Скачать презентацию ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ м ОДЕСА ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ М Скачать презентацию ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ м ОДЕСА ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ М

Стат.т.2зан.3.pptx

  • Количество слайдов: 21

ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ (м. ОДЕСА) ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ (м. ОДЕСА)

ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ (М. ОДЕСА) ТЕМА 2: “ Організація внутрішньої служби. ” Заняття 3: “Організація ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ (М. ОДЕСА) ТЕМА 2: “ Організація внутрішньої служби. ” Заняття 3: “Організація зберігання та видачі стрілецької зброї та боєприпасів у підрозділі. ”

НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ 1. Організація зберігання і видачі зброї та боєприпасів 2. Особливості зберігання зброї НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ 1. Організація зберігання і видачі зброї та боєприпасів 2. Особливості зберігання зброї та боєприпасів під час розташування військ на полігонах

Навчальні та виховні цілі: 1. Ознайомитись з основними вимогами Інструкції про організацію обліку, зберігання Навчальні та виховні цілі: 1. Ознайомитись з основними вимогами Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї, боєприпасів у ЗС України. 2. Засвоїти основні положення та вимоги Статутів ЗС України щодо організації обліку, збереження і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у роті. 3. Виховувати у собі почуття відповідальності щодо збереження зброї та боєприпасів у підлеглих підрозділах відповідно до вимог керівних документів, Статутів, що визначають порядок збереження та видачі стрілецької зброї і боєприпасів в підрозділах.

ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАННЯ І ВИДАЧІ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ Під СТРІЛЕЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ мається на увазі штатна, ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАННЯ І ВИДАЧІ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ Під СТРІЛЕЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ мається на увазі штатна, нештатна, особиста та наградна зброя: бойові револьвери, пістолети, гвинтівки, карабіни, автомати, пістолети-кулемети, сигнальні пістолети, ручні гранатомети, підствольні гранатомети, запасні дула кулеметів, пристрої для навчальних стрільб (ПНС), спортивна та навчальна зброя, а під поняттям боєприпаси розуміють: бойові, навчальні патрони до бойової зброї, сигнальні та освітлювальні засоби, вибухопакети, ручні гранати і запали до них. Наказ МО 29. 06. 2005 № 359 “ Про затвердження Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у ЗС України ” із змінами в Наказах МО: “ Інструкція КЕРІВНІ ДОКУМЕНТИ Статути Збройних Сил України , Закони України (24. 03. 1999 р. ) від 31. 10. 2007 р. № 610, від 20. 10. 2015 р. № 569 (із змінами) про організацію вартової служби у ЗС України” Наказ Міністра Оборони України від 18. 04. 2000 р. № 105

НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 1. Організація зберігання та видачі зброї та боєприпасів НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 1. Організація зберігання та видачі зброї та боєприпасів

Витяг з Кримінального кодексу України Ст. 410. Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, Витяг з Кримінального кодексу України Ст. 410. Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем 1. Викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна або заволодіння ними шляхом шахрайства - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років. 2. Ті самі дії, вчинені військовою службовою особою із зловживанням службовим становищем, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, такі, що заподіяли істотну шкоду, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, розбій з метою заволодіння зброєю, бойовими припасами, вибуховими чи іншими бойовими речовинами, засобами пересування, військовою та спеціальною технікою, а також, поєднане з насильством, небезпечним для життя і здоров’я потерпілого, - караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

 КОМАНДИРИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ЗАВЖДИ : - мати точні відомості про наявність і стан озброєння КОМАНДИРИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ЗАВЖДИ : - мати точні відомості про наявність і стан озброєння та боєприпасів, - забезпечити суворий порядок їхньої охорони, обліку, зберігання і використання, який би виключав можливість втрат та крадіжок, - особисто перевіряти наявність і комплектність всієї зброї та боєприпасів після закінчення занять, стрільб та навчань. Найважливішим обов’язком командирів усіх рівній є: - забезпечення ретельного обліку, надійного збереження зброї та боєприпасів. Командир взводу зобов’язаний: стежити за наявністю і правильною експлуатацією, обслуговуванням і збереженням озброєння та техніки і не менше ніж раз на два тижні особисто проводити їх огляд і перевірку наявності (ст. 120 СВС). Посадові особи військових частин повинні перевіряти стан обліку, наявність зброї та боєприпасів у підлеглих підрозділах, а командири рот (батарей) повинні організовувати своєчасне одержання, правильну експлуатацію, збереження, технічне обслуговування і ремонт озброєння та техніки, перевіряти не менше ніж раз на місяць їх наявність, стан та облік, крім того, один раз на місяць звіряти дані відомості підрозділу з обліковими даними військової частини.

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ У ПІДРОЗДІЛІ. У підрозділах військової частини стрілецька зброя та ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ У ПІДРОЗДІЛІ. У підрозділах військової частини стрілецька зброя та боєприпаси до неї, у тому числі спортивна та навчальна, зберігаються в кімнаті для зберігання зброї в порядку, відповідно ст. 144 -151 Статуту внутрішньої служби ЗС України. ВИМОГИ ДО КІМНАТИ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ: ü ізольованими від інших приміщень; ü на вікнах сталеві грати (сталевий прут діаметр не менше 10 мм) з чарунками не більше 150 х 150 мм; ü обладнані електрозвуковою, світловою сигналізацією, ТЗО та засобами пожежної сигналізації; ü при наявності вентиляційних вікон, люків повинні бути встановлені залізні грати з чарунками не більш 150 х 150 мм. ; ü отвори у стінах, для проходження інженерних мереж, діаметр не більше 200 мм. ; ü обладнані двома зовнішними дверима з оглядовим вікном розміром 100 х100 мм. , замикаються на два внутрішніх замки та запечатуються. ОБЛІК ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ В ПІДРОЗДІЛАХ: üкниза обліку наявності та руху матеріальних засобів у роті - Ф 26; ü- книза видачі зброї та боєприпасів роти; ü- відомость закріплення зброї за особовим складом; ü- книза обліку матеріальних засобів, які видані у тимчасове користування - Ф 37; ü- книза огляду, перевірки наявності, стану збереження зброї і боєприпасів у роті. ü- роздавально-здавальна відомость на пункті бойового постачання роти - Ф 9 а.

ОБЛІК ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ У ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ У військових частинах зброя та боєприпаси враховуються ОБЛІК ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ У ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИНАХ У військових частинах зброя та боєприпаси враховуються по книзі обліку наявності і руху матеріальних засобів - Ф 27, облік за номерами і закріплення зброї за підрозділами ведеться по книзі обліку - Ф 28. В книзі обліку наявності та руху матеріальних засобів роти Ф 26 зброя враховується комплектно за номенклатурами, зразками разом з індивідуальним ЗІП. Щомісячно проводяться звірки даних обліку роти з даними обліку військової частини. Зброя закріплюється за особовим складом взводу згідно відомості закріплення зброї за особовим складом Видана зброя (зразок, вид, серія, номер зброї, дата видачі) записується у військовий квиток військовослужбовця, завіряється підписом командира роти і скріплюється гербовою печаткою військової частини.

 ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ У підрозділах (на кораблях) зброя та боєприпаси до ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ У підрозділах (на кораблях) зброя та боєприпаси до неї, у тому числі й навчальні, зберігаються у кімнаті для зберігання зброї. Кімната для зберігання зброї обладнується електрозвуковою і світловою сигналізацією, яка повинна працювати цілодобово навіть у разі вимикання промислової електроенергії, з прихованим виведенням сигнальних пристроїв на пульт чергового військової частини. При цьому, світлове табло (електрична лампа) сигналізації встановлюється над входом у кімнату зберігання зброї, а електричний дзвінок розташовується таким чином, щоб звук під час його спрацювання було чути в усьому підрозділі. Кімната для зберігання зброї повинна постійно знаходитися під наглядом та охороною добового наряду, з темної пори доби і до світанку в ній повинно бути повне освітлення, а вікна закриті світломаскувальними шторами.

КОНСТРУКЦІЯ СИГНАЛІЗАЦІЇ ПОВИННА ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЇЇ СПРАЦЮВАННЯ У ВИПАДКАХ: ü розкривання кімнати для зберігання зброї; КОНСТРУКЦІЯ СИГНАЛІЗАЦІЇ ПОВИННА ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЇЇ СПРАЦЮВАННЯ У ВИПАДКАХ: ü розкривання кімнати для зберігання зброї; ü при пошкодженні проводки та шлейфу сигналізації; ü відключення промислової мережі електропостачання. Сигналізація повинна бути постійно включеною, ії конструкція повинна виключати можливість ії відключення навіть на короткий час. Справність охоронної сигналізації повинна перевірятися: Ø командиром підрозділу – щоденно; Ø черговим підрозділу – під час приймання чергування. Результати перевірки справності охоронної сигналізації заносяться до книги приймання та здавання чергування.

ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ У ВАРТІ Автомати (карабіни) чатових, які несуть службу з ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ У ВАРТІ Автомати (карабіни) чатових, які несуть службу з багнетами, зберігаються у пірамідах, а боєприпаси - у металевому ящику в кімнаті начальника варти. Автомати та кулемети ставляться у ставниці без магазинів СГВС, ст. 109. Розпорядженням начальника гарнізону (командира військової частини) у вартовому приміщенні створюється запас патронів із розрахунку: на кожний автомат або карабін - по 150 патронів; на пістолет - по 16 патронів, які зберігаються в герметичних коробочках (цинках) у металевому ящику. Ящики з боєприпасами замикаються та запечатуються сургучевою печаткою військовим комендантом гарнізону, у внутрішніх вартах - начальником штабу військової частини. Цими особами перевіряються наявність і стан запасу патронів (гранат і запалів до них) не рідше одного разу на місяць. Результати перевірки записуються в книгу обліку запасу бойових патронів і до постової відомості. Порядок зберігання ключів від ставниць зі зброєю, у випадках вибуття начальника варти за службовими обов’язками, визначається командиром військової частини. У варті відповідальність за зберігання зброї і боєприпасів несе начальник варти, ключі від ящиків із боєприпасами зберігає начальник варти. Передавати ключі іншим особам - ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

Автомати особового складу варти зберігається у ставницям, які зачиняються, обладнуються світловою та звуковою сигналізацією, Автомати особового складу варти зберігається у ставницям, які зачиняються, обладнуються світловою та звуковою сигналізацією, яка виводиться на пульт начальника варти. Зброя із ставниці береться тільки з дозволу начальника варти. Ставниці повинні бути постійно замкненими. Ключі від замків зберігаються у начальника варти. Для охорони ставниці зі зброєю призначається вартовий зі складу резервної групи.

НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 2. Особливості зберігання зброї та боєприпасів під час розташування військ на полігонах НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ 2. Особливості зберігання зброї та боєприпасів під час розташування військ на полігонах

ОХОРОНА ТА ОБОРОНА БАЗОВИЙ ТАБІР БАТАЛЬОНУ Базовий табір «Зулу» ОХОРОНА ТА ОБОРОНА БАЗОВИЙ ТАБІР БАТАЛЬОНУ Базовий табір «Зулу»

Збереження стрілецької зброї та боєприпасів в ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ районі розміщення військової Збереження стрілецької зброї та боєприпасів в ОРГАНІЗАЦІЯ ЗБЕРІГАННЯ ЗБРОЇ ТА БОЄПРИПАСІВ районі розміщення військової частини (підрозділу) Запаси зброї (в тому числі трофейної) та боєприпаси дозволяється зберігати в спеціально обладнаних наметах (контейнерах) під охороною варти (патруля) та в підрозділах у спеціально відведених місцях. Зброя особового складу зберігається в ставницях або в ящиках, які замикаються і запечатуються. Частина боєприпасів перебуває постійно з особовим складом, а решта у штатній укупорці у підрозділі або на техниці. Намети (контейнера), де зберігаються зброя і боєприпаси, запечатуються відповідальними особами і здаються варті (патрулю). Навколо таких наметів (контейнерів) обладнуються зовнішня і внутрішня дротяні огорожі.

Збереження стрілецької зброї та боєприпасів в районі розміщення військової частини (підрозділу) У разі розміщення Збереження стрілецької зброї та боєприпасів в районі розміщення військової частини (підрозділу) У разі розміщення в/ч і підрозділів у таборах зброю та боєприпаси дозволяється зберігати в спеціально обладнаних наметах (місцях). Зброя та б/п зберігаються в ставницях або ящиках, які замикаються і запечатуються. У цьому випадку боєприпаси знаходяться у штатній упаковці. Намети, де зберігаються зброя і боєприпаси, запечатуються відповідальними особами і здаються під охорону варті (добовому наряду). Навколо таких наметів (місць) обладнуються зовнішня і внутрішня дротяні огорожі. З настанням темноти і до світанку підступи до зовнішньої огорожі освітлюються Військовослужбовці в період занять, стрільб, навчань отриману зброю повинні постійно мати при собі. Під час відпочинку (привалу), а також під час обслуговування техніки зброя за наказом командира підрозділу може бути встановлена у ставниці, обладнані з підручних матеріалів, під охороною призначених осіб. Видача боєприпасів на практичні стрільби проводиться зі складу військової частини на підставі Заявки на видачу боєприпасів для проведення стрільб, виписки з наказу командира військової частини. Патрони, вибухові пакети, сигнальні й освітлювальні засоби, отримані для практичних стрільб і навчань, дозволяється зберігати в підрозділі не більше доби у металевому ящику (шафі), який замикається, постійно зберігається в кімнаті для зберігання зброї і включений в опис майна. Ящик запечатується старшиною підрозділу.

ЗАВДАННЯ НА САМОСТІЙНУ РОБОТУ 1. Вивчити навчальний матеріал, який був викладений. 2. Підготуватися до ЗАВДАННЯ НА САМОСТІЙНУ РОБОТУ 1. Вивчити навчальний матеріал, який був викладений. 2. Підготуватися до контрольного опитування на наступному занятті з вивчених питань. 19

ВИСНОВОК сновок ви Таким чином, накопичений певний досвід щодо підготовки та порядку зайняття базових ВИСНОВОК сновок ви Таким чином, накопичений певний досвід щодо підготовки та порядку зайняття базових таборів, їх облаштування, організації системи охорони та оборони, збереження стрілецької зброї та боєприпасів та її застосування в ході бойових операцій в зоні АТО дає можливість відпрацьовувати питання управління підрозділами, вирішувати бойові завдання з використання зброї та боєприпасів.