Li_Bo_roki_zhittya_s_du_Fuоп.pptx
- Количество слайдов: 28
Творчий проект на тему: “Життя Лі Бо і Ду Фу, як ідеал служіння мистецтву та істині”
И ясному солнцу, И светлой луне В мире Покоя нет. И люди Не могут жить в тишине, А жить им Немного лет. Ли Бо.
v. Тема проекту: Життя Лі Бо та Ду Фу, іхня творчість. v. Мета проекту: навчити правильно і логічно обгрунтовувати свої точки зору, вміти злагоджено працювати, правильно визначати головне у проекті. v. Головні пункти проекту: біографія поетів, особливості творчості, твори.
Життя Лі Бо, як ідеал служіння мистецтву та істині
Йому було понад 40 років, коли імператор викликав його до себе і вшанував званням ханьлінь, що зараз можна було б порівняти із званням академіка. “Безсмертний, скинутий з небес”так сказав про нього поет Хе ЧжіЧжан. Лі Бо залишився поетом, незалежним у переконяннях і вчинках, а вони не узгоджувалися з придворним етикетом. Через три роки Лі Бо залишив столицю, за-для нових мандрів і зустрічей. Згодом він зустрінеться з Ду Фу та ін.
Особливості творчості Ліричні мотиви Лі Бо властиві для усієї давньокитайської поезії. Твори поета-митця пронизані глибокими філософічними думками, вони вражають нас до глибини душі, і читаючи твори Лі Бо, ми потрапляємо до невідомого нам світу, який створений творчістю поета.
У своїх творах Лі БО оспівує : квіти, вино, дружбу, природу, тобто саме життя. Твори “Розмірений, чистий наспів” і “Віяння давнини” це найбільш видатні твори поета. Лі Бо створив нову віршовану форму – вірш з 5 і 7 слів. Поет вкладав у свої твори частину самого себе, тому у його віршах він часто пише про себе.
Вкладаючи у свої твори міркування щодо життя Лі Бо навчає читача, переносить його у світ тайни і загадковості. Незалежність Лі Бо була логічною розбудовою ідеалу свободи, він був упевнений у своїй місії поета-пророка, поета-вчителя, і вона вимагала від нього повної самовідданості. Поет був величним, але в ставленні до людей не мав і тіні пихатості: його поглинають людські турботи, він дає людям втіху, освічує їх, вчить співчуттю. Твори поета виділяються серед інших своєю незвичністю, захопливістю. Лі Бо писав про все, що входило до кола тем танської поезії. У його «прикордонних» віршах — мужність, суворість і привабливий ліризм. Він не цурався і романтики походів ( «П'ятий місяць, — на Тянь-Шані сніг. Ані квітки, тільки холоди. . . » ), але й тут він попереду багатьох інших поетів і пише сміливі вірші проти війн.
Якби з усієї танської літератури до нашого часу збереглися лише вірші Лі Бо, цього було б цілком достатньо, щоби твердити про епоху високогуманної поезії. У своїх віршах Лі Бо надає природі якогось надзвичайно реалістичного змісту, характеру. Природа у творах поета набуває великої сили, могутності. Ще жоден з давньокитайських творців так влучно не втілив у своїх образах звичні для нас явища, тощо. За незвичними нам словами ховаються глибокі філософічні розміркування. Творчість Лі Бо є бездонним океаном думок, які є ідеалом творчості, і відданості їй.
С белого шелка Вздымается ветер и холод - З дитинства Ду Фу був дуже розумною дитиною. Коли йому було 7 років, він вже писав вірші. Його перший вірш був високо оцінений знатками поєзії. Так этот сокол Искусной рукой нарисован. Смотрит, насупившись, Словно дикарь невеселый, Плечи приподнял За птицей рвануться готов он. Кажется, крикнешь, Чтоб он полетел за добычей, И отзовется Тотчас же душа боевая Скоро ль он бросится В битву на полчище птичье, Кровью и перьями Ровную степь покрывая?
У тридцять років він, нарешті, приїхав у столицю, але іспитів не склав. Тоді він написав для імператора оду, присвячену стародавнім обрядам, і йому поталанило привернути до себе увагу.
Відсутність датування багатьох творів утруднює періодизацію творчості Ду Фу, життя котрого поділяють зазвичай на три періоди. Межею першого та другого вважають повстання Ань Лушаня, третього — переїзд у Ченду.
Найзначнішими творами першого періоду життя Ду Фу є поеми «Красуні» «Ліжень сін» та «Військова колісниця» «Бін че сін» , спрямовані проти тимчасових правителів. У першій поемі Ду Фу змалював надмірну розкіш столичних красунь — їхні плаття, виїзди, бенкети.
Більш відкрито невдоволення поета існуючим порядком прослідковується у другій поемі, основне в якій — змалювання страждань і загибелі солдатів, страждань їхніх дружин, запустіння в селах і на полях.
Але Ду Фу не лише викривав. Він створював і традиційні звернення до друзів, поетів, звертався до образів діячів минулого, а у віршах, присвячених Лі Бо, змалював індивідуальний портрет свого видатного сучасника. Він писав про перли, які йому привезли «з берегів віддаленого моря» ( «Прибув гість» ), прагнув до «океанського простору» ( «Думи на шляху. . . » ), неперевершено змальовував природу. . .
Мистецтво несподіваного в «обірваних рядках» у Ду Фу збагачувалося таким чином і новими відтінками — гумористичними, наприклад, у чотиривірші «План восьми розташувань» . У перших двох віршах поет зі всією пишнотою уславлював мудрість стародавнього стратега та його знаменитий план битви; у третьому — ще врочистіше стверджував, що кам'яні брили, на яких змальований план, переживуть віки як пам'ятка військового мистецтва; і завершував іронічним зітханням: не вдалося стратегові — на жаль! — лише перемогти.
Досконало опанувавши форми віршування та поетичної мови, Ду Фу багато зробив для розвитку китайської поетичної культури, справив величезний вплив на розвиток китайської поезії. У Китаї його шанобливо звуть «корифеєм поезії» . Збереглося понад 1400 віршів поета.
Чарівний світ думок – поезія Лі Бо, Ду Фу – поет-творець, вірші його-життя. Творили казку, було це все давно, Але пішли, як всі в безодню небуття! Полишили для нас скарбницю вищих знань, Захоплюючі твори – бездонні океани. Вірші добра і щастя, вершини всіх пізнань, Рядки віршів захоплюють, а серце крається від рани! Джерела світла, поети глибини. Філософи – митці, їх чисті душі, мов із кришталя! Мов справжнє все у творах їх, мов сни. Великих завжди пам’ятатиме Земля!
Над проектом працювали: Лукіна Галина – створення презентації, біографії. Любий Богдан – оформлення презентації, вірш, особливості творчості Лі Бо. Дерев’янко Дар’я – біографії поетів. Гранкіна Поліна – особливості творчості Ду Фу. Панасовська Владислава – музика, картинки, біографії поетів. Куманікін Адріан – біографія Ду Фу. Радченко Дмитро – картинки, особливості творчості Ду Фу.
Li_Bo_roki_zhittya_s_du_Fuоп.pptx