Урок природознавства Проект на тему Як звірі та птахи готуються до зими
Як тварини готуються до зими n n В літку звірі ходять в легких шубках, але вони не захистять їх від зимових морозів. Ось чому звірята восени линяют. Линька у звірів – це поступова зміна хутра. Замість літнього хутра восени – воностає густим, пухнастим. Літом білка руда, а в зимку сіра.
Змінюють колір хутра Заєць-біляк в літку сірий, а в зимку білий. Хутро горностая в літку червонувато-буре на спині та грудях жовто–білий. Взимку все хутро чисто біле, лише кінчик хвоста залишається чорним. Це дуже важливо для звірят томущо завдяки цьому взимку вони будуть непомітні на снігу.
Змінюють колір хутра Влітку у рисі хутро коротке, з рудим відтінком. Взимку відростає довге, густе і має світло-сірий колір.
Заготовляють харчі на зиму Деякі звірі запасають на зиму корм. Білки в дуплах ховають горіхи та шишки, гриби розвішують на гілках дерев. Бобри заготовлють багато гілок, які переносять у воду і складають біля своїх хатинок. Миші запасають в норках жолуді, горіхи, зерно.
Впадают в спячку Є такі звірі, які всю зиму сплять. Запас харчів їм не потрібний. Їжак робить в ямці на земле невелике гніздо із сухого листя, травы, моху. В ньому він і залегає в сплячку до весни
Впадают в спячку Про їжака і ведмедя можна сказати, що вони «комори» . Влітку і восени вони посилено живляться і жиріють. Вони витрачають жир взимку, як природний запас харчування.
Впадають в сплячку Жаби, змії, ящірки на зиму залягають у сплячку. деякі жаби зимують на дні водойм. дихають вони при цьому шкірою.
Впадают в спячку До зими борсук сильно жирніє, натаскує в нірку масу листя і робить великий запас їжі. Кажани для зимової сплячки воліють горища, покинуті будівлі. Вони збираються сотнями і привішуються один до одного.
Не роблять запаси на зиму Заєць, вовк, лисиця, видра, росомаха, лось, кабан не роблять запасів на зиму. Вони і так знайдуть для себе їжу.
Перелітні птихи Восени все менше стає їжі. Зникають комахи , травянисті рослини в΄януть. В зимку багато птахів зовсім не змогли б знаходити собі їжу. В кінце літа і восени вони відлітають в теплі края.
Птахи готуються до зими Осінь в лісі. Не чути пташиних пісень. Сойка зариває жолуді про запас. Вибирає най стиглі, тільки часто забуває про них, і весною з цих жолудів вирастають молоді дубки.
Відліт птахів Спочатку відлітають комахоїдні птахи. (вересень- жовтень) Пізніше відлітають зерно -їдні птиці, а потім болотні і водні. Одними з перших відлітають стрижі. стриж
Як летять птахи Журавлі летят ключем, клином Цаплі і гуси летять шеренгою
Переліт птахів Шпаки, дрозди та інші дрібні птахи летять скупчено зграєю. Одні летять в день (лелеки, журавлі, хижі птахи, ластівки, стрижі), а інші вночі (мухоловки, славки, плиски), а деякі і летять і йдуть пішки. Наприклад, коростель -дергач
Переліт птахів Пташина дорога далека і повна небезпек. Дуже багато пернатих під час перельотів гине. Тільки найсильніші, найвитриваліші добираються до теплих країв. Кінець