УДК 371. 38 (072) ПРО ДОЦІЛЬНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ РЕДУКТОРА В ПРИВОДІ ПОВІТРЯНОГО ГВИНТА ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ РОБОТУ ВИКОНАВ Яворський О. О, студ. Гр. МА-11 ММІ НАУКОВІ КЕРІВНИКИ: . , Лукавенко В. П. , к. т. н.
Мета роботи: створення стенду - моделювання та дослідження тягової здатності повітряного гвинта.
Опис конструкції Пристосування для дослідження тягової здатності повітряного гвинта з приводом від двигун внутрішнього згоряння або безколекторного електродвигуна 2 3 1 4 n Корпус стенду 1, на якій встановлено трехфазний електричний двигун 2, авіамодельни гвинт з фіксованим кроком 3, колеса для здійснення поступального руху установки 4.
Посиленний стенд для дослідження тягової здатності повітряного гвинта з приводом від компресійного двигуна КМД-2, 5 внутрішнього згоряння. Технічні дані: діаметр циліндра -14, 5 мм , хід поршня -15 мм, Робочий об'єм -2, 48 см 3
Опис електронної схеми стенду 3 2 1 4 5 1 - Електродвигун безколекторний, 2 -частотний перетворювач (регулятор), 3 -елемент живлення (Li-ion), 4 -пристрій керування та створення сигналу , 5 -елемент живлення елементу (4).
За допомогою цього стенду який був розроблений спільними зусиллями на кафедрі прикладної механіки, ми отримали змогу досліджувати тягові спроможності повітряного гвинта з приводом від двигуна внутрішнього згоряння або безколекторного приводу від джерела постійного струму. Практичний інтерес являє також дослідження механічних характеристик вказаних двигунів.
Проблеми існують і в авіамодельному спорті, де в якості приводу використовують швидкохідні двигуни внутрішнього згоряння або електричні двигуни постійного струму, що отримують живлення від акумуляторних батарей за допомогою електронних контролерів керування. Доцільність використання редукторів в таких конструкціях також визначається обмеженням колової швидкості кінця лопаті гвинта V<250 м/с. З іншої сторони максимальна потужність двигунів розвивається на його максимальній частоті обертання. Тоді, якщо виникає потреба у зниженні частоти обертання гвинта, необхідне передаточне число редуктора може бути визначене за формулою:
Висновок n Таким чином використавши доступні засоби вдалося виготовити стенд, за допомогою якого є можливість моделювати та досліджувати різні тягові зусилля двигунів з різними гвинтами які мають фіксований крок, але у майбутньому е можливість переобладнання цих стендів під більш модифіковані двигуни.