Скачать презентацию ВІДОМІ ВЧЕНІ ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Виконали Студентки 203 групи Скачать презентацию ВІДОМІ ВЧЕНІ ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ Виконали Студентки 203 групи

4.4.Чижевська 203 .pptx

  • Количество слайдов: 11

ВІДОМІ ВЧЕНІ ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ. Виконали Студентки 203 групи Чижевська Анна, Інна Шершень, Наталія Осташевська ВІДОМІ ВЧЕНІ ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ. Виконали Студентки 203 групи Чижевська Анна, Інна Шершень, Наталія Осташевська

Середньовічний філософ і теолог. Створив універсальну філософсько-теологічну систему — томізм — вчення, яке і Середньовічний філософ і теолог. Створив універсальну філософсько-теологічну систему — томізм — вчення, яке і нині (неотомізм) визнає Ватикан своєю офіційною філософією. . Наголошував, що вся система виховання будується як виконання цього завдання. Томізм розрізняє виховання: формальне (вдосконалення людини для виконання нею свого життєвого призначення) і матеріальне (розвиток особистості відповідно до її індивідуальних особливостей і здібностей). Основним принципом філософської ФОМА АКВІНСЬКИЙ системи Ф. Аквінського були "гармонія" віри і розуму. (1225— 1274)

П'ЄР АБЕЛЯР (1079— 1142) Середньовічний філософ, теолог (богослов), університецький викладач, автор філософського вчення концептуалізму. П'ЄР АБЕЛЯР (1079— 1142) Середньовічний філософ, теолог (богослов), університецький викладач, автор філософського вчення концептуалізму. Вирішував питання обґрунтування віри (необхідно не сліпо вірити, а розуміти те, в що віриш). Життя, наповнену постійним прагненням пізнання істини і натомість трагічної особистої долі, він описав у автобіографічному творі "Історія моїх лих". Протиставив тезу «розумію, щоб вірити» , стверджуючи пріоритет розуму. Його вчення було оголошене єрессю.

Професор Оксфордського францисканський університету, чернець відстоював важливість досвіду в отриманні знань: «уміння провадити досліди Професор Оксфордського францисканський університету, чернець відстоював важливість досвіду в отриманні знань: «уміння провадити досліди стоїть вище за всі знання та мистецтва» . У 1266 за пропозицією свого друга, папи Климента IV, він почав свою «Велику працю» — конспект всіх галузей знання. Із творів Роджера Бекона XIII ст. Усі науки пов’язані між собою і взаємно одна одну підтримують: успіх однієї допомагає всім іншим, як око, наприклад, керує рухом усього тіла. . . Він працював у галузі математики, РОДЖЕР БЕКОН (1214 — 1294) оптики, астрономії, алхімії та передбачив багато наукових винаходів.

АНІЦІЙ МАТІЙ ТОРКВАТ СЕВЕРИН БОЕЦІЙ (БЛ. 480 - БЛ. 525). Філософські погляди Боеція в АНІЦІЙ МАТІЙ ТОРКВАТ СЕВЕРИН БОЕЦІЙ (БЛ. 480 - БЛ. 525). Філософські погляди Боеція в цілому характеризуються еклектичністю, вони увібрали в себе вчення Платона, Арістотеля, неоплатонізму й стоїцизму. Він створив навчальні посібники й коментарі з арифметики, геометрії, музики тощо. Надзвичайну увагу філософ приділив розбудові системи середньовічної освіти. Оскільки мовою культури стала латина, він дбав про створення латиномовних підручників з різних галузей знань - арифметики, геометрії, астрономії, музики. Підручники самого Боеція і створені за часів його життя іншими авторами використовувалися для навчання протягом усього Середньовіччя.

Був яскравим представником середньовічного християнського світогляду. Серед його творів особливе місце посідають Був яскравим представником середньовічного християнського світогляду. Серед його творів особливе місце посідають "Варії". їх називають першою енциклопедією Середньовіччя, що вміщала відомості про історичне, політичне, державне, економічне, соціальне, культурне життя, військову справу, звичаї остготського суспільства. Відійшовши від державних справ, Кассіадор повернувся до свого маєтку на півдні Італії і ФЛАВІЙ МАТ АВРЕЛІЙ заснував там монастир, що відіграв важливу КАССІОДОР роль у формуванні середньовічної культури. (БЛ. 490 - БЛ. 585).

 Йо ганн Гутенбе рг ( 1397 -1468) європейський винахідник і першодрукар, який винайшов Йо ганн Гутенбе рг ( 1397 -1468) європейський винахідник і першодрукар, який винайшов і запровадив промислову технологію друкарства у практику виготовлення книжок. Його новаторським рішенням було створення у Європі першого посправжньому великого видавництва. До того часу друкували або окремі аркуші із складним оздобленням, призначені для подальшого заповнення рукописним шрифтом, або ж дрібні друкарські вироби типу листівки.

Чернець-домініканець, Чернець-домініканець, "доктор універсале", який більшу частину життя присвятив заняттям з філософії, магії, астрології, алхімії. . Більшу частину праць Альберта становлять коментарі творів Арістотеля. Зрозумівши, що зупинити проникнення античного способу мислення в культуру Західної Європи неможливо, вчений застосував його для обґрунтування АЛЬБЕРТ ВЕЛИКИЙ (1193 -1280) християнства. З XIV ст. учений удостоєний звання Великий.

За часів Середньовіччя накопичували також медичні знання. їхній теоретичний розвиток почався в Європі з За часів Середньовіччя накопичували також медичні знання. їхній теоретичний розвиток почався в Європі з ХII-ХIII ст. , що пов´язано передусім із діяльністю рредставник з Салернського університету. Його поема "Салернський кодекс здоров´я" (1305) містить багато цікавих думок щодо використання лікарських трав як медичних та косметичних засобів, раціонального харчування тощо. АРНОЛЬДА ДЕ ВІЛЛАНОВА.

Середньовіччя відіграло важливу роль у культурному розвитку Європи. У цей період почали створюватися європейські Середньовіччя відіграло важливу роль у культурному розвитку Європи. У цей період почали створюватися європейські нації і національні мови, виникали міста, разом з ними - ремесла, торгівля, створювалась багатогранна цивілізація, що сформувала обличчя сучасного європейця.

Дякуємо за увагу!!! Дякуємо за увагу!!!