ООН 1Презентация Microsoft PowerPoint.ppt
- Количество слайдов: 21
Валеоло гія (лат. valeo — здоров'я, бути здоровим) — сучасна інтегральна наука про фундаментальні закони духовного, психічного і фізичного здоров'я як окремої особи так і всього суспільства в цілому на новому етапі його духовно-творчої еволюції. Вперше цей термін запропонував професор І. І. Брехман у 1980 році.
Валеологія — це нова інтегративна галузь знань, комплексна навчальна дисципліна, що вивчає закономірності, способи та механізми, відновлення та зміцнення здоров'я людини з використанням природних оздоровчих методів і технологій. Валеологія — наука про формування, збереження, зміцнення, відновлення та передачу здоров'я (генетичний фактор) за допомогою, як правило, немедикаментозних, природних чинників та засобів. Валеологія як навчальна дисципліна є сукупністю знань про індивідуальне здоров'я людини та здоровий спосіб життя.
Завдання валеології: - підвищення рівня здоров'я, поліпшення якості життя і соціальної адаптації індивіда шляхом корекції; - вивчення закономірностей формування індивідуального здоров'я та умов його збереження та зміцнення; - формування нового ненасильницького і духовно-творчого мислення; - формування практично здорової, активної та творчої людини, здатної впродовж всього життя самостійно зберігати, розвивати і підтримувати своє здоров'я на належному рівні.
Предмет медичної валеології - індивідуальне здоров'я людини, його механізми, можливості їх корекції, резерви здоров'я людини а також здоровий спосіб життя. Об'єкт валеології - людина, що знаходиться у всьому діапазоні здоров'я (здорова, «третій стан» , хвора). Психосоматичний функціональний стан людини з урахуванням усієї складності і різноманіття біологічних, соціально-економічних, екологічних, морально-етичних, побутових, професійних, суспільно-політичних та інших умов життєдіяльності. До валеології можна віднести: харчування, фізичний стан, рівень функціонування всіх органів, клітин, тканин, їхню адаптацію до середовища, та їх відновлення; рівень регенерації організму, рівень захисту організму та працездатність.
Критика l У грудні 1999 року 140 вчених, суспільних і релігійних діячів підписали відкритий лист міністру освіти РФ, критикуючи валеологію. Листа підписали академіки і члени державних наукових академій: РАН, РАМН, включно з Російської академії президентом медичних наук В. І. Покровським. Академік Едуард Кругляков, голова Комісії РАН по боротьбі з лженаукою та фальсифікацією наукових досліджень заперечує науковий статус валеології. Валеологія піддається критиці також філософами: визначаючи її як одну з ментальних течій сучасності, співробітники Інституту філософії РАН відзначають необґрунтованість світоглядних претензій валеології і спірність її висновків. l l
Загальна смертність в деяких країнах світу (на 1 тис. населення) в 90 -х р. р. l 1 -Китай, 2 -Японія, 3 -Канада, 4 - Турція, 5 -Ірландія, 6 -Іспанія, 7 Нідерланди, 8 -США, 9 -Швейцарія, 10 -Франція, 11 -Фінляндія, 12 -Італія, 13 -Австрія, 14 -Англія, 15 -Норвегія, 16 -Швеція, 17 -Германія, 18 -Данія, 19 -Україна.
l Людина, що живе християнськими цінностями, ніколи не зможе погодитися з тим, що здоров'я тілесне, соматичне (а саме воно проголошується валеологією основною цінністю) є головною метою, до якою повинна прямувати людина і досягненню якою він повинен присвятити все своє життя.
Причини або місце нещасного випадку
ООН 1Презентация Microsoft PowerPoint.ppt