Версаль,Ейфелева вежа-.pptx
- Количество слайдов: 17
Версаль, Ейфелева вежа. Символи Франції Роботу виконала: Олійник Юлія
Ейфелева ве жа архітектурна пам'ятка Парижа. Вежу названо на честь її конструктора Густава Ейфеля. Сам Ейфель називав її 300 метровою вежею, інша, народна назва — La dame de fer (Залізна леді). Була зведена як тимчасова споруда та використовувалася як символ і вхідна арка паризької Всесвітньої виставки 1889 року. Вежу збирались розібрати через деякий час після завершення виставки, але завдяки уже встановленим там радіоантенам це рішення було скасоване.
Особливості конструкції Висота разом з новою антеною становить 324 метри (2000 рік). Понад 40 років Ейфелева вежа була найвищою спорудою у світі, майже вдвічі вищою від найвищих будівель світу того часу — піраміди Хеопса (146, 6 м), монументу Вашингтона (169 м) — поки в 1930 її не перевершила будівля Крайслер Білдінг у Нью-Йорку. Маса металевої конструкції — 7 300 тонн (повна вага 10 100 тонн). На вежу ведуть сходи (1792 ступені) і ліфти. На першій платформі були зведені зали ресторану; На третій платформі розміщувалися астрономічна та метеорологічна обсерваторії та фізичний кабінет. Вежа неодноразово змінювала колір — від жовтого до червоно-коричневого. Останні десятиліття Ейфелева вежа незмінно фарбується у так званий «Коричневий. Ейфелевий» колір Підсумковий бюджет будівництва склав 7, 8 млн франків.
Будівництво вежі Початковий ескіз вежі Моріса Кехлена (1884 рік)
Будівельні роботи протягом двох з невеликим років — з 28 січня 1887 р. по 31 березня 1889 р. — виконували 300 робітників. Зведення вежі вимагало особливої уваги до питань безпеки безперервних робіт, що і стало найбільшою турботою Ейфеля. Протягом будівельних робіт не було жодного смертельного випадку, що було значним досягненням для того часу.
Обурення Письменники і художники побоювалися, що металева конструкція буде придушувати архітектуру міста, порушувати неповторний стиль столиці, що складався протягом століть. Відомо, що в 1887 році 300 письменників і художників направили протест на адресу муніципалітету, характеризуючи конструкцію як «непотрібну і жахливу» , як «сміхотворну вежу, що домінує над Парижем, як гігантський фабричний комин» , додаючи: «Протягом 20 років ми будемо змушені дивитися на огидну тінь ненависної колони із клепаних залізних пластин, що простягнулася над містом, як чорна пляма» .
Копії У світі відомо про встановлення понад тридцять копій вежі від 3 до 336 метрів, одна з них заввишки 3 метри 25 сантиметрів знаходиться в м. Умань, що на Черкащині Встановлено її в центральному парку до дня міста у 2013 році
Версальський палац
Версальський палац— палац у Версалі, колишня резиденція французьких королів. Побудований в стилі класицизму у 1661 -1710 рр. на місці замку Людовика ХІІІ (фактично увібравши Старий замок) Новий замок разом з величезними Версальськими садами, Великим та Малим Тріанонами, Селом королеви складають єдиний палацово-парковий комплекс. Над будівництвом всього комплексу разом із садами працювали найкращі французькі архітектори свого часу
Всі рахунки, пов'язані з будівництвом палацу, збереглися до нашого часу. Сума, що враховує всі витрати, становить 25725836 ліврів (1 лівр відповідав 409 г срібла), що в загальному рахунку становило 10 500 тонн срібла. Композиція замку була надзвичайно складною Кімнати були прикрашені за проектом, мали чітко виражений італійський вплив Кожна кімната отримала своє призначення: Салон Венери — для розставлення їжі; Салон Діани — служив кімнатою для гри у більярд; Салон Марса — використовувся, як бальна зала; Салон Меркурія — для гри у карти; Салон Аполлона — як музична кімната. Та інші
Кімната королеви була головною серед інших кімнат Великих апартаментів королеви, їх центром, так само, як центром всього палацу мала бути спальня короля. Саме в цій кімнаті проходили щоденні церемонії одягання та роздягання королеви, які завжди збирали багато глядачів і тут королеви мали народжувати дітей.
Дякую за увагу!!!
Версаль,Ейфелева вежа-.pptx