Скачать презентацию УЛЬТРАЗВУК ВИКОНАЛА УЧЕНИЦЯ 10 -А КЛАСУ ШКОЛИ І-ІІІ Скачать презентацию УЛЬТРАЗВУК ВИКОНАЛА УЧЕНИЦЯ 10 -А КЛАСУ ШКОЛИ І-ІІІ

Ультразвук.pptx

  • Количество слайдов: 10

УЛЬТРАЗВУК ВИКОНАЛА: УЧЕНИЦЯ 10 -А КЛАСУ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 90 М. КИЄВА ЧУМАКОВА УЛЬТРАЗВУК ВИКОНАЛА: УЧЕНИЦЯ 10 -А КЛАСУ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 90 М. КИЄВА ЧУМАКОВА ІРИНА

ПЛАН: 1. Ультразвук 2. Ультразвук у медицині 3. Свисток Гальтона 4. Рідинний ультразвуковий свисток ПЛАН: 1. Ультразвук 2. Ультразвук у медицині 3. Свисток Гальтона 4. Рідинний ультразвуковий свисток 5. Сирена 6. Ультразвук в природі 7. Джерела: 8. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

УЛЬТРАЗВУК Це акустичні коливання, частота яких більша, ніж високочастотна межа чутного звуку (близько 20 УЛЬТРАЗВУК Це акустичні коливання, частота яких більша, ніж високочастотна межа чутного звуку (близько 20 к. Гц) Верхня межа частот ультразвуку умовна.

УЛЬТРАЗВУК У МЕДИЦИНІ Фізіотерапевти часто використовують ультразвук, щоби пришвидшити зрощення зламаних кісток. Одна з УЛЬТРАЗВУК У МЕДИЦИНІ Фізіотерапевти часто використовують ультразвук, щоби пришвидшити зрощення зламаних кісток. Одна з теорій свідчить, що ультразвук має ефект, схожий до активних вправ, навантажуючи кістку і примушуючи її виробляти більше кісткових клітин — цей процес називаєтьсяостеогенезом. Лікувальний чинник методу - це ультразвукові коливання понад 20 000 Гц.

СВИСТОК ГАЛЬТОНА Перший ультразвуковий свисток зробив в 1883 році англієць Гальтон. Ультразвук тут створюється СВИСТОК ГАЛЬТОНА Перший ультразвуковий свисток зробив в 1883 році англієць Гальтон. Ультразвук тут створюється подібно звуку високого тону на вістря ножа, коли на нього потрапляє потік повітря. Роль такого вістря в свистку Гальтона грає «губа» в маленькій циліндричній резонансній порожнині. Газ, що пропускається під високим тиском через порожнистий циліндр, ударяється до цієї «губи» ; виникають коливання, частота яких (вона становить близько 170 к. Гц) визначається розмірами сопла і губи. Потужність свистка Гальтона невелика. В основному його застосовують для подачі команд при дресируванні собак.

РІДИННИЙ УЛЬТРАЗВУКОВИЙ СВИСТОК Більшість ультразвукових свистків можна на сталеву пластинку. Різні модифікації цієї пристосувати РІДИННИЙ УЛЬТРАЗВУКОВИЙ СВИСТОК Більшість ультразвукових свистків можна на сталеву пластинку. Різні модифікації цієї пристосувати для роботи в рідкому конструкції отримали досить широке середовищі. У порівнянні з електричними розповсюдження для отримання однорідних джерелами ультразвуку рідинні середовищ. Завдяки простоті і стійкості своєї конструкції (руйнується тільки коливається ультразвукові свистки малопотужні, але іноді, наприклад, для ультразвукової гомогенізації, платівка) такі системи довговічні і недорогі. вони володіють істотною перевагою. Так як ультразвукові хвилі виникають безпосередньо в рідкому середовищі, то не відбувається втрати енергії ультразвукових хвиль при переході з одного середовища в інше. Мабуть, найвдалішою є конструкція рідинного ультразвукового свистка, виготовленого англійськими ученими Коттелем і Гудменом на початку 50 -х років 20 століття. У ньому потік рідини під високим тиском виходить з еліптичного сопла і прямує

СИРЕНА Інший різновид механічних джерел ультразвуку — сирена. Вона володіє відносно великою потужністю і СИРЕНА Інший різновид механічних джерел ультразвуку — сирена. Вона володіє відносно великою потужністю і застосовується в міліційних і пожежних машинах. Всі ротаційні сирени складаються з камери, закритої зверху диском (статором), в якому зроблено велику кількість отворів. Стільки ж отворів є і на що обертається усередині камери диску — роторі. При обертанні ротора положення отворів в ньому періодично збігається з положенням отворів на статорі. У камеру безперервно подається стисле повітря, який виривається з неї в ті короткі миті, коли отвори на роторі і статорі збігаються. Основне завдання при виготовленні сирен — це, по-перше, зробити якомога більше отворів в роторі і, по-друге, досягти великої швидкості його обертання. Проте практично виконати ці обидві вимоги дуже важко.

УЛЬТРАЗВУК В ПРИРОДІ Ультразвук відіграє велику роль в житті багатьох тварин. Надзвичайно вчинені ультразвукові УЛЬТРАЗВУК В ПРИРОДІ Ультразвук відіграє велику роль в житті багатьох тварин. Надзвичайно вчинені ультразвукові локатори мають дельфіни і летючі миші. Дельфіни в каламутній воді впевнено орієнтуються , посилаючи ультразвукові імпульси і вловлюючи імпульси , відбиті від предметів або видобутку. У повній темряві кажани здатні літати в кімнаті , в якій по всіляких напрямках натягнуто безліч мотузок , не зачіпаючи їх. Вуха з успіхом замінюють їм очі. Сонари є також і у ряду інших видів тварин. Вони є у кашалотів , які використовують їх для пошуку скупчень глибоководних кальмарів. Ехолокація виявлена у мешкають в Америці птахів гуахаро. Ехолокацією користуються і стрижі - салангани , що мешкають в Індонезії та на островах Тихого океану. У різних видів Саланг сонари працюють на різних частотах : 2000 до 7000 Гц. Цікаво , що коли птах сидить , її ехолокаційного апарат не працює ; локаційні імпульси посилаються тільки в польоті ( при взмахіваніі крилами ). Не працює сонар саланганов і на світлі.

ДЖЕРЕЛА: • http: //redikor. ru/ultrazvuk-v-zhivoj-prirode/ • http: //www. femto. com. ua/articles/part_2/4203. html • http: ДЖЕРЕЛА: • http: //redikor. ru/ultrazvuk-v-zhivoj-prirode/ • http: //www. femto. com. ua/articles/part_2/4203. html • http: //pidruchniki. ws/1728092438961/bzhd/ultrazvuk_infrazvuk • http: //uk. wikipedia. org/wiki/Ультразвук • http: //referatu. com. ua/referats/119/2492

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!! Сподіваюся Вам сподобалася моя презентація!))) ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!! Сподіваюся Вам сподобалася моя презентація!)))