ЖУРАВСКАЯ ИРА.ppt
- Количество слайдов: 15
В умовах трансформованості сучасного середовища нагальною залишається проблема дослідження природокористування з метою з’ясування, насамперед, пріоритетних напрямків його подальшого розвитку. Актуальною ця тема є і для Херсонської області.
Мета дослідження – вивчити особливості природокористування на прикладі Херсонської області. У зв’язку з цим вирішено такі задачі: прийнято теоретичні засади дослідження природокористування; вивчено особливості природокористування Херсонської області; з’ясовано проблеми природокористування Херсонської області та можливі шляхи усунення.
Під природокористуванням ми розуміємо сферу виробничої та наукової діяльності, усю сукупність засобів, які застосовує суспільство задля комплексного вивчення, освоєння, використання, відновлення, поліпшення й охорони природного середовища та природних ресурсів з метою розвитку продуктивних сил, забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини.
Основними факторами, що визначають природокористування є природні ресурси та природні умови. Природними умовами, що визначають природокористування є: місцезнаходження, геологічно - тектонічна будова, орографічні, кліматичні, едафічні та інші природні особливості. Природними ресурсами виступають: земельні, водні, лісові, рекреаційні, мінеральні, біологічні ресурси області.
Особливості природних умов Херсонської області
Основні проблеми природокористування та шляхи їх вирішення
Водні об’єкти забруднені шкідливими речовинами та недостатньо очищеними промисловими і комунально побутовими стічними водами. Перспективи вирішення відзначених проблем полягають у підвищенні ефективності комунальних очисних споруд, запровадженні водозберігаючих форм господарювання, створенні замкнутих циклів водокористування з мінімальним забрудненням води.
Основними проблемами в сфері земельних ресурсів виступають: підтоплення земель та висока їх забрудненість. З метою усунення причин та наслідків підтоплення необхідно здійснити стабілізуючі практичні заходи: впровадити ліміти води на зрошенні в залежності від рівня ґрунтових вод; організувати розчищення русел малих річок, днищ балок, дренажно скидних каналів; будувати новітні системи зрошення на основі водозберігаючого краплинного способу поливу, застосування сучасної техніки поливу.
Основними, найбільш актуальними проблемами використання лісових ресурсів області є: значне висна ження лісосировинної бази, погіршення природних комплексів, деградація рослинного покриву. В останні роки значною екологічною проблемою для Херсонщини стали лісові пожежі, які знищують великі площі соснових лісів. Вирішення названих проблем тісно пов'язано з розширеним відтворенням лісових ресурсів, підвищенням ефективності їх охо рони і використання, впровадження сучасних технологій лісорозведення, удосконалення матеріальної та правової бази степового та лісового господарства
Проблеми щодо використання мінерально сировинних ресурсів України полягають у важко видобувному характері значної частини ресурсів, виснаженості найбільш якісної частини запасів, обмеженні обсягів фінансування геологорозвідувальних робіт. У перспективі здійснюватиметься розвідка нових для України корисних копалин — золота, міді, хрому, свинцю, цинку, молібдену, рідкісноземельних металів, фосфоритів тощо.
Що стосується фауністичних ресурсів, проблеми області полягають у безжальному винищенню флори та фауни. Через не створення спеціальних заходів щодо збереження навколишнього середовища у деяких районах області люди винищують звірів та рослинність які занесені до Червоної книги України. Нестача інвестицій призводить до неповноцінного функціонування заповідників та заказників. Законодавча база застаріла, необхідно її модернізовувати , адже люди не завжди несуть відповідальність за скоєні злочини проти беззахисної природи.
• У курортних зонах морів великою проблемою, є забруднення акваторії стічними водами, що призводить до розвитку в них хвороботворних мікробів. Пляжі забрудненні сміттям відпочиваючих на них людей. Одною з основних проблем рекреаційних ресурсів Херсонщини є відсутність фінансування та недостатньо розвинутий потенціал, обмежена законодавча база. Шляхом вирішення цих проблем по перше є: удосконалення законодавчої бази і доведення якості послуг до європейського рівня, по друге створення очисних споруд а також споруд які б відповідали за відтворення цих ресурсів, створення заходів, щодо інформування та презентації населення світу про наявність оздоровниць, баз відпочинку та ін. , їх реклама на світовому рівні.
В Херсонській області досить високий рівень природокористування на фоні інших регіонів України. Нам необхідно впровадити технологію ресурсозбереження задля меншого забруднення навколишнього середовища, та збереження ресурсів області для нащадків
ЖУРАВСКАЯ ИРА.ppt