Тварини Рекордсмени 2.pptx
- Количество слайдов: 14
Тварини Рекордсмени Підготували: Калько К. Процюк М. Польова М. Дерезанчук А.
Дорогі слухачі Сьогодні ми розповімо вам про тварин рекордсменів. 1. Рекордсмени по швидкості. 2. Рекордсмени по масі(довжині і висоті). 3. Рекордсмени довгожителі.
Рекордсмени по швидкості 1. Яка найшвидша тварина-рекордсмен? Гепард здатний з місця розвинути швидкість 65 км/год всього за дві секунди і на короткій дистанції досягти швидкості 130 км/год. Він наганяє жертву одним стрибком і миттєво вбиває точним укусом в шию. Після трапези звір залишає тушу, так як не здатний захистити її від інших хижаків. Гепард – гнучке, струнка тварина. Ці граціозні кішки не полохливі, не схильні до агресії по відношенню до людини і часто нагадують своєю поведінкою собак. Відомі випадки приручення гепардів. Між собою плямисті спринтери спілкуються з допомогою неголосного скавчання і м’якого цвірінькання, що нагадує пташине. 2. Найшвидші тварини в світі живуть на різних континентах. Приміром, рідкісна сіра лисиця мешкає в Америці. Вона схожа на свого європейського родича, але сильно відрізняється хутром - зверху він сірий, а на черевці - рудуватожовтий. Величезний хвіст може досягати розмірів самої тварини. Зростання лисиці - не більше 40 см. Вона дуже спритна, уміє швидко бігати. Розвиває швидкість до 65 км / год. Крім того, вона чудово лазить по деревах. Живе лисиця тільки в теплому середовищі, в морози може загинути, так як у неї слабо розвинений підшерсток. 3. Це витончене тварина живе на території Кенії, Танзанії, Південному Судані. Вперше її виявив шотландський учений. Газель Томпсона - невелика тварина. Її максимальна вага менше 30 кг, а зріст у холці ледве сягає 70 см. Це не заважає їй під час бігу розвивати величезну швидкість (80 км / год). Це дозволяє уникати зустрічі хижаками. Досить часто стада газелей налічують кілька тисяч голів.
Продовження 4. Леви сьогодні зустрічаються на дуже обмеженій території. Безконтрольне знищення цього хижака значно зменшило поголів'я. Це дуже сильні тварини. Вони живуть невеликими групами і нападають на стада антилоп або зебр, яким не завжди вдається уникнути загибелі, незважаючи на те, що антилопи дуже швидкі. Леви володіють відмінним розгоном (80 км / год). При цьому видихаються вони дуже швидко. 5. Вилоріг. Ця тварина, теж відноситься до антилопам. Поширене в Канаді та Північній Америці. Зовні і за габаритами вилоріг нагадує косулю. Величезну швидкість (до 100 км / год) вилоріг набирає тому, що у нього дуже велике серце і товста трахея. Ці органи в два рази більше баранячих. 6. Койоти - це тварини, які поширені в Америці, і відносяться до сімейства собачих. На перший погляд вони дуже нагадують вовків або собак. Живуть, як правило, на рівнинах або в пустелях, а ось лісів койоти не люблять. Іноді їх можна зустріти в передмістях. Днем тварина зустрічається рідко, більш активно в нічний час. Харчується дрібними гризунами. Відрізняється досить високою швидкістю бігу (65 км / год).
Рекордсмени по масі(довжені і висоті) 1. Навіть найбільші динозаври не можуть зрівнятися з розмірами синього кита. Він по праву носить звання найбільшої тварини всіх часів. Ця тварина в довжину досягає тридцяти метрів. Для наочності можна представити, що довжина тіла кита разом з хвостом дорівнює висоті стандартного дев'ятиповерхового будинку. Маса тіла цих гігантів близько 180 тонн. Один тільки язик важить близько 3 тонн, як самка індійського слона. А вагу його серця порівняємо з вагою маленького автомобіля близько 600 кг. Незважаючи на свої розміри, кити розвивають швидкість до 35 км / год. Легені великих розмірів дозволяють тваринам перебувати під водою до 20 хвилин, а фонтан, який виникає при видиху, піднімається до 10 метрів над поверхнею води. 2. Найбільше наземна тварина - африканський слон - займає третє місце в цьому своєрідному рейтингу. При довжині близько 6 -7 м і висоті в 3 -3, 5 м ці тварини важать 6 -12 тонн. Цікаво, що африканські слони можуть бігати швидше людини (35 -40 км / ч), з'їдати 300 кг рослинності в день, спати стоячи і оплакувати померлих, подібно людям. 3. Жираф є африканським парнокопитним ссавцям і найвищим земним тваринам. Він досягає 5 -6 метрів у висоту і має середню вагу в 1, 600 кг для самців і 830 кг для самок. У жирафа надзвичайно подовжена шия, досягає більш ніж 2 м в довжині, складаючи майже половину вертикальної висоти тварини.
Продовження 4. Морж - давня велика тварина. Знайдені в бухті Сан-Франциско скам'янілості моржа, вік яких приблизно 28000 років, доводять, що моржі існували за часів останнього льодовикового періоду. Зараз, як і тоді, ці гіганти, довжиною близько 3 м і вагою до 2 тонн, добре пристосовані до життя в крижаній воді Арктики. І хто б міг подумати, що улюбленими ласощами цих здорованів є м'ясо молюсків. 5. . Гребенистий крокодил. Він перевершує інших учасників по довжині тіла, яка у нього може досягати 5 метрів, але поступається їм у вазі (максимальна вага до 1, 5 т). Однак гребенистий (морський) крокодил є найбільшою рептилією на планеті. 6. Чорний носоріг дрібніший, ніж білий. Вага цих тварин рідко перевищує 1, 5 тонни, а довжина тіла - 3 -3, 5 м. Незважаючи на досить великі розміри, чорні носороги активно знищуються людьми для різних потреб. Їх слабкий зір і звичка ходити практично одними і тими ж стежками робить їх легкою здобиччю для мисливців. Природних ворогів у чорних носорогів немає, тому, якщо ці великі тварини одного разу зникнуть, - це буде повністю вина людини.
Продовження 7. З нині живих найбільша у світі птах - американський страус. Вага дорослої особини може досягати 180 кг при висоті 2 метри 70 сантиметрів. Страусам належить і ще один рекорд: діаметр очі у цих птахів - 5 сантиметрів, а вага обох очей часто перевищує вагу мозку цієї птиці. Основна їжа страусів - пагони, насіння, плоди і квіти. Але із задоволенням вони їдять дрібних комах, і навіть гризунів і рептилій. Зубів у страусів немає й тому, щоб їжа перетравлюється швидше, їм доводиться ковтати каміння шматки дерева. 8. Найбільша літаюча птах у світі Альбатрос і кондор вважаються найбільшими птахами, які можуть літати. Розмах їх крил - 3, 5 метра, іноді досягає 4 метрів. Але першість все ж належить альбатросам. Вага дорослої птиці досягає 13 кг. Цікаві факти про альбатросів. У пошуках їжі вони долають великі відстані. Ця найбільша у світі птах, що ширяє над морем, має дуже розвинений нюх. Тому полює альбатрос частіше вночі. Моряки вважають цих птахів провісниками бурі. Перед штормом вони літають над водою в пошуках викинутої морем їжі. Середня тривалість життя цих птахів - 10 -20 років. Але в природі зустрічаються і 50 -річні особини. 9. Дрохва. Вага цього птаха, здатної злетіти, досягає 19 кг. В даний час цей вид занесений до Червоної книги. Відновлення його утруднене, так як в неволі розмножується дрохва погано. У Саратовській області вже близько 30 років працює розплідник по розведенню цього виду.
Але у минулому були ще більші тварини Динозаври 1. Найбільш вірогідним претендентом є пуертазавр. І хоч від нього збереглось лише чотири хребці, їх аналіз дозволяє стверджувати, що в довжину тварина досягала щонайменше 30 м, якщо не всі 40 м! Маса гіганта становила 80 -100 т. 2. Найбільша акула – мегалодон (довжина до 16 м, маса до 47 т; широко розповсюджений 2 -2, 5 млн. років тому). Не рідко для сучасної китової акули вказують більші розміри – до 20 м, про що згадували моряки. Реально зафіксовано китову акулу 12, 6 м. 3. Кетцалькоатль, який мешкав на території Пн. Америки близько 67 млн. років тому. Розмах крил тварини сягав 12 -15 м. Масу оцінити більш складно, оскільки на сьогодні не існує тварин із подібним планом будови. Тому розрахунки різняться від 65 до 250 кг, та в будь якому випадку це була найбільша тварина, що опанувала океан.
Рекордсмени довгожителі 1. Черепаха Адвайта - тварина, визнане одним з найстаріших у світі. На момент смерті в ніч з 22 на 23 березня 2006 року черепасі налічувалося, за різними оцінками, від 150 до 250 років. Адвайта відносився до гігантських черепах і був дуже популярний у туристів. Адвайта був улюбленцем померлого в 1774 році героя Семирічної війни і підкорювача Індії - лорда Клайва. 2. Гренландський (полярний) кит - морський ссавець, вусатий кит, який живе в полярних районах Північної півкулі. Тривалість життя - близько 40 років. Однак окремі особини можуть дожити до 211 років, що є рекордом серед хребетних тварин. 3. Осетри - рід прісноводних, напівпрохідних і прохідних риб. Довжина тіла до 6 м (атлантичний і білий осетри), маса до 816 кг (білий осетер). Документально зафіксований вік найстарішого осетра - 125 років. 4. Червоний морський їжак - різновид морського їжака, що мешкає в Тихому океані від Аляски до Каліфорнії на скелястому мілководді. Називається червоним, хоча кольором буває від рожевого до майже чорного. Тривалість життя часто перевищує 30 років, вчені виявили декілька червоних морських їжаків віком понад 200 років.
Дякуємо за увагу!