Скачать презентацию Виконав студент групи ПМ-11 -1 Курносов Артур Скачать презентацию Виконав студент групи ПМ-11 -1 Курносов Артур

Прикладная математика(final UKR) WIN7 rebuild.pptx

  • Количество слайдов: 13

Виконав: студент групи ПМ-11 -1 Курносов Артур Виконав: студент групи ПМ-11 -1 Курносов Артур

Вступ Підготовка фахівців за спеціальністю “Прикладна математика” проводиться з 2002 року. Відкриття спеціальності 5. Вступ Підготовка фахівців за спеціальністю “Прикладна математика” проводиться з 2002 року. Відкриття спеціальності 5. 04030101 “Прикладна математика” у Запорізькому коледжі радіоелектроніки було обумовлено збільшенням попиту на спеціаліств не тільки в запоріжжі, а і в Запорізькому регіоні в цілому. Студенти крім того, що отримують глибокі знання в галузі розробки нових комп’ютерних технологій, вивчення мов програмування, основ побудови складних інормаційних систем, навчаються складати математичнв моделі економічних і вмробничих процесів та приймати оптимальні рішення в екстремальних ситуаціях. Вивчаються такі мови програмування, як Pascal, C, C++, Assembler, Delphi.

Прикладна математика • Прикладна математика — область математики, що розглядає застосування математичних знань в Прикладна математика • Прикладна математика — область математики, що розглядає застосування математичних знань в інших сферах діяльності. Прикладами такого застосування будуть: чисельні методи, математична фізика, математична хімія, лінійне програмування, оптимізація і дослідження операцій, моделювання суцільних середовищ (механіка суцільних середовищ), біоматематика і біоінформатика, теорія інформації, теорія ігор, теорія ймовірності і статистика, фінансова математика і теорія страхування, криптографія, а також комбінаторика і деякою мірою кінцева геометрія, теорія графів в додатку до мережевому плануванню, і багато в чому те, що називається інформатикою. У питанні про те, що є прикладною математикою, не можна скласти чітку логічну класифікацію. Математичні методи звичайно застосовуються до специфічного класу прикладних завдань шляхом складання математичної моделі системи.

Взяємозв'язок з іншими науками • Внаслідок того, що математика як і наука загалом постійно Взяємозв'язок з іншими науками • Внаслідок того, що математика як і наука загалом постійно змінюється, а разом з ними змінюється і спосіб організації факультетів, курсів та наукових ступенів, досі немає згоди, щодо категоризації прикладної математики, тобто які наукові галузі відносити до її розділів. • Раніше, прикладна математика складалася в основному з математичного аналізу (розв'язок диференційних рівнянь); теорії наближень (в широкому сенсі, це представлення, асимптотичних методів, варіаційне числення та чисельні методи) та в прикладному ймовірнісному обчисленні. Ці галузі математики були тісно пов'язані з ньютонівською фізикою. Дійсно, різке розмежування математиків та фізиків розпочалося приблизно лише до п'ятидесятих років 19 століття. Як і в фізиці, так і в інженерії та комп'ютерних науках традиційно широко використовується прикладна математика. Сьогодні, термін прикладна математика використовується в ширшому сенсі. Він включає в себе окрім вищенаведених класичних галузей також й інші, що стають все більш важливими в застосуванні. Навіть такі галузі як теорія чисел, що є частиною чистої математики зараз є важливими в застосування (наприклад, в криптографії), хоча вони й загалом не розглядаються самі по собі як частини прикладної математики. • Багато математиків розмежовують прикладну математику, що оперує математичними методами, та застосування математики в науці та інженерії. Так, біолог, що застосовує модель популяційних змін та використовує відомий математичний апарат, не займається прикладною математикою, а, радше, використовує її. Однак, математичні біологи ставлять задачі, які стимулюють розвиток чистої математики. Цікаво, що такі математики як Анрі Пуанкаре та Володимир Ігорович Арнольд взагалі заперечують існування прикладної математики та стверджують, що є лише застосування математики. Нематики змішують цих два поняття. Використання та розвиток математики для розв'язку промислових задач також називається промисловою математикою. • Успіхи сучасних числових математичних методів та програмного забезпечення призвело до виникнення обчислювальної математики, обчислювальної науки та обчислювальної інженерії, що використовують суперкомп'ютерні обчислення для імітації явищ та розв'язку задач науки та інженерії. Вони розглядаються часто як міждисциплінарні дисципліни.

Місце програмуванню в суспільстві • Програмування як рід занять може бути основною професійною діяльністю Місце програмуванню в суспільстві • Програмування як рід занять може бути основною професійною діяльністю спеціаліста, або використовуватися в якості допоміжної діяльності для вирішення інших професійних завдань, або ж використовуватися в непрофесійною сфері (як інструмент вирішення завдань або заради отримання задоволення від процесу програмування). Термін «програміст» не обов'язково має на увазі професійну освіту чи професійну діяльність.

Освіта • Як основна професійна діяльність програмування використовується в технічній і в науковій областях. Освіта • Як основна професійна діяльність програмування використовується в технічній і в науковій областях. • У техніці виділяються середня технічна кваліфікація технік-програміст (раніше «програміст-лаборант» ) і вища технічна кваліфікація інженер-програміст. Предметом діяльності фахівців з відповідною кваліфікацією (техніків та інженерів) є проектування, розробка і виробництво програмного забезпечення, як промислової продукції, що задовольняє заданим функціональним, конструктивним і технологічним вимогам (результатом діяльності є програмне забезпечення). У Росії підготовка інженерів-програмістів ведеться за профілем підготовки «Програмне забезпечення обчислювальної техніки і автоматизованих систем» напряму «Інформатика та обчислювальна техніка» . • Існує підготовка математиківпрограмістів за напрямом «Математичне забезпечення й адміністрування інформаційних систем» . • В кінці 2000 -х в Росії з'явився новий напрям підготовки програмістів «Програмна інженерія» . Областю професійної діяльності випускників в цьому напрямі є індустріальне виробництво програмного забезпечення. Даний напрямок підготовки відрізняється від підготовки інженерів -програмістів за профілем «Програмне забезпечення обчислювальної техніки і автоматизованих систем» тим, що загальноінженерні дисципліни замінені дисциплінами з нової галузі знання інженерія програмного забезпечення. Об'єктами професійної діяльності інженерів з виробництва програмного забезпечення є не програми і програмні комплекси, а методи і інструменти розробки програмного продукту, а так само процеси життєвого циклу програмного продукту. • Предметом діяльності програмістів в науці є вирішення завдань із застосуванням методів прикладної математики і реалізацією на ЕОМ (результатом діяльності є отримане за допомогою програми рішення задачі). У ЗКР ЗНТУ ведеться підготовка фахівців за спеціальностями 5. 05090101 «Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв» і 5. 04030101 «Прикладна математика» . • Як допоміжна діяльність програмування в даний час використовується в найширшому колі професій.

Самоосвіта • У зв'язку із значним поширенням у сучасному суспільстві обчислювальної техніки і, відповідно, Самоосвіта • У зв'язку із значним поширенням у сучасному суспільстві обчислювальної техніки і, відповідно, програмування як роду діяльності в даний час потреба в професійних програмістів у розвинених країнах (у тому числі в Росії та Україні) значно перевершує можливості вищої освіти з підготовки на відповідних спеціальностях, при цьому пред'являються кваліфікаційні вимоги в бізнесі в більшості випадків значно вужче, ніж підготовка за фахом у вузі (див. напр. ). У зв'язку з цим, дуже широко поширене самоосвіта програмістів і професійна діяльність у галузі програмування без отримання формальної освіти з відповідної спеціальності

Прикладні та системні програмісти • У минулому широко застосовувалася класифікація програмістів на прикладних і Прикладні та системні програмісти • У минулому широко застосовувалася класифікація програмістів на прикладних і системних. Прикладним називається програміст, програми якого призначені для розв'язання прикладної задачі, що задовольняє потреби кінцевого користувача і, за задумом класифікації, що лежить поза комп'ютерної сфери. Системним називається програміст, програми якого призначені для забезпечення роботи комп'ютера і використовуються іншими комп'ютерними спеціалістами. • В даний час дана класифікація значною мірою втратила актуальність, оскільки експлуатація комп'ютерів вийшла за межі кола фахівців, забезпечення роботи комп'ютера перетворилося на одну з основних потреб його користувачів і, таким чином, змістовна межа між системним і прикладним програмуванням в чому стерлася. 7

Слововживання • Як зазначено вище, з точки зору коректної термінології людина може мати (наприклад) Слововживання • Як зазначено вище, з точки зору коректної термінології людина може мати (наприклад) рід занять «програміст» , кваліфікацію «інженерпрограміст» , спеціальність «програмне забезпечення обчислювальної техніки і автоматизованих систем» і посаду «провідний спеціаліст» . У розмовній мові, проте, слово «програміст» нерідко вживається стосовно всіх цих понять. • Помилково програмістами деколи називають системних адміністраторів та інших фахівців ІТ.

Істория • Виникнення програмування Як роду зайняти І, особливо, Як професійної діяльності Важко датуваті Істория • Виникнення програмування Як роду зайняти І, особливо, Як професійної діяльності Важко датуваті однозначно. • Часто Першим програмованім прістроєм прийнято вважаті жакардовий ткацькій верстат, побудованій в 1804 році Жозефом Марі Жаккар, Який зроби революцію в ткацькій промісловості, Надав можлівість програмуваті візерунки на тканина за допомога перфокарт. • Перше програмованій обчислювальних прістрій, Аналітічну машину, розробив Чарлз Беббідж (но НЕ зміг її побудуваті). 19 липня 1843 графиня Ада Августа Лавлейс, дочка великого англійського поета Джорджа Байрона, Як прийнято вважаті, написала перше в Історії людства програму для Аналітічної машини. Ця програма вірішувала рівняння Бернуллі, Що віражає закон Збереження енергії рухомої Рідини. • У своїй першій и єдіній Науковій роботі Ада Лавлейс розглянула велику кількість питаннь. Ряд вісловленіх нею Загальні положення (принцип економії робочих осередків пам'яті, зв'язок рекурентних формул з ціклічнімі процесами обчислення) збереглі Своє принципово значення І для сучасного програмування. У Матеріалах Беббіджа и коментарях Лавлейс намічені Такі Поняття, Як підпрограма и бібліотека підпрограм, модіфікація команд и індексній регістр, які стали вжіватіся Тільки в 1950 -х роках.

Професійне свято • У 2009 році в Росії офіційно затверджений день програміста, який щорічно Професійне свято • У 2009 році в Росії офіційно затверджений день програміста, який щорічно святкується 13 вересня (у високосний рік - 12 вересня) - тобто святкування Дня Програміста доводиться на 256 день року.

Цікаві факти • Про програмістів і хакерів є багато анекдотів, • в яких висміюється Цікаві факти • Про програмістів і хакерів є багато анекдотів, • в яких висміюється їх відірваність від життєвих реалій і схильність дотримуватися алгоритмам і в житті. На що проводиться щороку міжнародному чемпіонаті з програмування команди, що представляють російські та українські вузи, традиційно займають призові місця, а чемпіонами ставали в цілому більше шести разів.

Література • Іванівський С. А. , Лісс А. Р. , Романцев В. В. , Література • Іванівський С. А. , Лісс А. Р. , Романцев В. В. , • Екало А. В. Професійна підготовка програмістів в рамках спеціальностей і напрямків державних освітніх стандартів Державний освітній стандарт вищої професійної освіти. Державні вимоги до мінімуму змісту та рівня підготовки випускника за спеціальності 220400 Програмне забезпечення обчислювальної техніки і автоматизованих систем.