Скачать презентацию Велике переселення народів Розселення слов ян Виконала студентка групи Скачать презентацию Велике переселення народів Розселення слов ян Виконала студентка групи

Даша.ppt

  • Количество слайдов: 18

Велике переселення народів. Розселення слов’ян Виконала: студентка групи 201 ДПМ Конева Дарья Велике переселення народів. Розселення слов’ян Виконала: студентка групи 201 ДПМ Конева Дарья

Велике переселення народів — у вузькому сенсі в сучасній історіографії рух племен і народів Велике переселення народів — у вузькому сенсі в сучасній історіографії рух племен і народів Європи у 4 -6 ст. в різних напрямках, що розпочався з вторгнення племен гунів у північну частину Римської імперії в 375 році.

Причини і привід Причини і привід

Серед основних причин переселення племен IV-VI столітті дослідники називають: l зміну клімату l збільшення Серед основних причин переселення племен IV-VI столітті дослідники називають: l зміну клімату l збільшення населення l нестачу земель l не в останню чергу рух племен могло спонукати прагнення до війни та пригод.

Приводом до Великого переселення народів став наступ гунів, які у 375 році знищують державу Приводом до Великого переселення народів став наступ гунів, які у 375 році знищують державу остготів.

Наслідки Західна Римська імперія перестає існувати. На її місці виникають держави германців. Германців навертає Наслідки Західна Римська імперія перестає існувати. На її місці виникають держави германців. Германців навертає до аріанського християнства гот Вульфіла (жив близько 310382/383 років), котрий переклав Біблію на готську мову. Залишену германцями місцевість на схід від Ельби заселяють слов'яни.

Початки формування сучасних слов'янських народів криються в часах, коли —на території Східної і Південно-Східної Початки формування сучасних слов'янських народів криються в часах, коли —на території Східної і Південно-Східної Європи розпочалося Велике розселення слов'ян яке тривало до кінця VII ст.

Єдина до цього слов'янська спільнота поступово розпадалася на східно-, західно-, південно- й північнослов'янські племінні Єдина до цього слов'янська спільнота поступово розпадалася на східно-, західно-, південно- й північнослов'янські племінні утворення.

Наприкінці VIII ст. на етнічних теренах України сформувалося сім політичних союзів: дулібів (волинян, бужан), Наприкінці VIII ст. на етнічних теренах України сформувалося сім політичних союзів: дулібів (волинян, бужан), деревлян, хорватів, полян, уличів, тиверців, сіверян.

Одним із перших виник Дулібський союз, що об'єднував племена, які заселяли території від Західного Одним із перших виник Дулібський союз, що об'єднував племена, які заселяли території від Західного Бугу на заході до Горині на сході та від Прип'яті на півночі до басейну Верхнього Дністра на півдні. Після його розпаду (середина VII ст. ) частина племен створила союз бужан (волинян).

У Прутсько-Дністровському межиріччі утворилися племена тиверців, які згодом зайняли територію до Південного Бугу. Хорвати У Прутсько-Дністровському межиріччі утворилися племена тиверців, які згодом зайняли територію до Південного Бугу. Хорвати займали терени Верхньої Наддністрянщини (західніше р. Збруча), межиріччя Верхнього Пруту й Дністра, Північну Буковину, Прикарпаття й частину Закарпаття.

Східніше волинян жили деревляни. Межі їхніх земель простягалися від р. Случі на заході й Східніше волинян жили деревляни. Межі їхніх земель простягалися від р. Случі на заході й майже до Дніпра на сході, від річок Уборті та Прип'яті на півночі до р. Тетеріва на півдні. Після розпаду Полянського союзу племен поляни заселяли Середнє Подніпров'я від р. Тетеріва на півночі до вододілу річок Ірпіня і Росі на півдні.

Майже всі ці племінні об'єднання мешкали в смугах лісостепу й лісу, які виявилися сприятливішими Майже всі ці племінні об'єднання мешкали в смугах лісостепу й лісу, які виявилися сприятливішими для розвитку господарства й безпечнішими для життя.