Скачать презентацию Версаль — зразок європейського парку Підготувала Учениця 11 Скачать презентацию Версаль — зразок європейського парку Підготувала Учениця 11

Версаль.pptx

  • Количество слайдов: 12

Версаль - зразок європейського парку Підготувала Учениця 11 Б класу Петрова Юлія Версаль - зразок європейського парку Підготувала Учениця 11 Б класу Петрова Юлія

Версаль - палацово-парковий ансамбль у Франції. Колишня резиденція французьких королів у місті Версаль, нині Версаль - палацово-парковий ансамбль у Франції. Колишня резиденція французьких королів у місті Версаль, нині що є передмістям Парижа; центр туризму світового значення.

Версаль споруджувався під керівництвом Людовика XIV з 1661, і став своєрідним пам’ятником епохи “королясонця”, Версаль споруджувався під керівництвом Людовика XIV з 1661, і став своєрідним пам’ятником епохи “королясонця”, художньо-архітектурним вираженням ідеїабсолютизму. Провідні архітектори - Луї Ліво і Жюль Ардуен. Мансар, творець парку - Андре Ленотр. Ансамбль Версаля, найбільший в Європі, відрізняється унікальною цілісністю задуму і гармонією архітектурних форм і перетвореного ландшафту. З кінця XVII століття Версаль служив зразком для парадних заміських резиденцій європейських монархів і аристократії, проте прямих наслідувань йому ще немає.

З 1666 по 1789 роки, до Великої французької революції, Версаль був офіційною королівською резиденцією. З 1666 по 1789 роки, до Великої французької революції, Версаль був офіційною королівською резиденцією. В 1801 отримав статус музею і відкритий для публіки; з 1830 музеєм став весь архітектурний комплекс Версаля; в 1837 в королівському палаці відкрився Музей історії Франції. В 1979 Версальський палац і парк включені в списоквсесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

З Версалем пов’язано безліч значимих подій французької та світової історії. Так, в XVIII столітті З Версалем пов’язано безліч значимих подій французької та світової історії. Так, в XVIII столітті королівська резиденція стала місцем підписання багатьох міжнародних договорів, в тому числі договору, що завершив Війну за незалежність США ( 1783). В 1789 працював у Версалі Установчі збори прийняло Декларацію прав людини і громадянина. В 1871, після поразки Франції у Франко-прусській війні, у Версалі, окупованому німецькими військами, було проголошено створення Німецької імперії. Тут же в 1919 був підписаний мирний договір, який завершив Першу світову війну і поклав початок так званої Версальської системи - політичній системі повоєнних міжнародних відносин.