«Великий каньйон – це, напевно, найбільш значуща сторінка в історії Землі, написана і залишена нащадкам самою природою» . Так у середині ХХ століття написав відомий геолог Джозеф Круча. Це відповідає дійсності, адже Гранд-каньйон – це, напевно, єдине місце на планеті, де вчені з легкістю можуть простежити послідовність дванадцяти скельних формацій, які змінювали одна одну, а також їх еволюцію з доісторичних часів. Різнокольорові скелі склалися з шарів найрізноманітніших порід, які формувалися в різні геологічні епохи {
Єллоустоун отримав статус національного парку в далекому 1872 році, а в 1978 він був внесений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Станом на 2010 рік цей національний парк є одним з найбільш популярних серед туристів місць на території Сполучених Штатів Америки – вже зараз Єллоустоунський національний парк щорічно відвідує близько 3 мільйони чоловік, причому з кожним роком ця цифра продовжує зростати.
Мало в Каліфорнії місць, про які можна було б сказати стільки приємних слів, скільки про Національний парк Йосеміті. Не дивно, що він – справжня туристична Мекка. Щорічно в це місце приїжджає близько 4 млн. чоловік. По своїй популярності Йосемітська долина поступається лише Великому каньйону та знаменитому Йелоустону. Незважаючи на існування добре організованих мереж залізничного та автобусного транспорту, під’їзди до долини Йосеміті з червня по вересень нагадують автостради великих міст на годину-пік.
Національний парк «Еверглейдс» (англ. Everglades National Park) — найбільша природоохоронна територія в субропічній зоні США[1], що займає південну чверть болотистої території Еверглейдс. Територія парку складає 6104 км², щорічно його відвідує біля мільйона туристів[2]. З 1979 року парк внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
Національний та штатський парки «Секвоя» (англ. Redwood National and State Parks) — національний і штатський парки, розташовані вздовж тихоокеанського узбережжя північної Каліфорнії у США.
Грейт Смокі Маунтинс - Національний Парк, розташований на кордоні штатів Теннессі та Північна Кароліна, знаходиться в самому серці Аппалачів. Назва Great Smoky Mountains в перекладі з англійської мови Великі Димні гори. Подорож з Атланти до парку займе приблизно 3 години у напрямку на північ.
Націона льний па рк «Гавайські вулкани» (англ. Hawai'i Volcanoes National Park) — національний парк у США, заснований в 1916 на Гавайських островах, де впродовж сотень тисяч років процеси вулканізму, міграції і еволюції створили унікальну екосистему та самобутню культуру. Парк містить різноманітні природні середовища, розташовані від рівня моря до вершини найвищого вулкану Землі Мауна-Лоа висотою в 4172 м. Кілауеа, один з діючих вулканів, наочно показує, як виникли Гавайські острови, і як були створені їх видовищні ландшафти. Парк охоплює приблизно 1348 км² площі на о. Гаваї. У парку, з основ його гір на дні океану по їх вершин у небі, — ціле розмаїття ландшафтів
Національний парк Олімпік, розташований в штаті Вашингтон - це унікальне місце, цікаве любителям природи, походів і пригод. Відвідувачі можуть помилуватися дуже різноманітними пейзажами, в числі яких тихоокеанські пляжі, дощові ліси, покриті снігом вершини гір, а також побачити безліч різних рослин і тварин. 95% парку займає територія, не зачеплена цивілізацією.
Ніагарський водоспад - одне з чудес світу , розташований на річці Ніагарі між озерами Ері і Онтаріо на сході Північної Америки, на кордоні між Сполученими Штатами і Канадою. Водоспад знаходиться частково в Канаді, частково в США, і розділяється Козячим островом.
Вели кі Озе ра, 5 озер тектонічно-післяльодовикового походження (Верхнє, Гурон, Мічиґан, Ері, Онтаріо) у Канаді та США; загальна площа 245, 2 тис. км 2 (один із найбільших прісноводних басейнів Землі); різниця висот між (Верхнім озером та Онтаріо — 108 м; з'єднані між собою, а також каналами з ріками Гудзон і Міссісіпі (Іллінойський водний шлях); через ріку Св. Лаврентія доступні для морських суден; частина Водного Шляху Св. Лаврентія (загальна довжина до виходу в океан близько 3 000 км); основні порти: Чикаго, Клівленд (США), Тандер-Бей, Торонто (Канада). Одним з перших дослідив Великі озера французький мандрівник Роберт Кавелье де ла Саль
Національний парк «Мамонтова печера» (англ. Mammoth Cave National Park) — національний парк у США в центральній частині штату Кентуккі, який містить частину Мамонтової печери, — найбільшої за довжиною відомої системи печер у світі в західних передгір'ях Аппалачі та недалеко від міста Луїсвілл. Протяжністю в 288 км. та з глибиною в 300 м. находиться на першому місці серед печер земної кулі. Назва печери і парку походить від назви гірського хребта, під яким сформувалася печера. За походженням Мамонтова печера є карстовою. Досліджена частина має 225 проходів, 47 великих куполів, понад 20 глибоких шахт. Загальна довжина порожнин досягає 74 км. У печері є ріки й озера, по яких можна плавати у човні; живуть у ній сліпі павуки і цвіркуни, в річках та озерах — сліпі риби й раки. Відкрита 1809.
Місто Майамі, відпочинок в якому стає популярнішим з кожним роком, залучає туристів унікальним тропічним кліматом, з теплою зимою і жарким літом. Середня температура в Майамі, відпочинок в якому прекрасний у будь-який час року, перебуває на рівні 24 -26 градусів тепла. Але, незважаючи на ідеальні умови для пляжного відпочинку, Майамі є не стільки курортом, скільки найбільшої в штаті Флорида індустрією розваг на будь-який смак.
Орландо, як і Майамі, розташований в самому серці Флориди. Орландо, з його розкішними парками, численними атракціонами по праву вважається найпопулярнішим туристичним об'єктом. Головним центром розваг, безумовно, є знаменитий комплекс парків Діснея. Тим, хто хоче відчути себе в ролі героїв американських фільмів, слід обов'язково побувати в «Universal Studios Escape» .
іншого, ще й столицею штату Флорида (Florida). Корінні жителі Талахассі пишаються унікальними міськими пам'ятниками - Старим і Новим Капітолієм. Старий Капітолій був зведений в середині дев'ятнадцятого століття, зараз це музей, відкритий для вільного відвідування.
Саратога-Спрінгс - місто-курорт на сході штату Нью-Йорк , біля підніжжя гір Адірондак, в 50 км на північ від м. Олбані. Мінеральні джерела (Хаторн, Хейс, Кеса, Ред, Пірліс, Гейзер, Віші, Ексцельсіор) з вуглекислолужними і хлоридно-натрієвими водами.
північному сході США (шт. Мічиган), поблизу м. Детройт. Розташований в долині р. . Клінтон. Рівер, поблизу впадання її в оз. Сент-Клер. Як курорт розвивається з 1873. Осн. природний леч. фактор - сульфідні хлоридні натрієві води хв. джерел, що використовуються для ванн і питного лікування при захворюваннях органів руху і опори, травлення, а також шкіри
Чарлстон. Сульфідна вода мінеральних джерел (звідси назва курорту) використовується гол. обр. для ванн при захворюваннях органів руху і опори, периферичних нервів, шкіри та ін Один з найстаріших курортів США, що розвивається з 18 в. Популярний центр туризму. Численні готелі, в т. ч. з лікуванням; вілли. Зберігся котедж (т. зв. Річний Білий дім), побудований в 1816 і служив резиденцією президентам країни М. Ван Бьюрену, Дж. Тайлеру, М. Філмору.
захворюваннях органів руху і опори (в т. ч. при наслідках поліомієліту). Особливо інтенсивно курорт розвивався після 1927, коли майбутній президент США Ф. Д. Рузвельт заснував Вормспрінгскій фонд для лікування поліомієліту (в 1921, захворівши на поліомієліт, він лікувався в У. -С). Функціонують санаторії, культурний центр, школи для дітей. Зберігся котедж (т. н. Малий Білий дім) президента Ф. Д. Рузвельта, де він помер в 1945.
Френч-Лік - бальнеологічний курорт в центральні частини США (шт. Індіана). Розташований в рівнинній місцевості, на висотіблизько 150 м. Клімат помірний континентальний. Основний природний лікувальний фактор - сульфідні води (темп-pa близько 13 ° С, мінералізація 3, 7 - 4, 6 г / л) джерел, що застосовуються при захворюваннях органів руху і опори, травлення, шкіри; здійснюється розлив води у пляшки. Як курорт розвивається з 1 -ї половини 19 ст. Нині один з популярних бальнеологич. курортів країни
Розташований в пд. відрогах гір Уошито, на висоті 180 - 430 м, в долині р. Уошито. Клімат помірний, м'який. Курорт захищений горами від півн. і зап. вітрів. У підніжжя масиву Хот-Спрингс. Маунтін на поверхню виходять 47 термальних (до 62 ° С) джерел, води (хлоридні натрієві, йодо-бромні, азотні та ін) застосовують для ванн при захворюваннях органів руху і опори, периферич. нервової системи та шкіри, а також для розливу. . У 1921 джерела і навколишня теретирія (Усього 4 тис. га, в т. ч. частково тер. Курорту) увійшли в національного парку. Хот-Спрінгс найбільший в США бальнеологич. курорт і центр туризму. Тут функціонують 20 бальнеологич. установ , реабілітація. центр, Центр физич. медицини. Поблизу розташовані озера Уошито, Гамільтон та інші, к-які разом з околицями є популярною зоною відпочинку, туризму та водного спорту
Екселіор-Спрінгс бальнеологічний курорт (шт. Міссурі), Розташований на висоті 285 м. Основний природний лікувальний фактор - хлоридні натрієві води х, що містять кальцій, залізо, магній; використовуються для питного лікування і ванн, а також для розливу. Курорт заснований в 1880 році.
Гленвуд-Спрінгс - бальнеологічний курорт (шт. Колорадо). Розташований в долині р. . Колорадо , на схилах Скелястих гір, на висоті близько 1760 м. Термальні (48 - 60 ° С) хлоридні натрієві води джерел використовують переважно для ванн при захворюваннях органів руху і опори. Застосовують також потогінні ванни в печерах з гарячими джерелами (темп-pa повітря 40 - 42 ° С). Є ванні будівлі. В околицях знаходиться Гленвуд-каньйон (глиб. до 305 м), що простягнувся вздовж р. Колорадо; Нац. парк Рокі -Маунтін.
Палм-Спрінгс бальнеокліматичні курорт (шт. Каліфорнія. Розташований в горах Сан -Бернардіно, на схилі м. Сан-Джасінто (3293 м), в долині Коачелла. Осн. природні л чинники - сульфідні термальні води хв. джерел і жаркий сухий клімат (позначається вплив розташованої поблизу пустелі Мохаве), який використовується переважно. в зимовий сезон (січн. - квітня. ). Гарячі джерела були відомі ще іспанцям, який заснував тут поселення Агуа-кальенте (у перекладі - «гаряча вода» ).
ЛАС-ВЕГАС - курорт (шт. Невада), розташований в пд. відрогах гірського масиву Спрінг, на висоті 620 м. Клімат сухий, з м'якою зимою і нежарким влітку. Поблизу є гарячі джерела. Недалеко знаходяться гідростанція і гребля Гувер (вис. 220 м) на р. Колорадо - об'єкт туризму. Поблизу розташоване мальовниче оз. Мід, околиці якого разом з вершиною Чарлстон-Пік (вища точка масиву Спрінг, 3630 м) популярні як зона відпочинку. Долина смерті - найнижче місце в Північній Америці (85 м нижче рівня моря, одна з найглибших і безводних западин на Землі)
САН-ВАЛЛІ - гірськокліматичні курорт (шт. Айдахо). Знаходиться в горах Сотут , на висоті близько 1830 м, в долині р. Біг-Вуд. М'який гірський клімат , захищеність долини від сильних вітрів, мальовниче розташування поблизу невеликого оз. Сан-Валлі сприяли перетворенню міста в популярний кліматичний курорт і один з найбільш відомих в країні центрів зимового спорту.
Гірськолижний курорт Скво-Веллі розташований у районі озера Тахо в горах Сьєрра-Невада в штаті Каліфорнія. Озеро Тахо із смарагдовою водою, оточене засніженими вершинами, - одне з найкрасивіших у світі. Гори навколо не дуже високі, але завдяки близькості Тихого океану і особливому мікроклімату цілинний сніг у цьому районі схожий на пудру. У 1960 році Скво-Веллі приймав VIII Зимову Олімпіаду. Проведення Олімпіади дало поштовх розвитку курорту. Тепер Скво-Веллі - один з кращих гірськолижних курортів США. Площа схилів, придатних для катання, складає понад 1 600 га.
САНТА-ФЕ - гірськокліматичні курорт на адміністративний центр шт. Нью-Мексико. Розташований в Скелястих горах, на висоті 2132 м, в долині р. Ріо-Гранде, на р. Санте-Фе (ліва притока Ріо-Гранде). Клімат субтропічний сухий. Зима м'яка, літо тепле, кількість опадів 350 - 450 мм на рік. Річна відносна вологість 41 - 59%. Курорт захищений хребтами Скелястих гір (вис. 3 - 4 тис. м) від сильних вітрів з Тихого океану і Мексиканської затоки. Також є центром зимового спорту і туризму. Архітектурні пам'ятники: губернаторський палац (поч. 17 ст. ; нині музей), капела Сан-Мігель (17 - 18 ст. ), собор св. Франциска (19 ст. ).
Тусон - кліматичний курорт на (шт. Аризона). Розташований в долині р. . Санта-Крус (басс. р. Колорадо), між гірськими масивами Санта-Каталіна, на висоті близько 730 м. Клімат сухий пустельний. Кількість опадів 280 мм на рік. У травні - червні темп-pa досягає 37, 7 ° С. Характерно велика кількість сонця (до 85% сонячним днів у році). Клімат виключно сприятливий для кліматотерапії при захворюваннях нирок. Як курорт розвивається з 19 ст. , Особливо інтенсивно з 1880 (після будівлі ж. Д. ). Є велика ксть санаторів та інших лікувальних закладів. М'який клімат взимку, своєрідна рослинність (в т. ч. кактуси Карнегі гігантська вис. До 12 м, агави та ін), мальовничі гірські ландшафти з каньйонами сприяли перетворенню міста також у центр туризму. Поблизу є багато індіанськіих резервації (Сан-Ксав'єр, Папаго тощо), заповідник Сагуаро
Лейк-Плесіді- кліматичний курорт (шт. Нью-Йорк). Розташований в горах Адірондак (у системі Аппалачів), на висоті близько 570 м, на схилі г. Уайтфейс (1483 м), на берегах озер Міррор і Плесід (довж. 6, 4 км, шир. 800 м), в оточенні переважно. хвойних лісів. Основний природний лікувальний фактор - м'який гірський клімат. Як курорт (спочатку переважно літній) розвивається з 1850, нині один з найбільш відомих климатичних курортів і центр зимового спорту, і місце проведення III (1932) і XIII (1980) зимових Олімпійських ігор
Альбукерке По дорозі Рут 66, що проходить через центр міста, можна доїхати до багатьох пам'яток Альбукерке. На Центральній Авеню, яка є частиною знаменитої Рут 66, розташовується університет Нью-Мексико. Канатна дорога доставить вас прямо на вершину гір Сандія, звідки в ясний день відкривається чудовий вид на 15000 квадратних миль. На заході між бавовняними долинами і сплячими вулканами, обриси яких видно на тлі вогненночервоних заходів, знаходиться зоопарк Ріо-Гранде. Як тільки місто починає тонути в сутінках, тисячі вогнів мерехтять в ночі як діаманти, відбиваючи сяйво зірок, розсипаних по небесному полотну.
Гавайські острови — архіпелаг із дев'ятнадцяти великих островів та атолів і численних малих острівців та підводних гір з північного заходу на південний схід у центральній частині Тихого океану між 19° пн. ш. та 29° пн. ш і 178° зх. довготи та 154° зх. довготи. Адміністративно острови складають собою американський штат Гаваї. Великі острови: Гаваї, Мауї, Кахоолаве, Ланаї, Молокаї, Оаху, Кауаї, Ніїгау. Малі: Ніхоа, Некер, Френч-Фрігейт-Шолс , Гарднер-Піннаклс Риф Маро , Лайсан , Острів Лисянського , Атол Перл і Гермес Атол Мідвей , Атол Куре
Лонг-Бранч приморський кліматичний курорт розташований на узбережжі Атлантичного океану. Самий старий (з кін. 18 ст. ) кліматичний курорт країни. Клімат помірний, з дуже теплим літом і м'якою зимою, порівн. темп -pa січ. - 1 ° С, липня 23 ° С, опадів бл. 1000 мм на рік. Широкий піщаний пляж.
Лонг-Біч - приморський кліматичний курорт на південному заході США (шт. Каліфорнія), Розташований на березі затоки Сан-Педро Тихого океану. М'який клімат багата субтропічна рослинність, широкий піщаний пляж (довжиною 13 км) сприяли перетворенню міста в популярний курорт (з поч. 20 -х рр. . 20 ст. ). Є також центром парусникового спорту.
Ньюпорт - кліматичний курорт на (шт. Род-Айленд). Розташований на південному березі о. Род-Айленд (довж. ок. 24 км) в зал). Як кліматичний курорт був популярний вже в 19 ст. , нині один з найбільш фешенебельних в країні літніх курортів. Центр туризму та вітрильного спорту. Є арх. -іст. пам. 17 - 19 вв. Проводяться щорічні фестивалі джазової музики (з 1954). На північ від міста (також на о. Род-Айленд) кліматичний курорт Мідлтаун.
Кейп-корд Піщані дюни, протяжні просторі пляжі, прозорі води Атлантичного океану, заповідні ліси та мальовничі пагорби це ландшафти Кейп-корд - півострова химерної форми, що нагадує вигнуту рибу, розташованого на північному сході США. Трісковий мис (від англійського cod - тріска) - таку назву, за легендою, півострову дали першовідкривачі, які прибули сюди на початку 17 століття, побачивши неймовірну кількість цієї риби у водах біля узбережжя. 20 листопада 1620 у північній частині мису, пасажири знаменитого корабля «Mayflower» вперше вступили на землю континенту, який вже називався Америкою. А коли побудували залізницю до бостона, почався розвиток туризмую
Міртл-Біч - прибережний курортне місто в окрузі Горр, Південна Кароліна, США. Місто фактично є центром агломерації Міртл-Біч і Гранд-Странд - комплексу невеликих прибережних міст і островів, що розтягнувся від міста Літл Рівер до Джорджтауна, Південна Кароліна. У Міртл-Біч розташовано багато туристичних визначних пам'яток, серед яких особливо значущим є парки розваг Family Kingdom Amusement Park, Фристайл Мьюзік Парк і Бродуей на пляжі (Broadway at the Beach). Парк водних атракціонів Міртл Уейвс (Myrtle Waves) є одним з найбільших на східному узбережжі США. У Міртл-Біч знаходиться приблизно 40 невеликих майданчиків для гольфу.
Оушен-сіті, місто-курорт, знаходиться на косі, яка включає в себе Оушн-Сіті, Південну Віфанії, Делавер, і острів Фенвік, штат Делавер.
На відміну від останніх діснеєвських парків Діснейленд в Орландо (Флорида) називається Світ Діснея - Walt Disney World. Для будівництва парку брати Діснеї купили 11000 гектарів землі, на яких на початку сімдесятих років минулого століття виріс Світ Діснея. Проект у декілька разів перевершував каліфорнійський Діснейленд і коштував більше 100 мільйонів доларів. Уолт Дісней не дожив до відкриття свого дітища, і його брат довів будівництво до кінця вже наодинці. На центральній площі Чарівного королівства споруджений пам'ятник: бронзовий Уолт стоїть разом з Мікки Маусом, а на постаменті вибитий напис: Партнери. Парк відкрився 1 жовтня 1971 року. Це дійсно цілий світ. Він займає територію 12173 квадратних кілометрів, здатну вмістити Сан-Франциско разом з передмістями.
Діснейленд (Disneyland), популярний тематичний парк розваг компанії "The Walt Disney Company", був відкритий 17 липня 1955 року в містечку Анахайм, штат Каліфорнія, в 40 хвилинах їзди на південь від Лос-Анджелеса. Цікаво, що церемонію відкриття парку по телебаченню вів майбутній президент США актор Рональд Рейган. Діснейленд в Каліфорнії - це найперший Діснейленд в світі, "справжній", втілення мрії Уолта Діснея про парк відпочинку, в якому було б цікаво і дорослим, і дітям, що виникла у Діснея, коли він з дочками був у Парку Гріффіта (Griffith Park ), розташованому в горах Санта-Моніки, також в околицях Лос-Анджелеса. Фантазія художника і ентузіазм всіх творців парку втілилися в чарівному світі мультфільмів та казок, де живуть Міккі Маус та його друзі і на кожному кроці чекають дива. Цікаво, що серед відвідувачів парку дорослих чи не більше, ніж дітей!
Всупереч розхожій думці Лас-Вегас це не тільки храм азартних ігор. Багато туристів приїжджають у це місто щороку, але й близько не підходять до ігрових залів. Деякі туристи приїжджають подивитися шоу, адже Лас-Вегас вважається світовою столицею розваг і їхні пристрасті можна зрозуміти, тут виступають всесвітньо відомі знаменитості. У шикарних ресторанах відомі шеф-кухарі змагаються між собою в кулінарному мистецтві, у розважальному комплексі «Мандалай. Бей» можна покуштувати найдорожчий у світі гамбургер. Зате зіграти весілля в Лас-Вегасі можна значно дешевше, та й сама процедура одна з найпростіших в світі, вона максимально спрощена і прискорена, мінімум формальностей
Будучи частиною всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО, Національний парк Меса-Верде розташовується на південнозаході штату Колорадо в Монтесума-Кантрі, Сполучені Штати. Парк загальною площею в 81, 4 кв. миль (211 кв. км) знаходиться поблизу американського району Чотири кута (Four Corners) і його яскравою особливістю є численні руїни будинків і сіл, побудованих древнім народом пуебло, відомим як індіанці анасазі. Діапазон висот Меса-Верде коливається між 1900 і 2600 м. У значній частині парку переважають хребти і долини, що біжать на північ і південь країни.
Національний історичний парк Чако займає територію в 53 квадратні милі і вважається одним з найбільш важливих з точки зору археології районів у містичній і загадкової Північній Америці. Люди, які населяли цю землю, створили самі масивні за всю історію регіону до 1800 р. рукотворні споруди.
Кахокія або Каоко (Cahokia) - група з 109 курганів північноамериканських індіанців, розташована біля міста Коллінсвілл в штаті Іллінойс на березі Міссісіпі, навпроти міста Сент-Луїс. Найбільший археологічний пам'ятник Міссісіпської культури (VII-XIII ст. ) З 1982 р. - під захистом ЮНЕСКО як пам'ятник Всесвітньої спадщини.
Ста туя Свобо ди — національний пам'ятник США, символ свободи, демократії та справедливості. Це одна з найзнаменитіших скульптур в США та в світі, часто звана «символом Нью-Йорка і США» , «символом свободи і демократії» , «Леді Свобода» . Це подарунок французьких громадян до сторіччя американської революції.
Штаб-квартира ООН (англ. United Nations Headquarters), відкритий у 1950, у місті Нью-Йорк, в окрузі Мангеттен. Штаб -квартира ООН міжнародна територія між Фирст Авеню до заходи, 42 Стріт до півдні, Іст 48 Стріт до півночи, і Іст-Ривер до сходи. Джон Д. Рокфелер Джр. , сина Джон Д. Рокфелер купив і пожертував сушу для Штаб-квартири.
Рокфеллер-центр - воістину унікальний комплекс. Джон Рокфеллер - молодший ініціював грандіозну будову на місці ботанічного саду Колумбійського університету. Центр ділової активності та розважальної індустрії - місце дислокації NBC та інших телекомпаній. Тут розташовуються «апартаменти» всесвітньо відомих фірм. Одне з найбільш примітних споруд - «Дженерал Електрик білдінг» . Фасад цього химерного велетня прикрашає алегоричний барельєф «Мудрість» , створений Лі Лаурі. Головний будинок-гігант - це, звичайно, 70 -поверховий хмарочос на Рокфеллер-плаза.
Бруклінський міст був побудований за проектом інженера Джона Роблінга (англ. John Augustus Roebling) і його компанії. Будівництво мосту розпочалося 3 січня 1870 року й закінчилося через 13 років, 24 травня 1883 року. Три прольоти мосту з'єднували дві готичні вежі, довжина основного прольоту склала 486, 3 метри. Міст обійшовся в 15, 1 мільйонів доларів. У перший же день близько 1 800 транспортних засобів та 150 300 чоловік скористалися ним, щоб перебратися на іншу сторону. Однак через тиждень у натовпі, котрий знаходився на мості пройшов слух про можливості раптового обвалення моста, що стало причиною тисняви й загибелі 12 чоловік. Щоб запевнити народ у міцності мосту, влада провела по ньому 21 слона із цирку, що гастролював неподалік.
Собор Св. Патріка (англ. St. Patrick's Cathedral) - католицький храм в Нью-Йорку, видатний пам'ятник неоготики. Собор внесений до реєстру національних історичних пам'яток США (англ. National Historic Landmark). Це найбільший, побудований в неоготичному стилі, католицький храм США. [1]. Собор святого Патріка є кафедральним собором архиєпархії Нью-Йорка. Собор розташований на перехресті П'ятдесятий вулиці і П'ятій авеню, навпроти будівлі Рокфеллер-центру.
Крайслер Білдінг – класичний представник архітектурного стилю Арт Деко і на сьогоднішній час вважається більшістю архітекторів однією з найвишуканіших будівель Нью-Йорку. У 2007 році він посів почесну 9 ту сходинку у списку «Улюблених архітектурних споруд Америки» , створеному Американським Інститутом Архітектури. У період з 1930 року та до середини 50 -их років будівля була офіційною штабквартирою Корпорації Крайслер, але, хоча будівля була збудована на замовлення автокомпанії, проект був втілений не за її кошти - хмарочос належав Уолтеру П. Крайслеру, спонсорувавшому будівництво.
Ка рнеґі-Хол — концертний зал в Нью-Йорку, на розі 7 авеню і 57 -й вулиці Манхеттена, в якому виконують як академічну, так і популярну музику. Включає три зали, головний з яких з 1997 носить им'я Айзека Стерна. Загальна місткість — 2804 місця. В 1983 і 2003 роках будинок обновлявся.
Волл-стріт — назва невеликої вузької вулиці в нижній частині Манхеттена в місті Нью. Йорк, яка йде від Бродвею до набережної ріки Іст-Рівер. Вважається історичним центром фінансового району Нью-Йорка. Вулиця знаменита тим, що на ній розташована Нью-Йоркська фондова біржа. В переносному сенсі назва Уолл-стрит означає як саму біржу, так і весь фондовий ринок США.
Емпа йр-Сте йт-Бі лдінг — хмарочос висотою 102 поверхи, 381 м. (448 м. з антеною), зведений у стилі Арт Деко хмарочос у місті Нью-Йорк, США. Знаходиться башта на П'ятій авеню між Західними 33 -й і 34 -й вулицями. Власником будівлі є компанія W & H Properties. [1]. Емпайр-Стейт-білдінг перша будівля в світі, яка має понад 100 поверхів. У 1986 році Емпайр. Стейт-білдінг увійшов до списку пам'яткок архітектури національного значення США. [2] [3] [4] У 2007 році будівля під номером один увійшла до списку кращих американських архітектурних рішень за версією Американського інституту архітекторів
Таймс-Сквер знаходиться в центральній частині Манхеттена в місті Нью. Йорку в США на перетині Бродвею та Сьомої авеню в проміжку між 42 -ою і 47 -ою вулицями. Площа одержала таку назву на честь центрального офісу відомої і популярної газети «The New York Times» , який раніше тут розташовувався.
«Медісон-сквер-гарден» також відомий під назвами «Ем-Ес-Джі» і «Гарден» — спортивний комплекс у Нью-Йорку (США), місце проведення міжнародних змагань з кількох видів спорту і домашня арена для команд НХЛ та НБА. Комплекс був збудований наприкінці XIX століття у північно-східній частині Медісон-скверу (на перетині Медісон-авеню і 26 -стріт), назву отримав від назви парку. За свою історію «Медісон-сквергарден» перебудовано тричі (у 1890, 1925 і 1968 роках) і зараз знаходиться на 7 -ій авеню і між вулицями 31 -стріт і 33 -стріт.
Музей мистецтва Метрополітен — відомий художній музей США, заснований в Нью. Йорку в 1872 (міститься в центральному парку, філія — у парку Форт-Трайон). У музеї представлені пам'ятки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Стародавніх Єгипту, Греції та Риму, країн Західної Європи (Італії, Франції, Фландрії, Голландії, Англії, Німеччини та ін. ), Близького і Далекого Сходу. У 1924 відкрито відділ американського мистецтва.
Музей Сучасного Мистецтва відкритий у 1929 розташований у Мангеттенському Мідтауні в місті Нью. Йорк. Музей мистецтва - одна з найкращих колекцій сучасного мистецтва у світі. Колекція музею включає архітектурні проекти, графіку, живопис, скульптури, фотографії, друковані видання, книжні ілюстрації, кінофільми й пресу. В колекції бібліотеки понад 300 000 примірників книг і періодичних видань, а також понад 70 000 файлів художників. Фундаторками музею були Абі Альрич Рокфелер (дружина Джона Д. Рокфелер Мл. ), та її друзі Лилі П. Блиса і пані Корніліос Дж. Сулівана.
Про Елліс Айленд і музей імміграції, чомусь, мало хто знає. Хоча ступінь інтересу, на мій погляд, обернено пропорційно популярності. Можливо, це пов'язано з тим, що найбільш цікавий цей музей тим, хто вже пожив в Америці і представляє, яку роль зіграли різні хвилі іммігрантів в її історії
Національний музей американських індіа нців— розташований у центрі м. Вашингтон, США на Національній алеї і є невід’ємною частиною Смітсонівського інституту. Музей також має філіал в м. Нью-Йорк, який розташований на Манхеттені і називається Центр Джорджа Густава Хея
Бродве й — назва найдовшої вулиці Нью-Йорку (більше 25 км. ), що протягнулася через весь Мангеттен, Бронкс і далі на північ через невеликі містечка до столиці штату Нью-Йорк міста Олбані. Вулиця Бродвей порушує «квадратно-гніздове» , перпендикулярне планування Манхеттена. Вона хвилями згинається, «гуляючи» упоперек острова. У районі перетину Бродвею з 42 -ою стріт знаходиться Таймс-сквер (назва від газети «Нью. Йорк Таймс» ). На цій вулиці розташовуються знамениті театри, тому назва вулиці стала синонімом американського мистецтва театру.
Центральний парк в Нью-Йорку є одним з найбільших та найвідоміших парків у світі. Парк розташований на острові Манхеттен між 59 -ий і сто десятий вулицею і П'ятої та Восьмій авеню і таким чином має прямокутну форму. Довжина парку - 4 кілометри, ширина - 800 метрів, загальна площа - 3, 4 км ² (що майже вдвічі більше площі Монако). Парк відвідують приблизно 25 мільйонів чоловік в рік, він є найбільш відвідуваним парком в США, і його показ в багатьох фільмах і телевізійних шоу зробив парк одним з найзнаменитіших у світі. Парк обслуговується Комітетом з охорони природи Центрального парку , приватної некомерційної організацією, яка управляє парком за контрактом з Департаментом парків та місць відпочинку міста Нью. Йорк.
Нью-йоркський ботанічний сад - один із найстаріших і найбільших ботанічних садів в світі. Натхненні побаченим в 1889 р. в Лондоні ботанічним садом Кью-Гарденз, ботаніки доктор Натаніел Лорд і його дружина Елізабет Бріттон повернулися в Нью-Йорк з наміром створити щось подібне. Всього через два роки основа майбутнього саду була закладена в глибокій долині річки Бронкс і на прилеглих 16 га незайманого лісу. Наступним етапом було освоєння території площею 101 га - це колишня тютюнова фабрика Лорілларда, де робився нюхальний тютюн з додаванням пелюсток троянд, які вирощувалися і сьогодні вирощуються тут же.
Перший камінь у фундамент Капітолію був закладений Джорджем Вашингтоном 18 вересня 1793. Будівництво будівлі в стилі ампір велося кількома поколіннями архітекторів. Вже в листопаді 1800 в недобудованому Капітолії вперше зібрався Конгрес, проте в 1814 р. його спалили англійці і відновні роботи зайняли п'ять років. У 1820 -27 рр. . південне та північне крила будівлі були нарешті з'єднані переходом, над яким вознісся купол.
Білий дім — резиденція президента США у Вашингтоні (Пенсильванія-авеню, 1600). Являє собою маєток в неокласичному стилі (архітектор Джеймс Хобан). Будівництво почалося у 1792, закінчилося 1 листопада 1800. Цього ж дня першим його господарем став другий президент США Джон Адамс. Спочатку іменувався як «Президентський палац» або «Президентський особняк» , перше розмовне вживання терміну «Білий дім» відноситься до 1811. Офіційною назва стала лише у 1901 з розпорядження Теодора Рузвельта. З 1909 робоче місце президента знаходиться в Овальному кабінеті в лівому крилі будівлі.
Меморіал Лінкольна меморіальний комплекс, розташований на Національному алеї в центрі Вашингтона. Був побудований на честь шістнадцятого президента США Авраама Лінкольна. Його президентство довелося на роки Громадянської війни (1861 -1865). Меморіал, що зводилися в 19141922 роках, символізує віру Лінкольна в те, що всі люди повинні бути вільні.
Монумент Вашингтона — обеліск в західній частині Національної алеї у Вашингтоні (США), зведений на честь першого Президента США Джорджа Вашингтона. Монумент зроблений із мармуру, граніту і мідного кварциту є одночасно найстрункішою висотною спорудою у Вашингтоні і світі, та найстрункішим обеліском заввишки 169 метрів 29, 4 сантиметрів
Бібліотека Конгресу - де факто національна бібліотека Сполучених Штатів Америки та дослідницький підрозділ Конгресу США. Є найбільшим за площею книгосховищем та однією з найважливіших бібліотек світу. Знаходиться у Вашингтоні, має три будівлі
Пам'ятник вселяє громадянам та лідерам по всьому світу, думку протистояння ненависті, запобіганню геноцид, у і сприянню зміцненню людської гідності
У Вашингтоні розташований Вашингтонський кафедральний собор англіканської Єпископальної церкви США, що є шостим за величиною кафедральним собором у світі. Знаходиться на перетині Массачусетс-авеню і Вісконсин-авеню.
До міст –туристичних центрів крім описаних вище Нью-Йорку, Вашингтона, Маямі, Орландо, Лас-Вегаса, Філадельфії також належать Лос-Анджелес, Чикаго, Денвер, Сан-Францичко, Буффало, Даллас, Анкоридж, Гонолу
Да ллас — місто в США, розташоване у північно-східній частині штату Техас на ріці Трініті. Адміністративний центр графства Даллас. Разом з Форт-Уертом й іншими містами агломерації (Арлінгтон, Гарланд, Дентон, Ірвінг, Мескит і Плейно) Даллас утворює мегаполіс Даллас—Форт-Уерт. Даллас є 3 -м за чисельністю містом Техасу і 9 -м по США (1 213 825 чол. за даними на 2005 рік); сам мегаполіс Даллас—Форт-Уерт є 5 -м по чисельності в США (5, 7 млн. чол. )
Лос-Анджелес, Лос-Анжелес (англ. Los Angeles) — міська агломерація і порт на південному-заході Каліфорнії, США, населення 3 485 400 (1990), із передмістями — 14 531 530. Промисловість: аерокосмічна, електроніка, автомобільна, хімічна, поліграфічна, харчова, виробництво одягу. Особливості: Голлівуд, центр кіноіндустрії з 1911; обсерваторії в Маунт-Вілсон і Маунт-Паломар; Діснейленд; музей мистецтв Джон-Пол Гетті. Великий Лос-Анджелес складається з 86 міст, включаючи Лонг-Біч, Редондо-Біч, Веніс, Санта. Моніка, Бюрбанк, Комптон, Беверлі-Хіллс, Глендейл, Пасадіна, Ріверсайд і Помона. Загальна площа близько 10 тис. кв. км.
Чикаго — місто в штаті Іллінойс, розташоване на березі озера Мічиган; друге за величиною в США, важливий промисловий, торговельний і культурний центр Середнього Заходу. 3 млн населення в самому місті, 7, 1 млн в метрополії Чикаго. Це місто є центром агломерації Чикаго (англ. Chicago metropolitan area), яку населяють більше, ніж 9, 7 мільйонів людей в Іллінойсі, Індіані та Вісконсині. Це третя за населенням агломераційна зона в Сполучених Штатах Америки. Чикаго відоме у світі своєю багатою історією та архітектурою. Головними «повітряними воротами» міста є Аеропорт О'Хара.
Денвер — адміністративний центр та найбільше місто в штаті Колорадо у США. У 2006 році населення Денвер складало 567, 0 тис. осіб, а в агломерації — 2, 41 млн. Денвер розташований за 24 км на схід від Скелястих гір на висоті 1 609 м над рівнем моря. Річки Чері-крік і Саут-Плетт протікають через центр міста.
Сан-Франциско — місто на західному побережжі США у штаті Каліфорнія, порт, осередок індустрії й торгівлі, осідок багатьох дослідних інститутів і Каліфорнійського університету та Університету штату Каліфорнія, 805 000 мешканців (2010), приблизно 3 000 українців.
Анко ридж (англ. Anchorage), офіційно Муніципалітет Анкориджа — порт і найбільше місто на Алясці, США. Населення: 286 174 мешканців у міських межах й 374 553 — у межах агломерації. У місті мешкає понад 40 відсотків населення штату Аляски, що тільки поступається частці Нью-Йорку у його штаті.
Буффало (англ. Buffalo [bʌfəloʊ]) - місто в штаті Нью-Йорк, друге за чисельністю населення місто штату (після Нью-Йорка), також вживається і Баффало. 292648 мешканців (2000). Адміністративний центр округу Ері. Економічний і культурний центр агломерації Буффало-Ніагара (1, 2 млн жителів). Іноді Буффало включають в так звану «Золоту підкову» (Голден-Хорсшу) - майже десятимільйонного агломерацію, що охоплює із заходу озеро Онтаріо і знаходиться більшою своєю частиною на території Канади.
Гонолулу (англ. Honolulu) — місто в США, столиця і найбільш густонаселене місто штату Гаваї. У перекладі з гавайської, гонолулу означає «захищена бухта» або «місце притулку» . За оцінкою Бюро перепису населення США на 1 липня 2004 р. населення Гонолулу складало 377 260 осіб, а з урахуванням всього острова Оаху — 900 тис. У приміській зоні розташована база військовоморських сил США у центральній частині Тихого океану — Перл-Харбор.