school_uniform1.pptx
- Количество слайдов: 61
Виконала студентка групи ТО-31 Орлова К. М
План • • Вступ Плюси шкільної форми Мінуси шкільної форми Історія шкільної форми на Україні Шкільна форма в інших країнах Зачіски для школи Спортивна форма в школі Висновки
Історія шкільної форми на Україні
Історія шкільної форми на Україні В Україні шкільну форму київські, харківські й одеські гімназисти вперше вдягли 1834 року. Цар Микола І тоді підписав закон, за яким викладачі й учні середніх навчальних закладів Російської імперії мали носити цивільні мундири (в цьому році вводилась загальна система всіх цивільних мундирів в імперії). Форма гімназистів нагадувала військову — суконна гімнастерка синього кольору з срібними ґудзиками, чорні штани без кантів, шкіряний ремінь із металевою пряжкою та кашкет із номером гімназії на кокарді, чорні черевики на шнурівці. Більшовики скасували гімназійну форму як буржуазний пережиток. Учні радянських шкіл одягали те, що могли придбати їм батьки.
Історія шкільної форми на Україні
Історія шкільної форми на Україні Обов’язкову шкільну форму відновив Сталін у 1948 році. Запроваджена ним шкільна уніформа копіювала форми класичних гімназій. У 1950 -х радянських школярів від гімназистів царських часів відрізняв лише піонерський галстук або комсомольський значок. Хлопчики вдягали військову гімнастерку з комірцем-стійкою, штани, ремінь із важкою бляхою та кашкет. Дівчата мали носити шерстяну сукню із фартухом та коси із чорними чи коричневими бантами, у свята — білими.
Історія шкільної форми на Україні
Історія шкільної форми на Україні ”Відлига” за Микити Хрущова відобразилася й на шкільній формі, щоправда, лише у хлопців. 1 вересня 1962 року вони пішли до школи в сірих вовняних костюмах із чотирма ґудзиками, без кашкетів із кокардою, гімнастерок і поясів із металевими пряжками, на яких було зображено розкриту книгу. Дівчача форма залишалася без змін. У вовняній формі о теплій порі року можна було спаритися, тому 1973 -го запровадили нову, з напіввовняної тканини.
Історія шкільної форми на Україні
Історія шкільної форми на Україні 1988 року, під час горбачовських реформ, учням деяких шкіл на засадах експерименту дозволили відмовитися від обов’язкового носіння шкільної форми. Згодом дозвіл поширився й на інші школи. Ситуація змінилася в другій половині 1990 -х, коли в Києві з’явилися елітні гімназії та ліцеї. Вони запровадили для своїх вихованців обов’язкову форму одягу. На елітні школи почали рівнятися й усі інші, і шкільна форма повернулася.
Шкільна форма в інших країнах
Японія
Корея
Корея
В’єтнам
В’єтнам
Німеччина
Німеччина
Великобританія
Великобританія
Великобританія
Австрія
США
США
Інші країни
Інші країни
Інші країни
Інші країни
Інші країни
Інші країни
А ось що нам рекомендують модельєри
Шкільні зачіски
Спортивна форма
Спортивне взуття
Висновки • Питанням про те, чи потрібна шкільна форма дітям і які аргументи «за і проти» її носіння, батьків задаються тоді, коли їх чадо в перший раз відправляється в школу. Статутом шкіл може передбачатися однаковий фасон шкільної форми для всіх, різні моделі шкільної форми або ж її повна відсутність. У кожного з варіантів є свої плюси і
• Шкільна форма дозволяє дітям не відволікатися на такі значущі для них деталі, як обговорення зовнішнього вигляду однокласників і рівень їх матеріального забезпечення. У силу того, що діти часто жорстокі у своїх судженнях, школярі з бідніших сімей можуть чути на свою адресу глузування. Це може вплинути не тільки на їх самооцінку, а й успішність у цілому. Завдяки однаковою для всіх одязі соціальні відмінності стираються.
Плюси шкільної форми • До плюсів введення шкільної форми можна віднести вже відмічені раніше дисциплінованість і стирання соціальних ознак. Також форма дозволяє учням, особливо молодших класів, відчути свою приналежність до нової для них групі учнів.
Мінуси шкільної форми • Серед мінусів носіння шкільної форми можна відзначити її дорожнечу. Повний комплект з окремими елементами одягу для зміни може обійтися батькам у круглу суму. До того ж їм необхідно буде купувати одяг для прогулянок і вихідних днів. Ще однією проблемою шкільної форми є догляд за нею. Багато костюми періодично доводиться віддавати в хімчистку, а також ретельно і акуратно гладити.