Скачать презентацию ВАСИЛЬ БІЛОЗЕРСЬКИЙ ТА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ Виконала студентка 211 Скачать презентацию ВАСИЛЬ БІЛОЗЕРСЬКИЙ ТА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ Виконала студентка 211

Vasil_Bilozerskiy_ta_yogo_diyalnist_Dragan_211_sp.pptx

  • Количество слайдов: 7

ВАСИЛЬ БІЛОЗЕРСЬКИЙ ТА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ. Виконала студентка 211 сп групи Драган Олександра ВАСИЛЬ БІЛОЗЕРСЬКИЙ ТА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЬ. Виконала студентка 211 сп групи Драган Олександра

Білозерський Василь Михайлович (1825, хутір Мотронівка Борзенського пов. Чернігівської губ. , тепер село Чернігівської Білозерський Василь Михайлович (1825, хутір Мотронівка Борзенського пов. Чернігівської губ. , тепер село Чернігівської обл. , — 20. 02. 1899, там само) — український громадськополітичний і культурний діяч, журналіст. Один з організаторів Кирило. Мефодіївського братства.

Був одним із організаторів Кирило. Мефодіївського братства, написав його статут. Був автором “Записки”— пояснень Був одним із організаторів Кирило. Мефодіївського братства, написав його статут. Був автором “Записки”— пояснень до статуту братства. Виступав за проведення ліберальнопоміркованих реформ, за об’єднання всіх слов’янських народів, у якому провідна роль належатиме Україні, відстоював ідеї християнського братства. У 1847 р. був заарештований і засланий в Олонецьку губернію під нагляд поліції.

У 1847 р. був заарештований і засланий в Олонецьку губернію під нагляд поліції. У У 1847 р. був заарештований і засланий в Олонецьку губернію під нагляд поліції. У 1856 р. звільнений, після чого повернувся в Петербург, де проживали після закінчення термінів заслання кирило-мефодіївці Т. Шевченко, М. Костомаров, П. Куліш. Довкола них зібрався гурт письменників і публіцистів. На початку 1861 р. завдяки зусиллям В. Білозерського і фінансовій підтримці поміщиківпатріотів Г. Галагана і В. Тарновського вийшов український щомісячник “Основа”, де він працював редактором. Його провідними діячами були і П. Куліш та М. Костомаров. Вони обстоювали самостійність української нації та її літератури. Останні роки свого життя жив на хуторі Мотронівці, де й помер 1899 року.

Так як Василь Михайлович є однин із засновників Кирило-Мефодіївського братства, далі я хочу звернути Так як Василь Михайлович є однин із засновників Кирило-Мефодіївського братства, далі я хочу звернути увагу саме на його політичну діяльність.

Статут слов’янського братства Св. Кирила і Мефодія (підготував В. Білозерський) Головні ідеї товариства: • Статут слов’янського братства Св. Кирила і Мефодія (підготував В. Білозерський) Головні ідеї товариства: • необхідність об’єднання слов’янських народів в одну федеративну державу, в якій на принципах добровільності й виборності кожен народ зберігав би свою свободу і самостійність; • Київ — столиця федерації, де збирався б Загальний сейм (один раз на чотири роки); • досягнення Україною державної незалежності з демократичним ладом за зразком США або Французької революції; • для захисту федерації від зовнішніх ворогів передбачалося мати невелике регулярне військо; • кожен штат, окрім того, мав би і свої збройні сили; • кожна слов’янська держава мала б становити у цій

Як висновок можна сказати, що Василь Білозерський відіграв велику роль у створенні Кирило. Мефодіївського Як висновок можна сказати, що Василь Білозерський відіграв велику роль у створенні Кирило. Мефодіївського братства та його розвиток. Дякую за увагу!