Виконала студентка групи ФІТб-1 -12 -4. 0 д

Скачать презентацию Виконала студентка групи ФІТб-1 -12 -4. 0 д Скачать презентацию Виконала студентка групи ФІТб-1 -12 -4. 0 д

kacyuba_marina_fІtb-1-12-4.0d.pptx

  • Размер: 471.0 Кб
  • Автор:
  • Количество слайдов: 14

Описание презентации Виконала студентка групи ФІТб-1 -12 -4. 0 д по слайдам

Виконала студентка групи ФІТб-1 -12 -4. 0 д Кацюба Марина. Педагогічні ідеї  Й.Виконала студентка групи ФІТб-1 -12 -4. 0 д Кацюба Марина. Педагогічні ідеї Й. Песталоцці

Йоганн Генріх Песталоцці (12 січня 1746 – 17 лютого 1827) Швейцарський педагог-демократ,  присвятивЙоганн Генріх Песталоцці (12 січня 1746 – 17 лютого 1827) Швейцарський педагог-демократ, присвятив своє життя вихованню й навчанню дітей народу. “ Лінгард i Гертруда“ (1781 -1787) “ Як Гертруда вчить своїх дітей“ (1801) “ Лебедина пісня“ (1826)

 • Народився в Цюріху у родині лікаря.  • Вищу освіту здобував у • Народився в Цюріху у родині лікаря. • Вищу освіту здобував у Каролінському колегіумі. • Протягом третини століття керував навчально-виховними закладами, де на основі дослідної роботи здійснював i розвивав свої педагогічні ідеї. • Спочатку організував у своїй садибі “Нойгоф” “Установу для бідних“ (1774 -1780 рр. ) – один з перших в історії дослідний навчально-виховний заклад. • З 1798 по 1799 рр. створив і утримував притулок для сиріт у м. Стан. Ці. • У період 1800 -1804 рр. Песталоцці керував інститутом у Бургдорфі, який являв собою комплекс середніх шкіл – базу для підготовки учителів. Цей інститут у 1804 р. переводить до м. Івердон i там керує ним до 1825 р. Роботу свого закладу поставив на високому рівні, чим здобув світову славу.

 Спілкування з вільною молоддю.  Участь в Гельватичному (швейц. ) суспільстві юних патріотів. Спілкування з вільною молоддю. Участь в Гельватичному (швейц. ) суспільстві юних патріотів. Лекції професора Якова Бадмера. Знайомством з «Суспільним договором і Емілем» Руссо, був близький до ідей філантропістів. Світогляд Песталоцці складався під впливом:

 • Головним методологічним положенням у поглядах Песталоцці виступає його твердження, що моральні, розумові • Головним методологічним положенням у поглядах Песталоцці виступає його твердження, що моральні, розумові та фізичні сили людської природи (за його термінологією сили серця, розуму і руки) мають властивість до саморозвитку, до діяльності. Виховання ж покликане допомогти саморозвитку і спрямувати його у потрібному напрямку. • Основним у вихованні Песталоцці називає принцип природовідповідності. Властиві кожній дитині від народження задатки сил і здібностей треба розвивати, вправляючи їх у тій послідовності, яка відповідає природному порядку та законам розвитку дитини, тобто починати з найпростішого і поступово підніматися до дедалі складнішого. • Метою виховання повинен бути різнобічний і гармонійний розвиток всіх природних сил та здібностей дитини.

Теорія «елементарної освіти» Спираючись на принцип природовідповідності, він виділив три  найпростіші елементи, зТеорія «елементарної освіти» Спираючись на принцип природовідповідності, він виділив три найпростіші елементи, з яких повинно починатися будь-яке навчання: 1. число (одиниця), 2. форма (пряма лінія), 3. слово (звук). Елементарне навчання у нього зводиться, передусім, до вміння вимірювати , рахувати i володіти мовою. Свій елементарний метод Песталоцці розповсюджує на всі сторони виховання дитини.

 «Око, - говорив Песталоцці, хоче дивитися, вухо - чути, нога - ходити й «Око, — говорив Песталоцці, хоче дивитися, вухо — чути, нога — ходити й рука — вистачати. Але також і серце хоче вірити й любити. Розум хоче мислити» .

Фізичне виховання Мета фізичного виховання - розвиток природних фізичних задатків дитини, вироблення відповідних уміньФізичне виховання Мета фізичного виховання — розвиток природних фізичних задатків дитини, вироблення відповідних умінь і навичок. Песталоцці вказував, що фізичне виховання сприяє формуванню людської особи, розвитку розуму, етичних відчуттів, вольових якостей. початок фізичного виховання закладається в сім’ї; необхідні рухливі ігри. Вимагав, щоб учення і гра взаємно доповнювали одне одного, і вчителі учили використовувати дитячі ігри у виховних цілях. Систему фізичного розвитку дитини Песталоцці будував на основі елементарної гімнастики (шляхом виконання простих рухів).

 Песталоцці тісно зв'язував фізичне виховання із трудовим , котрому надавав великого значення не Песталоцці тісно зв’язував фізичне виховання із трудовим , котрому надавав великого значення не тільки в справі фізичного, але й морального розвитку дитини. Він підкреслював, що посильна трудова діяльність сприяє розвитку в дітей людського достоїнства, працьовитості, наполегливості, сумлінності й інших позитивних моральних якостей. Розглядаючи трудове виховання однією з найважливіших складових свого методу, Песталоцці мав на меті створити “Азбуку умінь“, яка б вміщувала фізичні вправи в сфері найпростіших видів трудової діяльності: бити, носити, кидати, штовхати тощо. Трудова елементарна освіта , як вважає Песталоцці, повинна допомогти молоді оволодіти основними прийомами і загальною культурою праці. Ці його висловлювання історично підготували виникнення теорії політехнічної освіти. Трудове виховання

Уроки Песталоцці Уроки Песталоцці

Релігійно-моральне виховання за Песталоцці полягає у вихованні гуманних почуттів до людей, дійової любові доРелігійно-моральне виховання за Песталоцці полягає у вихованні гуманних почуттів до людей, дійової любові до них. Велика роль у цьому належить сім’ї, особливо важливе значення надається материнському вихованню. На його думку, родина — це перший зразок науки життя в спільноті, науки взаємної допомоги. Важливим засобом морального виховання вважав вправляння дітей у моральних вчинках, які потребують самовладання і формують волю. Моральне виховання повинно вдосконалюватися і в школі. Песталоцці наполягав, щоб моральну поведінку дітей формувати не повчаннями, а розвитком у них через вправи і вправляння моральних почуттів і нахилів. Найпростішим моральним почуттям Песталоцці називає інстинктивно виникаючу у немовляти любов до матері. У подальшому це почуття усвідомлюється дитиною i переноситься спочатку на батька, сестер, братів, потім на вчителя i шкільних товаришів i, нарешті, на свій народ, на всіх людей.

Створення приватних методик початкового навчання Завданням викладання рідної мови Песталоцці вважав розвиток мовлення дитини,Створення приватних методик початкового навчання Завданням викладання рідної мови Песталоцці вважав розвиток мовлення дитини, збагачення словникового запасу. відстоював звуковий метод навчання грамоті; дав вказівки щодо збільшення словникового запасу дітей; тісно пов’язував навчання з наочністю; повідомляв елементарні відомості з природознавства, географії, історії. придбанні навиків письма рекомендував проводити попередні вправи в зображенні елементів букв.

Роль матері й родини в справі виховання Мати, на думку Песталоцці, краще всіх здатнаРоль матері й родини в справі виховання Мати, на думку Песталоцці, краще всіх здатна осягнути, що почуває її дитина, до чого вона здатна, чого бажає. Знаючи це, вона може правильно, відповідно до його природних особливостей, виховувати маля з дитинства. Він визначив завдання, зміст, розробив методику первісного виховання в родині. Песталоцці думав, що мати повинна з раннього віку розвивати фізичні сили дитини, прищеплювати йому трудові навички, виховувати в ньому любов до людей, вести його до пізнання навколишнього світу. Сімейне виховання повинне бути спрямоване на гармонійний розвиток всіх природних даних дитини. Надаючи величезного значення сімейному вихованню, Песталоцці склав разом з одним зі співробітників Бургдорфського інституту спеціальний посібник «Книгу матерів, або Керівництво для матерів, як їм навчити своїх дітей спостерігати й говорити» .

Песталоцці - чудовий педагог-ентузіаст, що присвятив себе вихованню дітей трудящих. Він глибоко співчував пригнобленомуПесталоцці — чудовий педагог-ентузіаст, що присвятив себе вихованню дітей трудящих. Він глибоко співчував пригнобленому народу, але не міг знайти правильних шляхів для полегшення його нещасть. Прагнучи надати діючу допомогу селянам, він всі сили віддав справі виховання їхніх дітей. Педагогічна діяльність Песталоцці, його теорія гармонійного, природного розвитку сил і здатностей дітей, його теорія елементарної освіти, з’єднання навчання із продуктивною працею зробили величезний позитивний вплив на подальший розвиток теорії й практики суспільного й сімейного виховання.

Зарегистрируйтесь, чтобы просмотреть полный документ!
РЕГИСТРАЦИЯ