Алкоголь..ppt
- Количество слайдов: 12
Вчені всього світу протягом майже сорока років все гучніше і тривожніше заявляють про небезпеку, яка підстерігає підростаюче покоління дітей, підлітків, молодь. Мова йде про все зростаючий розмах споживання спиртних напоїв неповнолітніми. Так в неповнолітніми США (штат Нью-Йорк) 91% 16 -літніх учнів вживають алкогольні напої. У Канаді біля 90% учнів 7 -9 класів вживають спиртні напої. У ФРН 1% дітей 8 -10 років в стані алкогольного сп'яніння затримується поліцією. Неодноразове або часте вживання алкоголю надає буквально спустошуючий вплив на психіку підлітка. При цьому затримується не тільки розвиток вищих форм мислення, вироблення етичних категорій і естетичних понять, але і втрачаються вже розвинені здібності. Підліток, що називається "тупіє" і тупіє інтелектуально, і емоційно, і етично.
Нервова система Токсичний вплив алкоголю, передусім, позначається на діяльності нервової системи. Якщо вміст алкоголю в крові прийняти за 1 (одиницю), то в печінці він буде таким, що дорівнює 1, 45, а в головному мозку - 1, 75. Навіть невеликі дози алкоголю впливають на обмін в нервовій тканині, передачу нервових імпульсів. Одночасно порушується робота судин головного мозку: відбувається їх розширення, мозку збільшення проникності, крововилив в тканину мозку. У підлітковому віці мозкова тканина бідніша фосфором, багатша водою, перебуває в стадії структурного і функціонального вдосконалення, тому алкоголь особливо небезпечний для неї. Навіть однократні вживання спиртного можуть мати самі серйозні наслідки.
Алкоголь і мозок.
Печінка n Другою "мішенню" алкоголю є печінка. Саме тут, під дією ферментів відбувається його розщеплення. Якщо швидкість надходження алкоголю в клітки печінки вища за швидкість його розпаду, то відбувається накопичення алкоголю, що веде до ураження кліток печінки. Алкоголь порушує структуру кліток печінки, призводячи до переродження її тканин. При систематичних вживаннях спиртних напоїв жирові зміни в клітках печінки призводять до омертвіння печінкової тканини, розвивається цироз печінки, вельми грізне захворювання, майже завжди супроводжуюче хронічний алкоголізм. Дія алкоголю на печінку підлітка ще більш руйнівна, оскільки цей орган перебуває в стадії структурного і функціонального формування. Ураження кліток печінки приводить до порушення білкового і вуглецевого обміну, синтезу вітамінів і ферментів. Спиртні напої, можна сказати, "роз'їдають" слизову оболонку стравоходу, шлунка, порушують секрецію і склад шлункового соку, що утрудняє процес травлення і, зрештою, несприятливо позначається на рості і розвитку підлітка.
Алкоголь і жінка. Необхідно розповісти про те, як впливає алкоголь на жінок, тому що жінками, що є жінок продовжувачками роду людського, закладається здоров'я майбутніх поколінь. Алкоголь, негативно впливає на здоров'я жінки, порушує нормальне функціонування її статевих органів. От декілька цифр. Відомий російський дослідник С. З. Пащенков спостерігав протягом 5 років 3300 пацієнток, що лікувалися від хронічного алкоголізму. У 85, 3 відсотка з них були хронічні захворювання, причому 40, 6 відсотка жінок страждали захворюваннями статевої сфери. У цілому, в жінок, що зловживають спиртним, у 2, 5 рази частіше, ніж у непитущих відзначаються різноманітні гінекологічні захворювання. Зловживання алкоголем, руйнуючи захворювання організм жінки, виснажує її нервову й ендокринну системи і зрештою призводить до безплідності. Крім того, жінки, що безплідності зловживають алкоголем, нерідко ведуть безладне статеве життя, що неминуче супроводжується запальними захворюваннями статевих органів і закінчується безплідністю.
Вагітність з алкоголем. У медичній літературі з'явився спеціальний термін, що позначає комплекс пороків у дітей, викликаних впливом алкоголю, що ушкоджує, у період внутрішньоутробного розвитку алкогольний синдром плоду (АСП) або синдром алкогольної фетопатії. Для АСП характерні уроджені аномалії розвитку серця, зовнішніх статевих органів, порушення функції центральної нервової системи, низька маса тіла при народженні, відставання дитини в рості і розвитку. В дітей із синдромом алкогольної залежності характерні риси особи: маленька голова, особливе лице, вузькі очі, специфічна складка вік, тонка верхня губа. Вжиток спиртних напоїв небезпечний на всьому протязі вагітності, тому що алкоголь легко проникає від матері через плаценту по кровоносних судинах, що харчує плід. Вплив алкоголю на плід у наступні місяці вагітності призводить до недоношеності, зниження маси тіла, народжених дітей, мертвонародженості.
Молодь і алкоголь. l. На жаль, реальне сп'яніння є одним з факторів життя молоді. І часто, дуже часто приводить до раптової і передчасної смерті. В усьому світі від згубної залежності страждають 140 мільйонів осіб. 5% усіх смертей серед молоді у віці від 15 до 29 років викликані вживанням алкоголю. У Європі кожна четверта смерть чоловіків у віковій групі від 15 до 29 років пов'язана з цим. У деяких частинах Східної Європи мова йде вже про кожну третю смерть. У смерть цілому, 55 000 молодих людей у регіоні вмирає щороку від причин, обумовлених дружбою із зеленим змієм. Ці факти трагічні та не можуть не змієм викликати шок.
Чому у дитини або підлітка виникає бажання спробувати алкоголь? Відповідь на це питання не така важка, як здається. Адже алкоголь супроводжує більшість з нас з самого народження. n n n Пройдемо шлях від народження дитини до перших алкогольних проблем разом: Народження. Батько, що випив келих шампанського (щонайменше) з приводу народження сина, бере на руки новонароджену дитинку. Малюк відчуває батьківську любов, тепло та ласку, йому добре та затишно, але, разом з тим він відчуває й пари алкоголю, що йдуть від тата. Швидко формується умовний рефлекс - якщо відчуваються запах алкоголю, це значить буде добре, тепло й затишно. Дитинство. Під час сімейних свят на стіл виставляються яскраві пляшки з алкоголем. Мама і тато з них п’ють та стають веселішими. Свята супроводжуються подарунками, веселощами, радісними миттєвостями для дитини. Формується стереотип - якщо на столі є пляшки з алкоголем, це означає що це є свято. А свята дітям подобаються. Школа. В школі у підлітка з'являється прагнення до самоствердження у колективі. Йому хочеться щоб з ним рахувалися. Хочеться стати дорослішим. А "дорослість" у свідомості підлітка це коли дозволяється те, що не дозволено дітям. У нашому випадку це алкоголь. Хоча батьки і забороняють, але ж самі п'ють! Та і з екрана телевізора постійно твердять, що "справжнє" життя без пляшечки пива неможливе. І підліток, подавляючи у собі рефлекс блювоти, вперше пробує алкоголь. Юність. Регулярне вживання пива у компаніях старшокласників або студентів входить у звичку. Тепер, такі компанії, розпиваючи алкогольні напої в парках та на вулицях, самі стають прикладом для маленьких дітей, які бачать, що "дорослі дяді п'ють". В цей період починаються проблемі зі здоров'ям: дисбактеріоз, початкові стадії пивного алкоголізму, порушення обміну речовин. І це тільки перші ластівки. І через декілька років, створивши свої сім'ї, ці хлопці будуть знову і знову брати на руки своїх новонароджених дітей та дихати на них алкогольними парами. А ще через десять років раптом здивуються, чому їх діти п'ють? Коло замкнулось…
Алкогольна залежність Алкоголізм (пияцтво) — найбільш поширений вид наркоманії, що характерний психофізичною наркоманії залежністю від алкоголю, основою якої є наявність алкоголю в обмінних процесах людського організму, розвивається внаслідок хронічного зловживання спиртними (алкогольними) напоями. У ширшому розумінні алкоголізм — сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя, працю і добробут людей. Психологічно має дві стадії: звичка та хвороба. 1. 2. 3. 4. Алкоголізм, або алкогольна залежність, асоціюється з рядом ознак: Хворобливий потяг до алкоголю; Ріст толерантності (зростає витривалість до великої кількості алкоголю); Втрата кількісного контролю; Наявність синдрому відміни або абстинентного синдрому.
Алкоголізм і суспільство. • Алкоголь «б'є» не тільки самого питущого, але і людей, що оточують його. Часто чоловіки або жінки, схильні до алкоголізму, зневажають своїми обов'язками, друзями, сім'єю і дітьми, для того, щоб задовольнити свою потребу. Пристрасть до алкоголю - причина різноманітних злочинів. Відомо, що 50% усіх злочинів пов'язано з вжитком алкоголю.
Висновок: З алкоголем в дім приходить зло, біда й нещастя. Давайте зробимо так, щоб цього не було. Тільки тверезі люди, твереза нація може бути сильною, мудрою, мати свій дім.