Венера. Никульшина.pptx
- Количество слайдов: 11
ВЕНЕРА – планета земної групи Учениці групи 11 -2 Нікульшиної Анастасії
Венера — друга внутрішня планета Сонячної системи з періодом обертання навколо Сонця в 224, 7 земних діб.
Названа на честь Венери, богині любові з римського пантеону. Це єдина з восьми основних планет Сонячної системи, яка отримала назву на честь жіночого божества.
Венера — третій за яскравістю об'єкт на небі; її блиск поступається лише блиску Сонця та Місяця. Належить до планет, відомих людству з найдавніших часів. Українська народна назва — Зоря. Оскільки Венера спостерігається ввечері після заходу сонця або вранці перед світанком, українці її називали «Зоря вечірня» або «ранкова Зоря» .
Венеру і Землю часто називають близнюками, тому що вони подібні в розмірі, масі, щільності, складі і силі тяжіння. Однак, загальні риси на цьому закінчуються.
Атмосфера планети Про те, що у Венери є атмосфера, стало відомо 1761 p. , відкриття належало М. В. Ломоносову, який спостерігав проходження планети перед диском Сонця. Густина атмосфери Венери в 35 разів більша за земну. Тиск на поверхні планети становить близько 95 атмосфер. Складається ця атмосфера, здебільшого, з вуглекислого газу з домішками азоту й кисню.
Вуглекислий газ, пропускаючи сонячні промені, дозволяє поверхні нагріватися, але поглинає інфрачервоне випромінювання розігрітої поверхні, що є причиною парникового ефекту. Через це температура на поверхні Венери набагато вища за земну
На поверхні Венери виявлені кратери, розлами і інші ознаки інтенсивних тектонічних процесів, що протікали на планеті. Чітко простежуються сліди ударного бомбардування. Поверхня вкрита каменями і плитами різних розмірів; поверхневі породи наближені за складом до земних осадових порід. Через могутню атмосферу і високу температуру ударні кратери на Венері за формою досить сильно відрізняються від кратерів на інших планетах. Невеликі метеорити розчиняються в атмосфері Венери, тому на її поверхні маленьких кратерів немає.
10 фактів, які необхідно знати про планету Венеру 1. Венера лише трохи менша від Землі. 2. Венера є другою за близькістю до Сонця планетою, що знаходиться на відстані близько 108 млн. Км (67 млн. Миль) або 0, 72 АС 3. День на Венері триває близько 243 земних діб (час, необхідний Венері для здійснення одного повного обороту навколо своєї осі). Венера робить один повний оберт навколо Сонця (рік на Венері) за 225 земних діб. 4. Венера є твердою планетою, також відомої як планета земного типу. 5. Щільна і токсична атмосфера Венери складається в основному з вуглекислого газу (CO 2) і азоту (N 2), з хмарами з сірчаної кислоти (H 2 SO 4).
6. Венера не має супутників. 7. Навколо Венери не існує кілець 8. Більше 40 космічних апаратів досліджували Венеру. Місія Магеллан прибула на орбіту Венери в 1990 -х і відобразила близько 98 відсотків поверхні планети. 9. Немає жодних доказів життя на Венері. Дуже високі температури на планеті, що досягають майже 480 градусів за Цельсієм (900 градусів за Фаренгейтом) є явною перешкодою для життя в тому вигляді, в якій ми її знаємо. 10. Венера обертається в зворотному напрямку, в порівнянні з іншими планетами. Це означає, що Сонце на Венері встає на заході і заходить на сході.
Дякую за увагу!