отже, основний трагізм п'єси полягає не тільки в продажі саду та маєтку, в Отже, основний трагізм п'єси полягає не тільки в продажі саду та маєтку, в якому люди провели свою молодість, з яким пов'язані їхні найкращі спогади, але й у нездатності тих же самих людей щонебудь змінити для поліпшення свого становища.

 Основний конфлікт твору це конфлікт часів, нерозуміння одного покоління іншим. У п'єсі зв'язку Основний конфлікт твору це конфлікт часів, нерозуміння одного покоління іншим. У п'єсі зв'язку часів, розрив між ними чується в звуці розірваної струни. І все ж автор висловлює свої надії на майбутнє. Недарма стукіт сокири символізує перехід від минулого до сьогодення. А коли нове покоління посадить новий сад, прийде і майбутнє.