work.ppt
- Количество слайдов: 20
Відеокамери. Технічні характеристики відеокамер та особливості їх застосування. Виконав: студент 3 -Б курсу Зраєв Дмитро
План n n n n Пристрій відеокамера; Історія відеокамери; Складві частини відеокамери; Види відеокамер; Технічні параметри цифрових відеокамер; Аналогові відеокамери; Висновки.
Відеокамера-це. . . n Відеокамера — електронний кінознімальний апарат, пристрій для отримання оптичних образів об'єктів за допомогою зйомки на світлочутливому елементі, пристосований для запису або передачі зображення в русі.
Історія відеокамери n n Найперші відеокамери були створенні шотландським інженером Джоном Лоугі Бердом, вони працювали на електромеханічному диску Ніпкова і були використанні BBC в експериментальних передачах у 1930 році. Цілком-електронні розробки засновані на електроннопроменевій трубці, як наприклад Іконоскоп Володимира Зворикіна та дисектор Філа Фарнсуорта, витіснили систему Джона Берда у 1940 році і залишалися в широкому використанні до 1980 року, коли почали робити відеокамери засновані на КМОН технології.
Складові частини відеокамери: n n n Об'єктив, що формує оптичне зображення об'єкту; Видошукач для визначення зображається в кадрі і фокусування зображення; Світлочутлива електронна матриця або відікон; Пристрій передачі або запису сигналу з накопичувачем; Мікрофон (може не використовуватися).
Види відеокамер n n Цифрові; Аналогові
Цифрові відеокамери n n n Палм-топи (від англ. palm - "долоня"). Корпус цих камер при зйомці щільно охоплюють долонею руки. Такою камерою можна довго знімати, не втомлюючись. Конструкція - "brick" (англ. "цеглина"). Має прямокутний корпус, що на вигляд дійсно нагадує цеглину. Така камера вкрай зручна для перевезення в сумці, валізі, портфелі, навіть у кишені. Конструкція - View. Cam, яка розроблена і просувається фірмою Sharp. Ці камери складаються з двох рухомо з'єднаних блоків, в одному з яких - оптична частина з об'єктивом, в іншому - записуючий пристрій і вбудований рідкокристалічний екран.
Формати цифрових відеокамер n n n DV - цифровий формат відеозапису. Забезпечує високу роздільчу здатність - до 500 рядків в кадрі, аудіосупровід. CD-якості і поліпшену інтеграцію з системами комп'ютерного відеомонтажу. У пристроях формату DV можна відтворювати і записувати касети Mini. DV, використовуючи перехідник. Digital 8 - формат цифрової відеокамери, записують на касету з шириною плівки 8 мм. Сумісний з касетами Video 8 і Hi 8.
Технічні параметри ЦВ CCD - кількість пікселів в млн. Функції плівки виконує CCDматриця, на якій фіксується зображення. Роздільчість вимірюється в пікселях, що більше елементів матриці задіяно у формуванні зображення, то чіткішою буде картинка. n Тип матриці : Матриця - спеціальний перетворювач зображення, який перетворює світловий сигнал на електричний. Що більші роздільчість та фізичний розмір матриці, то чіткіше і точніше зображення. n Розмір матриці : Що більша площа пікселя, то більше світла потрапляє на нього. n LCD-дисплей : РК-дисплей дозволяє негайно переглянути знятий епізод, без під'єднання до телевізора (функція - "відтворення на місці"). n РКД дозволяє включити в кадр себе за допомогою повороту монітора на 180 градусів (функція - "автопортрет") і вести зйомку, тримаючи відеокамеру на рівні поясу або над головою.
Технічні параметри ЦВ n n n Розмір LCD-дисплея : Оптимальний розмір LCD-дисплея - 3 дюйми, а допустиме повертання навколо горизонтальної осі - 180 -270 градусів. Оптичне збільшення : Оптичне збільшення - це здатність камери "наближати" відддалені об'єкти за допомогою оптики (лінз об'єктиву). Цифрове збільшення : Цифрове збільшення - це здатність збільшувати зображення за рахунок обробки оригінального кадру. Зазвичай, при цьому неможливо досягнути такої ж якости зображення, як при оптичному збільшенні. Звук : Монофонічне звучання - звучання, під час якого звуки, що належать різним джерелам, виходять ніби з однієї точки. Монозвучання приводить до порушення сприйняття простору, спотворення звучання. Нічна зйомка : Режим нічної зйомки - це зйомка при слабкому освітленні або за відсутності освітлення. У цьому режимі використовують вбудоване інфрачервоне підсвічування або зовнішнє інфрачервоне випромінювання самих об'єктів. Фокусування : Фокусування - функція корекції зображення, буває автоматичною або ручною.
Технічні параметри ЦВ n n n Видошукач : Видошукач призначений для перегляду зображення при записі і відтворенні. Він монохромний, в моделях з РК-екраном кольоровий, забезпечує найбільш природне сприйняття сцени. Стабілізатор зображення : Існують стабілізатори двох видів: оптичний і електронний. Електронний стабілізатор використовує частину активних елементів матриці, що впливає на якість зображення. Відеокамера з оптичним стабілізатором чутливіша. Пульт ДК : За допомогою пульта дистанційного керування можна управляти відеокамерою на відстані. Тип батареї : Сучасні відеокамери комплектуються акумуляторами трьох типів: нікель-кадмієвими (Ni-Cd), нікель -металгідридними (Ni-MH) і літієво-іонними (Li-ion).
Технічні параметри ЦВ n n n Інтерфейс : Bluetooth - технологія, яка дозволяє встановити високошвидкісне бездротове з'єднання з настільним ПК. Можливість під'єднання до комп'ютера через інтерфейс Fire. Wire. Інтерфейс Fire. Wire відрізняється високою швидкістю передачі даних. Інтерфейс RS 232 - під'єднання до комп'ютера через послідовний інтерфейс (COM порт) стандарту RS 232. Найпоширеніший спосіб під'єднання через USB інтерфейс (Universal Serial Bus). Відеовихід : Всі цифрові відеокамери оснащені DV-виходом. Цей роз'єм забезпечує швидку передачу відеосигналу без втрати якості. Вага, гр. : Оптимальна вага для камери - 600 -700 грам. Вага сучасних відеокамер коливається від 57 до 4000 г.
Приклад ЦВ JVC GS-TD 1 n Объектив JVC 3 D TWIN HD GT LENS Тип носителя Flash память Фокусировка Автофокусировка при всех дальностях Баланс белого Полностью автоматический n ЖК-монитор n n n Сенсорный ЖК 3 D-дисплей 3. 5” Режим фотосъёмки JPEG 3 D-режим (MPF) — [16: 9] 1920× 1080 2 D-режим (JPEG) — [4: 3] 1728× 1296, 640× 480; [16: 9] 2304× 1296, 1920× 1080 n n n Карта памяти флеш-памяти: 64 ГБ Поддержка карт памяти SD/SDHC/SDXC Питание Аккумулятор BN-VF 815 Размеры (Д х Ш х В, мм) 102× 64× 186 мм Вес (грамм) 590 (без аккумулятора)
Аналогові відеокамери n Аналогова відеокамера пристрій призначений для прийому оптичного зображення і формування відповідного йому аналогового відеосигналу в системах відеоспостереження. n Аналогові відеокамери є ключовим компонентом аналогових систем відеоспостереження. n Монохромні відеокамери, як правило, є чутливими не тільки до видимого, а й до невидимого інфрачервоного випромінювання.
Параметри аналогових відеокамер n n n n n використовуваний телевізійний стандарт відеосигналу (зазвичай PAL або NTSC ) наявність або відсутність кольору зображення дозвіл (просторова інформативність зображення) чутливість (мінімальна допустима освітленість спостережуваних об'єктів) динамічний діапазон (широта діапазону одночасно сприймаються яркостей) напруга живлення і споживана потужність відношення сигнал / шум формованого відеозображення наявність або відсутність вбудованого об'єктиву наявність різних режимів функціонування та корекції зображення тип виконання корпусу
Складові частини АВ : n плата зі схемою перетворення сигналу, що отримується з встановленою на ній ПЗС-матриці, в композитний відеосигнал; n об'єктив з кріпленням С, CS, М 12; n блок живлення відеокамери (вбудований або зовнішній); n корпус (прямокутної або купольної форми); n додаткові вбудовані або зовнішні функціональні модулі (передавачі відеосигналу, пристрої грозозахисту і т. п. ).
Види АВ n n Безпровідні аналогові відеокамери в основному використовують для встановлення тимчасового відеоспостереження за певним приміщенням або якоїсь території. Провідні аналогові відеокамери найчастіше використовують для зовнішнього відеоспостереження.
Приклад АВ n n n n n Кольорова відеокамера високого розширення Тип корпусу: зовнішня Матриця: 1 / 3 "SONY EXview HAD IICCD & Effio-E DSP Роздільна здатність 700 ТВЛ Мінімальна освітленість: 0. 02 lux Наявність аналогового Виходу (BNC) Встановлений об'єктив: статичний, f = 8 mm Інфрачервона підсвітка: 30 м Живлення DC 12 В
Висновки n n Аналогові відеокамери мають просту конструкцію, невисоку вартість та не вибагливі в експлуатації. Інформація з аналогових відеокамер записується на відеокасету, яка потім при необхідності може перезаписуватися. Сучасні цифрові відеокамери є компактними пристроями, що поєднують в собі об'єктив, пристрій, що формує відеосигнал або цифровий відеопотік, пристрій для отримання звукового сигналу (мікрофон і підсилювач) і пристрій для збереження відео-і звукових даних, переважно на нерухомому носії.
Дякую за увагу!
work.ppt