Скачать презентацию Українське мистецтво XIX ст Живопис План 1 Скачать презентацию Українське мистецтво XIX ст Живопис План 1

БОВИЧ.pptx

  • Количество слайдов: 25

Українське мистецтво XIX ст. Живопис Українське мистецтво XIX ст. Живопис

План 1. Особливості розвитку живопису XIX ст. 2. Особливості розвитку живопису у першій половині План 1. Особливості розвитку живопису XIX ст. 2. Особливості розвитку живопису у першій половині XIX ст. 3. Творчість Т. Г. Шевченка 4. Розвитку живопису у другій половині XIX ст.

У першій половині ХIХ ст. активно розвиваються жанри станкового живопису: портретний, історичний, пейзажний та У першій половині ХIХ ст. активно розвиваються жанри станкового живопису: портретний, історичний, пейзажний та побутовий. Поряд з популярним парадним портретом поширюється так званий інтимний портрет. Основна увага у цьому жанрі зосереджується на правдивому відтворенні зовнішніх та психологічних рис людини.

Вагомий внесок у розвиток українського мистецтва зробив російський художник Василь Тропінін, який майже двадцять Вагомий внесок у розвиток українського мистецтва зробив російський художник Василь Тропінін, який майже двадцять років проживав на Поділлі. Він першим із художників звернувся до образів українських селян. Один із кращих творів художника цього циклу – «Дівчина з Поділля» , в якому він відтворив поетичний образ дівчини-українки. Крім портретів, художник малював краєвиди села Кукавки , в якому жив, та інших подільських сіл. «Дівчина з Поділля»

ися до і, які звернул в Україн ого художників он Павлов. Й з перших ися до і, які звернул в Україн ого художників он Павлов. Й з перших Одним ув Капіт денцій тих людей, б прос тичних тен емокра життя зтирач озвиткові д сприяла р артини «Ро Його к творчість опчик з мистецтві. бетку» , «Хл творчому ають а в образо ка до » , «Діти чит ння художни , «Бондар фарб» о зверне их сцен свідчать пр ення реальн ком» голуб відтвор тва, тобто истец ей. жанрового м ресічних люд з життя пе Капітон Павлов

Учнем Павлова був Аполлон Мокрицький, який створив цілу галерею портретів своїх сучасників. До кращих Учнем Павлова був Аполлон Мокрицький, який створив цілу галерею портретів своїх сучасників. До кращих його творів відносять «Портрет дружини» , портрети М. Гоголя, Є. Гребінки, автопортрет. Аполлон Мокрицький «Портрет дружини»

Аполлон Мокрицький портрети Є. Гребінки Аполлон Мокрицький портрети М. Гоголя Аполлон Мокрицький портрети Є. Гребінки Аполлон Мокрицький портрети М. Гоголя

Одним із зачинателів української школи пейзажного і побутового живопису вважають Василя Штернберга. Він дружив Одним із зачинателів української школи пейзажного і побутового живопису вважають Василя Штернберга. Він дружив із Т. Шевченком, виконав кілька портретів поета, проте найкраще проявив себе у краєвидах та побутових сценах. Його твори «Вітряки в степу» , «Табун» , «Пастух» , «Переправа через Дніпро під Києвом» є водночас реалістичними і поетичними. Василь Штернберг

Василь Штернберг «Переправа через Дніпро під Києвом» Василь Штернберг «Переправа через Дніпро під Києвом»

Особливе місце в українському образотворчому мистецтві ХIХ ст. посідає творчість Т. Г. Шевченка. художню Особливе місце в українському образотворчому мистецтві ХIХ ст. посідає творчість Т. Г. Шевченка. художню освіту здобув у Петербурзі в Академії мистецтв.

Шевченко – художник зажив слави раніше за Шевченка – поета. Його творчість позначена духом Шевченко – художник зажив слави раніше за Шевченка – поета. Його творчість позначена духом романтизму. Він працював у різних жанрах: побутовому, пейзажному, іст оричному. Однак особливе місце в його мистецькій спадщині посідає портретний жанр, Герої Шевченка – його сучасники: чоловіки, жінки, діти. Кращі портрети художник створив наприкінці життя. Це образи російського актора Щепкіна, американського – Айри Олдріджа. Т. Г. Шевченко портрет Щепкіна Т. Г. Шевченко портрет Айри Олдріджа

Полюбляв Шевченко і автопортрети, його перший олійний портрет (1840)овіяний духом романтизму. На ньому зображено Полюбляв Шевченко і автопортрети, його перший олійний портрет (1840)овіяний духом романтизму. На ньому зображено молоду, енергійну людину, сповнену творчої наснаги. З автопортретів останніх років на глядача пильним поглядом дивиться людина, яка зазнала тяжких випробувань, проте не занепадала духом. На одному з них – «Автопортрет зі свічкою» - художник зобразив себе молодим, це був погляд у далекі, давно минулі роки. «Автопортрет зі свічкою»

У 1842 р. Шевченко створив велике живописне полотно – «Катерина» . У цій картині У 1842 р. Шевченко створив велике живописне полотно – «Катерина» . У цій картині Шевченко возвеличив образ жінки, на яку, за законами тогочасної моралі очікували лише суд збоку суспільства та тяжкі життєві поневіряння. Т. Г. Шевченко «Катерина»

Подорожуючи Україною, мистець створив велику кількість рисунків та акварелей. У них реалістично змальовано краєвиди Подорожуючи Україною, мистець створив велику кількість рисунків та акварелей. У них реалістично змальовано краєвиди України, сцени з життя народу. Відомі малюнки цієї серії «Хата батьків Шевченка в Кирилівці» , «Вдовина хата на Україні» , «Селянська родина» , «На пасіці» . Т. Г. Шевченко «Хата батьків Шевченка в Кирилівці» Т. Г. Шевченко «Вдовина хата на Україні»

івщину Поїздка на батьк ника на надихнула худож афічних створення серії гр Україна» . івщину Поїздка на батьк ника на надихнула худож афічних створення серії гр Україна» . обіт «Живописна р ро Художник мріяв п ьбомів, але творення серії ал с ише вдалося видати л ив уди ввійшли «Дар перший, к «Судна Чигирині 1649 р. » и» , Казка» , «Старост рада» , « ицький «У Києві» , «Видуб ори ир у Києві» . Ці тв монаст еском у стали значним вн виду розвиток такого. гравюри як офорт Т. Г. Шевченко «Дари в Чигирині» Т. Г. Шевченко «Судна рада»

Т. Г. Шевченко «Старости» Т. Г. Шевченко «Видубицький монастир у Києві» Т. Г. Шевченко «Старости» Т. Г. Шевченко «Видубицький монастир у Києві»

Перебуваючи на засланні, Шевченко створив велику кількість замальовок берегів та островів Аральського моря, виявивши Перебуваючи на засланні, Шевченко створив велику кількість замальовок берегів та островів Аральського моря, виявивши великий талант пейзажиста. А ще він став першим художником, який звернувся до життя казахського народу. Його твори «Казахи в юрті» , «Казахи біля вогню» , «Казашка Катя» та ін. . Наприкінці заслання Т. Шевченко почав працювати над серією малюнків «Притча про блудного сина» , «У шинку» . ахи Т. Г. Шевченко «Каз в юрті»

іля вогню» евченко «Казахи б Т. Г. Шевченко «Каза шка Катя» іля вогню» евченко «Казахи б Т. Г. Шевченко «Каза шка Катя»

Значний вплив на багатьох українських художників мала діяльність Товариства пересувних виставок спрямована на утвердження Значний вплив на багатьох українських художників мала діяльність Товариства пересувних виставок спрямована на утвердження у мистецтві реалізму. Одним з основоположників руху «передвижників» був Костянтин Трутовський, який присвятив українській тематиці безліч робіт – «Майська ніч» , «Сорочинський ярмарок» , «Танок кріпачок перед поміщиком» , «Дівчата біля криниці» , «Вибілювання полотна» . Костянтин Трутовський

у агомим доробком В жанру ток побутового розви Миколи тала творчість с і його у агомим доробком В жанру ток побутового розви Миколи тала творчість с і його нка. Широковідом Пимоне Київській тини: «Весілля у кар кове » , «Свати» , «Свят губернії ва» , орожіння» , «Жни в арок» , «Хлібороб» , «Ярм. . «Суперниці» та ін Микола Пимоненко

Микола Пимонен ко кій губернії» ля у Київсь а Пимоненко «Весіл Микол Свати Микола Пимонен ко кій губернії» ля у Київсь а Пимоненко «Весіл Микол Свати

Життя українського села висвітлював Микола Кузнєцов селянські будні та свята знайшли правдиве відображення у Життя українського села висвітлював Микола Кузнєцов селянські будні та свята знайшли правдиве відображення у його картинах «На заробітки» , «У свято» .

Микола Кузнєцов «На заробітки» , Микола Кузнєцов «У свято» Микола Кузнєцов «На заробітки» , Микола Кузнєцов «У свято»

Значної популярності в другій половині ХІХ ст. набув пейзажний живопис. Розвиток цього жанру пов’язаний Значної популярності в другій половині ХІХ ст. набув пейзажний живопис. Розвиток цього жанру пов’язаний з творчістю Володимира Орловського. Одна із кращих його картин «Жнива» , в якій з надзвичайною майстерністю відображено передгрозовий стан природи. Володимир Орловський “Жнива”

Кінець Кінець