Тема 2 зан 1 ВР-2012.ppt
- Количество слайдов: 28
Військова академія КАФЕДРА ТАКТИКО - СПЕЦІАЛЬНОЇ ПІДГОТОВКИ „ВІЙСЬКОВА РОЗВІДКА (в т. ч. БОЙОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ РОЗВІДКИ)”
ЛЕТУЧКА ВАРИАНТ-1 1. ТРЕБОВАНИЯ К ВОЙСКОВОЙ РАЗВЕДКЕ. 2. ЧТО ПОДРАЗУМЕВАЮТ ПОД СИЛАМИ РАЗВЕДКИ. ВАРИАНТ-2 1. СПОСОБЫ ВЕДЕНИЯ ВОЙСКОВОЙ РАЗВЕДКИ. 2. ЧТО ТАКОЕ РАЗВЕДЫВАТЕЛЬНЫЙ ОРГАН.
ТЕМА 2 Спостережний пост
Заняття 1 Спостереження та підслуховування як спосіб ведення розвідки ГЗ-2 год. НАВЧАЛЬНІ ЦІЛІ: 1. Знати такі способи розвідки, як спостереження та підслуховування 2. Знати обов’язки і задачі спостерігача та старшого спостережного посту. 3. Знати призначення, склад та задачі спостережного 4. посту. Ознайомитись з документи які ведуться на 5. спостережному посту
НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ: 1. Спостерігач, старший спостережного посту його задачі та обов’язки 2. Призначення, склад та задачі спостережного посту 3. Документи, які ведуться на спостережному посту
1. Спостерігач, старший спостережного посту його задачі та обов’язки
Управління РОЗВІДУВАЛЬНИЙ ВЗВОД Відділення спостереження Розвідувальне відділення Ви д Фо іляю рм ую ть ть Спостерігачі Командно спостережний пункт Рв 2 мб 6. 40 10. 02
спостереження Підслуховування - спосіб розвідки, який застосовується розвідувальними органами при безпосередньому зіткненні з СПОСТЕРІГАЧІ противником, а також полягає у постійному Спостереження при діях у засідка СПОСОБИ підслуховування ТА тилу противника. Воно ведеться в огляді час доби, без застосуз обладнаних постів, пунктів СПОСТЕРЕЖНІ будь-який ВЕДЕННЯ (рухомих засобів) місцевості у районі вання або із застосуванням ПОСТИ технічних засобів. РОЗВІДКИ дій з’єднання (частини, підрозділу) з Підслуховування з застосу. ВЕДУТЬ метою викриття підрозділів і об’єктів ванням технічних засобів дозволяє РОЗВІДКУ противника, а також встановлення добувати розвідувальні відомості шляхом перехоплення переговорів змін в їх положенні і характері дій. пошук наліт противника по засобам зв'язку.
Спостереженням можливо встановити: 1. Сили, склад і угрупування противника на передбачену глибину; 2. Уточнити обриси переднього краю, взводні і ротні опорні пункти і вогневі точки в них, місця вогневих позицій мінометів, артилерії, втому числі ядерної, інженерних споруд, загороджень і пунктів управління; 3. Встановити характер дій противника (підготовку до наступу, перехід до оборони, підхід, відхід, перегрупування військ і таке інше. ); 4. Встановити деякі ознаки підготовки противника до застосування ядерної і хімічної зброї; 5. Вивчити характер місцевості в смузі майбутніх дій на глибину видимості.
Спостереження за противником організовується: У всіх видах воєнних дій спостереження за противником ведеться безперервно командиром взводу і відділення особисто, спостерігачами, а в разі необхідності – усім особовим складом. У ночі та в інших умовах обмеженої видимості спостереження ведеться з використанням приладів і прицілів нічного бачення, засобів освітлення місцевості і доповнюється підслуховуванням.
Підслуховуванням можливо встановити: Ш без застосування технічних засобів розвідки • виявити противника; • визначити його місце розташування; • характер діяльності. Øз застосуванням технічних засобів можливо добути різноманітну розвідувальну інформацію, яка необхідна для успішного ведення бою
Спостерігач його обов’язки та задачі СПОСТЕРІГАЧ іншого розвідувального органу призначається для ведення розвідки самостійно або в складі спостережного посту. СПОСТЕРІГАЧ призначається з числа спеціально СПОСТЕРІГАЧ зобов”язаний: підготовлених солдатів і 1. Детально вивчити місцевість у секторі сержантів. спостереження. 2. Визначити відстані до орієнтирів і характерних місцевих предметів і де, імовірніше всього, противник може розташувати вогневі засоби, інженерні споруди і загородження; бойову техніку і живу силу. 3. Запам”ятати кількість, форму, розміри і місця розташування місцевих предметів. ВІН МАЄ БУТИ витривалим, кмітливим, сміливим, холоднокровним, володіти величезною витримкою і терпінням.
Обладнання місця для спостереження
Старший спостерігач зобов’язаний: 1. Встановити порядок безперервного спостереження. 2. Влаштувати місця для спостережного поста і його маскування. 3. Перевірити справність приладів спостереження, засобів зв”язку і оповіщення. 4. Своєчасно доповідати командиру, що виставив пост, про результати спостереження.
При постановці задачі спостерігачу вказуються: 1. 2. 3. 4. Орієнтири і кодовані (умовні) назви місцевих предметів; Відомості про супротивника і свої підрозділи; Місце для спостереження і порядок його обладнання; Сектор чи об’єкт спостереження (за чим спостерігати і на що звернути особливу увагу); 5. Порядок доповіді про результати спостереження. 6. Час зміни спостерігача (залежить від обстановки і погоди: в нормальних умовах через 3 -4 години, а при несприятливих – через 1 -2 години).
2. Призначення, склад та задачі спостережного посту СПОСТЕРЕЖНИЙ ПОСТ призначається із складу розвідувальних, мотострілецьких (механізованих), танкових, парашутно-десантних підрозділів, для розвідки наземного та повітряного противника. Складається з штатного відділення (екіпажу) або декількох ( 2 -3 ) спостерігачів, один з яких призначається старшим. 1/3 МБр 04. 00 12. 02
В обороні і при розташуванні на місці зі складу взводу за рішенням командира батальйону може виділятися спостережний пост для розвідки наземного і повітряного противника. Спостережний пост розташовується в місці, що забезпечує найкращий перегляд місцевості перед фронтом на флангах і по можливості в тилу підрозділу, та повинен мати скриті підходи (відходи) до них, бути якісно замаскованим та не розташовуватись поблизу чітких орієнтирів. Спостережний пост складається з двох-трьох спостерігачів, один з яких призначається старшим.
Кількість спостерігачів і спостережних постів в підрозділі залежить від умов обстановки і задачі, що виконується цим підрозділом. Як правило призначається: ь в відділенні -1 спостерігач (на позиції, на БМП або в бойовому порядку); ь у взводі -1 спостерігач (на командноспостережному пункти взводу).
На спостережному посту мають бути: компас Прилади спостереження Великомасштабна карта або схема місцевості Планшет спостережного поста Журнал спостереження Лінійка і олівець годинник Засоби зв”язку
Крім того, для роботи в нічних умовах: ь ліхтарем; ь приладами нічного бачення; ь засобами освітлення місцевості; ь радіолокаційною станцією наземної розвідки.
При постановці завдання спостережному посту вказують : 1. Склад, посади (спостерігачів). 2. Орієнтири та умовні найменування місцевих предметів. 3. Відомости противника (де знаходиться, що робить, звідки очікується його поява). 4. Відомости про свої підрозділи. 5. Місце спостережного поста. 6. Сектор (смуга, район, об”ект) спостереження. 7. Що установити, за чим спостерігати, на що звертати особливу увагу. 8. Порядок ведення радіаційного, хімічного і біологічного спостереження. 9. Порядок доповідей результатів розвідки (що, яким способом і коли доповідати). 10. Час готовності. Завдання, поставлене спостережному посту, записується у журнал спостереження.
3. Документи, які ведуться на спостережному посту Спостережливий пост веде наступні документи: • Схему орієнтирів • Карта (схема) місцевості • Журнал спостереження
Схема орієнтирів
СХЕМА МІСЦЕВОСТІ Розбиття сектора спостереження на зони до меж видимості до 800 м до 400 м Спостереження починається з ближньої зони і ведеться Справа наліво, від себе в глибину послідовним ог лядом місцевості і місцевих предметів по зонах спостереження.
На карту (схему) місцевості наноситься: • • • Місця розташування виявлених вогневих засобів Командних і спостережних пунктів Бліндажів Землянок Траншей Інженерні загородження Загалом всі виявлені об'єкти і зміни в розташуванні противника Підготовка карти і схеми місцевості на дисципліні ВТ
• Журнал спостереження Час спостереж ення 9. 45 Де і що помічено Кому і коли повідомлено “ 14” липня 2009 р. Ор. 2, ближче 100, біля куща в окопі кулемет. Зробив три короткі черги капітану Петренку о 9. 50
• Завдання на самоподготовку 1. Доработать конспект по данному занятию. 2. Боевіе документі, ведущиеся на наблюдательном посту, дооформить и иметь в тетрадях. 3. Біть готовим к летучке на следующем занятии.
• КАКИЕ ЕСТЬ ВОПРОСИ ? ДЯКУЮ ЗА УВАГУ !