Camtasia Getting Started Guide.ppt
- Количество слайдов: 32
убори нових часів
Питання скоріше до жінок: «Скільки часу ви витрачаєте на укладку волосся? » . Я припускаю, що ця процедура займає вранці в звичайний день у жінок близько 10 хвилин і вже ніяк не більше двох хвилин у чоловіків з короткою зачіскою. А чи можете ви уявити, що приготування зачіски зайняло б у вас весь день з раннього ранку до пізнього вечора і це тільки для того, щоб сходити в клуб? Я-насилу, але повірте мені, що були часи, коли це вважалося зовсім буденним. Більш того, в 18 столітті вважалося, що жінкам мати однакову зачіску, однієї довжини і одного кольору волосся неетично, до того ж це служило проявом поганого тону.
Історія зачісок XVIII століття дуже дивна і незвичайна. XVIII сторіччя, як вважають історики, є "сторіччям жінок". Це час одночасно складності та простоти, незвичайних і неймовірно складних зачісок. Волосся та зачіски завжди були відображенням загальних тенденцій у високій моді, а стиль Рококо визначає моду і розставляє акценти в XVIII столітті.
Історія жіночих зачісок у вісімнадцятому столітті може бути розділена на кілька періодів. До 1713 року дами вищого суспільства все ще носять фонтанж (очіпок, що зроблений з низки накрохмалених мережив), сама форма якого давала великий простір для фантазій.
Версалі (Франція), коли Герцогиня Шрусбері з'явилася перед Людовіком XIV без фонтанжу з гладкими і трохи кучерявими волоссям, прикрашеним шнурком і квітами. Людовику зачіска герцогині дуже сподобалася, а враховуючи той факт, що він був законодавцем європейської моди, то ця подія передбачила розвиток європейської моди на зачіски епохи Рококо. Ця уявна простота стала головною тенденцією в моді на жіночі зачіски 18 сторіччя.
Всі леді, зображені на картинах того часу, мають прості, скромні, але все ж витончені зачіски, незалежно від того чи є ця дама розкішною Маркізою де Помпадур, доброчесною Марією Терезою або юною Фіке з Цербста. Тільки вслухайтеся в назви цих зачісок - «метелик» , «сентиментальна» , «таємниця» , «ніжинка» .
Проте з середини 70 -х років XVIII століття простежується інша тенденція: зачіска знову почала «рости» вгору. І знову жіночі зачіски стали перетворюватися на складні споруди, як в епоху фонтанж до 1713 року. У хід йшло не тільки власне волосся дам, але і накладне, причому часто дамам не вистачало свого власного волосся для таких громіздких зачісок, тому використовували волосся службовців і навіть кінські гриви! Особливо вишукані пані використовували майже все, що тільки могли знайти - стрічки, коштовності, тканини, квіти, плоди.
Є думка, що тон в моді задавала нова фаворитка Людовика XV - Марі-Жанетта Бекю, графиня Дюбаррі, - дівчина з народу, яку король відразу підніс до себе. Крім графині Дюбаррі, моду диктувала, зрозуміло, молоденька дофіна Марія-Антуанетта. Ставши королевою, вона присвячувала більшу частину часу винаходу нових зачісок і нарядів. Її особистий перукар Леонар лише тільки направляв бурхливу фантазію «австріячки» в потрібне русло. Спільна творчість перукаря і королеви дало світу такі шедеври, як «вибух чутливості» , «хтива» , «таємна пристрасть» . . . Порівняйте з блідою «ніженкою» або скромним «метеликом» попереднього періоду.
Найбільш елегантні жінки зводили на своїй голові цілі композиції з птахів, статуй і навіть міні-сади з крихітними штучними деревами. До того ж періоду відноситься улюблена багатьма A-la Belle Poule - зачіска з моделлю знаменитого фрегата. Створення такої зачіски могло зайняти цілий день і зачіска могла носитися протягом декількох днів, а іноді навіть цілого тижня. Природно, спати з такою зачіскою було неможливо, та до того ж такі величезні споруди на голові були ідеальними місцями проживання для величезної кількості вошей. Рятувалися від цієї напасті спеціальними паличками, якими чесали шкіру голови щоб хоч трохи зменшити постійну сверблячку.
З часом до початку 80 -х років 18 століття громіздка, вигадлива жіноча зачіска стає дещо скромніше. Зникає мода на «вазони» і «вітрила» . Тільки стрічки і муслінова тканина залишаються в арсеналі модниць XVIII століття. З полотен Гойї та Віже. Лебрен і Гейнсборо дивляться на нас ці жінки з пишним, але скромно прикрашеним волоссям.
Французька революція перевернула все з ніг на голову. Громіздкі зачіски вийшли з моди, а через кілька років, світські дами хизувалися скромними зачісками. . .
Капелюх - "коляска": жіночий головний убір XVIII століття. Виготовлявся з шовку, найчастіше зеленого кольору. Завдяки своїй формі, не тільки прекрасно охороняв жіночі зачіски від пошкодження під час прогулянки і подорожі, але і був зручний для зберігання, так як в складеному вигляді цей головний убір практично не займав місця.
Чоловіча перука з кінського волосу, кінець XVIII століття. Зроблено в Англії. Зберігається в спеціальній олов'яної коробочці.
Жіночий капелюшок, плетений з мережива і кінського волоса, кінець 1840 -х років
Жіночий головний убір "Riegelhaube", кінець 1830 -го року (найімовірніше 1837). Вишитий золотою та срібною ниткою. Подібні головні убори були широко поширені в Європі (особливо, у Німеччині) з 1755 по 1850 -і роки.
Збереглася оригінальна капелюшна коробка, в якій цей головний убір і зберігається
Портрет дівчини в головному уборі "Riegelhaube"
Жіноча капелюх з стьобаного шовку, середина 1840 -х років. Такі капелюхи дуже довго були популярні і носилися протягом 1840 -1860 -х років.
Жіночий капелюшок з плетених петель бавовняного матеріалу типу "полотно", кінець 1850 -х років. Дуже складне виконання і зовні нагадує солом'яні капелюшки.
Жіночий капелюшок, прикрашений стрічками та квітами з тканини, 1858 рік.
Жіночий капелюшок з соломки, прикрашена оксамитової стрічкою, листочками плюща і висушеними ягодами, 1875 рік.
Жіночий капелюх для зими з оксамиту, прикрашена пір'ям ему і срібною шпилькою, кінець 1870 -х років.
Жіночий капелюшок з соломки і мережив, 1883 рік.
Жіночий капелюх з крепу, прикрашена гранованими намистинками, 1887 рік. Такі капелюшки називалися "жалобними" або "вдова", і вже з назви зрозуміло: хто і коли їх носив. Були поширені в 1885 -1890 роках. Спеціальний "зморшкуватий" креп, з якого шилися такі капелюшки, також називали "траурним".
Жіночий капелюшок з оксамиту, шовку, мережив і золотого шнурка, 1890 рік.
Жіночий капелюшок з атласу, мережив, прикрашена штучними діамантами, бісером, шкірою і оксамитовими квітами, 1890 роки.
Жіночий капелюшок з мережива, прикрашений квітами і оксамитовими стрічками, 1896 рік.
Кінець
Camtasia Getting Started Guide.ppt